ŚRUT TOMITEX DIABOLO SPORT

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
krzysztof
-#Kustosz
-#Kustosz
Posty: 2008
Rejestracja: 2007-10-01, 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysztof »

White_Eagle pisze:Ten śrut nie można nigdzie kupić w handlu ogólnodostępnym.
Matko, więc o co chodzi? mogę kupić czy nie? White_Eagle pętlisz się w każdym zdaniu i poście.
Jaki śrut i dla kogo tak namiętnie reklamujesz?
A po drugie sprawdzaj składnie i pisownię swoich wypowiedzi.
Krzysztof

Quackenbush i nowsze
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

dago pisze:
Rlyeh pisze:Cezar, przesadzasz. Naprawdę. Mam wyraźniej napisać?
Jak dla mnie nie musisz. W sumie nie chodzi o to co w czym jak lata, tylko jak się to przekazuje. Mam napisać wyraźnie ?
Proszę bardzo, napisz.

Bo ja za jasną cholerę nie mam pojęcia, o co się tu pstrykacie. Jest prosty sposób żeby udowodnić, czyja jest racja i kto tu kogo w konia robi. Strzelić te 10 śrutów z imadła i zobaczyć. Proste. Ja to zrobiłem i wyszło mi, że Tomitex którym strzelałem to badziew. Ty to robiłeś i wyszło Ci, że Tomitex to badziew. Połowa osób w tym temacie zrobiła to samo, i wnioski były podobne (trochę upraszczam sprawę).
Każdy kto potrafi czytać wyczyta, że Tomitex to badziew, a lata dobrze tylko u jednej osoby, posiadającej jeszcze do tego karabinek z nie najniższej półki.
Tylko że wystarczy przy czytaniu myśleć. Nie mówię o Was, bo wy wiecie co to Tomitex, tylko mówię o potencjalnym czytelniku tego tematu, o którego tak dbacie.

Dostanę śrut, strzelę, jestem niemal pewny że będzie to samo. Gdzie wy tu REKLAMĘ TOMITEXU widzicie? Przecież gorszej reklamy jak jedna tarcza ze skupieniem 4,5 mm x 4,5 mm strzelona z drogiej lufy i dziesięć beznadziejnie kiepskich strzelonych z luf dostępnych przeciętnemu początkującemu lub trochę zaawansowanemu strzelcowi (tzw. grupa docelowa, bo reszta strzela z Exacta i H&N) nie można sobie wymarzyć.

Am I wrong?
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Rlyeh, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

Rlyeh pisze:Am I wrong?
Absolutly not :D

Jak zawsze zresztą :)
Rlyeh pisze:Proszę bardzo, napisz
Chodzi jak, a nie co...nic więcej.Dla mnie wystarczy,
pozdrawiam, Cezar
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
bjudas
Posty: 258
Rejestracja: 2007-11-14, 17:27
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: bjudas »

White_Eagle pisze:Witam serdecznie.
daras pisze:W moich karabinkach i pistoletach Tomitex jak by on się on nazywał nie lata. To jest tak jak napisał Rlyeh, w jednych lufach lata, a w drugich nie i nie ma co uporczywie namawiać do strzelania z Tomitexa, no chyba że jesteś cichym przedstawicielem tej firmy. Jeśli zaś ta firma zacznie robić śrut porównywalny do Exacta, to ludzie będą go kupować nawet za 20 zł. Więc przestań już reklamować ten śrut, bo uznam że robisz to celowo i masz z tego dywidendę, tego zaś nie zniosę i może się to źle skończyć.
Szanowny Daras-ie
Nigdy nie miałem żadnych profitów z tego, że strzelam z TOMITEX-u, jak również NIE JESTEM ICH CICHYM PRZEDSTAWICIELEM!!.
Uważam, że jest to bardzo dobry śrut i taką opinię wyrażam, bo to jest moja opinia. Nie namawiam również "uporczywie" do stosowania go. Jak napisałem powyżej "Wybór należy do Was" co będzie stosować do swoich wiatrówek.
Ten post to jest wynik dzisiejszego mojego strzelania, a nie reklamy TOIMTIEX-u, Jak ktoś rozumie inaczej to ja na to nie mam wpływu. Zamiast ocenić wyniki to się na mnie naskakuje a nawet grozi - niepotrzebnie.
Jeśli masz jakieś propozycje do firmy TOMITEX, to na każdym pudełku jest tel. i adres gdzie możesz im swoje sugestie powiedzieć bezpośrednio.

Wstawiona tarcza mówi za siebie.

Szanowny KWP
W większości śrutów, w tych za 15zł i w tych za 60zł, również są różnego paprochy w kielichu. Wielokrotnie spotkałem to w Exact-ie.
Kup proszę śrut TOMITEX DIABOLO SPORT, który jest myty i oliwiony i zobaczysz, czy tam są jakieś paprochy w kielichu lub innego rodzaju wady na śrucie. Sam się przekonasz, że nie ma.

CHCIAŁBYM OSTATECZNIE WSZYSTKICH POINFORMOWAĆ, ŻE NIE MAM I NIE MIAŁEM DO FIRMY TOMITEX ŻADNYCH PROFITÓW I NIGDY NIE BYŁEM ICH PRZEDSTAWICIELEM.

Swoją tarczę mogę wysłać do Kol. Rlyeh wraz z obiecanym śrutem i tylko dlatego, że Kol. Rlyeh sam mi zaproponował przestrzelanie jakiegoś śrutu, czym mnie bardzo mile zaskoczył.

Pozdrawiam serdecznie
White Eagle

Sam jesteś uczulony na swój nick, więc innych pisz poprawnie.
Krzysztof
Jakimś trafem post, który napisłeś 17.12.2007r. nie pozwala mi uwierzyć w Twój pełny obiektywizm :-? (Podkreślam jego pierwsze zdanie)
White_Eagle pisze:Witam serdecznie.
Znam osobiście Anie i Tomka właścicieli TOMITEX-u. Główna produkcja to DIABOLO SPORT PŁASKI (to jest nazwa dla rynku ogólnego) LOK (dla LOK-u i z jego LOGO). Obydwa śruty to jest dokładnie ten sam śrut. Z tej samej maszyny i matrycy. Tylko ten śrut jest myty i oliwiony. Żaden śrut nie jest SELEKCJONOWANY. Pozostałe śruty, to produkcja uboczna do której nikt z firmy nie przykłada większej uwagi. LOK odbiera około 90% produkcji i tego się firma trzyma.
Na każdym pudełku jest podany adres do firmy TOMITEX oraz i telefon. W kazdej chwili możesz zadzwonić i wszelkie interesujące Cię informacje otrzymasz.
Senio na ostatnim poście, który od dziś został usunięty mówił, że śrut kosztuje 11,50zł.
Obecnie cena śrutu DIABOLO SPORT PŁASKI kosztuje 7 zł (siedem) netto a 8,4 zł (osiem 40/100) brutto. Firma Tomitex wysyła śrut do zainteresowanych osób bez problemu. Trzeba tylko zadzwonić.

Pozdrawiam serdecznie
White Eagle
PS. Mam nadzieje, że ten post nie zostanie skasowany, tak, jak to się stało z dzisiejszym moim postem z rana o tej samej tematyce
Awatar użytkownika
White_Eagle
Posty: 331
Rejestracja: 2007-12-29, 20:18

Post autor: White_Eagle »

Witam serdecznie.
Szanowni Koledzy.
Wstawiając ten post chciałem tylko podzielić się informacją o śrucie z jakiego strzelam i moim wynikiem jaki osiągnąłem (załączaona tarcza). Tak należy rozumieć mój post. Testy śrutu robią inni Koledzy, to i ja też to zrobiłem. Podzieliłem się informacja.
Nie potrzebne jest bicie pijany!
Osobiście dla mnie to możecie strzelać nawet z plastliny i z metalowej rurki od ołówka. Zamiast plasteliny można użyć kaszy mannej, to wtedy strzela się seriami.

Pozdrawiam serdecznie
White Eagle
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

Ha, ha, ha, ha
Cierpliwość góry przenosi, a dociekliwość sprawy wyjaśnia..
bjudas pisze:Firma Tomitex wysyła śrut do zainteresowanych osób bez problemu.
Łukasz pozwolił sobie zacytować kol W_E z przeszłości. A to świerzynka...
krzysztof pisze:White_Eagle napisał/a:
Ten śrut nie można nigdzie kupić w handlu ogólnodostępnym.
I wszystko jasne ;)

P.S.
Kol W_E, to nie bicie piany, tylko wyjaśnienie. Nikt tak jak Ty nie potrafi zdecydowanie czegoś stwierdzić, a następnie sam sobie zaprzeczyć...
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

A ja napiszę tak. W warunkach takich jak strzelał kolega White_Eagle czyli z 10m i z podpórki to u mnie lata dobrze i robi takie skupienie każdy śrut nawet oztay a mam sprężyne . Z pcp to pewnie jeszcze lepiej by było. To po raz a po dwa to ja już kilka razy w życiu próbowałem sam sobie udowodnić że exact wcale taki dobry nie jest i kupowałem inne śruty, czasem droższe a czasem tańsze od exacta. Niestety wynik zawsze był taki że ic nie było wstanie pobić Czecha ( blisko był h&n ftt ). Piszę tu oczywiście o większych dystansach niż 10m z podpórki bo wtedy tak jak mówiłem wszystko jedno. To tyle.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
White_Eagle
Posty: 331
Rejestracja: 2007-12-29, 20:18

Post autor: White_Eagle »

Witam serdecznie.
W dniu dzisiejszym podczas trening strzeliłem sobie tarczę na skupienie ze śrutu, którego sam strzelam, czyli TOMITEX DIABOLO SPORT - produkt Polski.

Dane:
Śrut: TOMITEX DIABOLO SPORT
Odległość: 10m
Pozycja: leżąca - dwójnóg
Karabinek: HW100T qf LONG
luneta SIMALUX 8x32x50
Tarcza 10KPn

Tarcza jest poniżej.

Obrazek

Przepraszam wszystkich, których moje testy wprowadziły w stan pod denerwowania.
Śrut na tarczy i wynik na skupienie mówią same za siebie.

Mój wniosek.

"Szanowni Koledzy od dzisiaj przestaję strzelać z tego śrutu. Jest to wyrób Polski, a jak mówili dawno temu, wszystko co Polskie to g... warte. Czytając Wasze dotychczasowe wypowiedzi wysunąłem daleko idące wnioski i obecny śrut wywalam do kosza a kupie siebie coś innego. Dziwie się sam sobie, że do tej pory nie zauważałem, że strzelam z takiego g... .
Na pewno skorzystam z testów z innych śrutów robionych na tym forum i nie tylko, bo skupienie i wyniki są dużo lepsze niż to dziadostwo, jakim jest TOMITEX DIABOLO SPORT.
Np. http://nasze-wiatrowki.pl/viewforum.php?f=58

JSB SCHaK 4,5 mm
http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=1806
Geco Diabolo 4,5 mm glatt
http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=1113
Norica Killer 4,5 mm
http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=1804
Diabolo Sport "żółty" 4,5 mm
http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=1808
H&N Diabolo Sport Glatt 4,5 mm
http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=1807
H&N Match Glatt 4,5 mm
http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=1812
H&N Logo Club 4,5 mm
http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=1468
Crosman Wadcutter "competition" 4,5 mm
http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=1345
itd."


Przepraszam za zamieszanie swoim marnymi testami przeprowadzonymi z karabinku bardzo średniej klasy jakim jest HW100T qf LONG.
Zgodnie z obietnicą prześlę śrut Kol. Rleyh do testów i zabawy. Tylko Kol. Rleyh podał swój adres z wyrażeniem chęci postrzelania z tego śrutu.
Resztę śrutu muszę, jakoś z utylizować. Chyba najlepiej przetopie go na inny śrut.

PS.
Proszę nie szukać tutaj żadnych podtekstów.
Moderatora proszę o zamknięcie tego tematu, bo dalsza dyskusja tutaj już nic merytorycznego nie wniesie.

Pozdrawiam serdecznie
White Eagle
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

W sumie wszystkie z wyjątkiem H&N i JSB sam bym chętnie przetopił.

Temat:
- zamykam,
- otworzę, wklejając tu tarczę strzeloną tym Tomitexem co przyjdzie; co da przyczynek do rozwinięcia następnych merytorycznych wątków.
A jeśli śrut przyjdzie w miarę szybko, podeślę próbki razem z H&N paru innym osobom.
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Dziś przyszedł śrut od kol. White Eagle. Wielki rispekt dla Poczty, za przeproszeniem Polskiej. List (polecony) został nadany 6 stycznia i szybciej bym chyba sam na piechotę do Warszawy doszedł.
Sławek przysłał mi Tomitex tak jak widać - w opakowaniu wyłożonym jakimiś chusteczkami czy czymś takim, żeby się śrut w transporcie nie zmarnował.
Kol. White Eagle włożył niepełne pudełko do koperty. Ma to o tyle znaczenie, że śrut latał sobie wewnątrz jak chciał, obijał się etc.
Zdjęcia porównawcze mówią same za siebie. Zawartość pudełek różni się wizualnie, na tarczy również jest inaczej...
Śrut który kupiłem w sklepie w swoimi mieście, który pochodził z Vmaxu oraz ten od Sławka, wyglądają i latają identycznie.

Tak jak pisałem wcześniej, wierzę w to, że w niektórych lufach ten śrut może latać jak H&N Finale Match, i kosztować przy tym 1/3 ceny (albo i 1/4). U mnie tak nie jest, ani w przypadku egzemplarza testowego od jednego Kolegi, ani od drugiego.
Jednak śrut Tomitex, który przysłał mi White Eagle, lata zupełnie inaczej niż śrut Tomitex którym do tej pory strzelałem.

Wnioski niech sobie Towarzystwo wyciągnie na własną rękę.

W archiwum rar (sam dół posta) fotka śrutu w dużej rozdzielczości. Jak ktoś chce, to mogę mailem wysłac więcej fotek jednego i drugiego śrutu, dla porównania.

ps.: każdy Tomitex jakim strzelałem był smarowany. Myty - nie wiem, smarowany - tak.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Nie świadczy to dobrze o firmie, że w pudełka ogólnie dostępne na rynku (sklepy dla szarego Kowalskiego), jest wkładany śrut gorszej jakości, choć opakowanie powinno świadczyć o czymś innym :/

Dla mnie taki jedynie wniosek można wysnuć na podstawie testu przeprowadzonego przez Seweryna.

Kol. White_Eagle mają śrut lepszej jakości niż ogólnodostępny może jak najbardziej wnioskować, że śrut z którego strzela jest najlepszy w lufie jego karabinka, co udowadnia wstawiając swoje tarcze.

Po takiej prezentacji ja już raczej po niego nie sięgnę :/

P.S.
Chusteczki w pudełku to waciki do demakijarzu (dostałem zgodę od dziewczyn na użycie :lol:

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
jarn
Administrator
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-10-28, 22:20
Lokalizacja: Strzelno

Post autor: jarn »

Mógłbyś jeszcze wrzucić do porównania zdjęcia kielichów od środka. Czy są tam też takie farfocle jak u Sławka?
AA EV2 + EB10x42
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

W tym celu ściągnij załącznik umieszczony powyżej, tak się złożyło że to jest ujęcie o które Ci chodzi.
Awatar użytkownika
jarn
Administrator
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-10-28, 22:20
Lokalizacja: Strzelno

Post autor: jarn »

Rzeczywiście różnica jest, dziś przestrzelałem tomitexa na 10m szału nie było. KTK latał lepiej.
AA EV2 + EB10x42
Awatar użytkownika
White_Eagle
Posty: 331
Rejestracja: 2007-12-29, 20:18

Post autor: White_Eagle »

Witam serdecznie.
Przepraszam, że nie zapakowałem śrut w "waciki", ale żadna pani nie chciał mi ich dać.
Jestem zaskoczony, że takie są różnice w skupieniu śrutu TOMITEX DIABOLO SPORT. Czy ja dobrze, widzę, że wszystkie pudełka na zdjęciu są takie same?
Rozmawiałem właśnie na ten temat z właścicielką TOMITEXu i jest również zaskoczona. Ja śrut biorę bezpośrednio od producenta, bo mam blisko.
TOMITEX "grzybek" jest produkowany w dwóch wersjach:
1. TOMITEX DIABOLO SPORT - zwany LOK-owskim - robiony znowych matryc,
2. TOMITEX DIABOLO PŁASKI - taki sam, jak TOMITEX DIABOLO SPORT lecz robiony ze częściowo zużytych matrac.
Cena jest to kilku złotych (chyba 3 zł) pomiędzy jednym a drugim. Wątpię, ale nie jest do końca przekonany, że ktoś zamienia nalepiki na pudełkach.

Jeśli ktoś chciałby, abym mu wysłał śrut TOMITEX DIABOLO SPORT, to ja płacę po 12zł za paczkę za i za taką cenę mogę odstąpić +koszty przesyłki. Proszę to traktować, jako koleżeńską przysługę.

Pozdrawiam serdecznie
White Eagle