ŚRUT TOMITEX DIABOLO SPORT

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
White_Eagle
Posty: 331
Rejestracja: 2007-12-29, 20:18

ŚRUT TOMITEX DIABOLO SPORT

Post autor: White_Eagle »

Witam serdecznie

W ostatnich dniach pokazało się trochę testów śrutu, głównie robionych przez kol. Rlyeh, którego w tym miejscu serdecznie pozdrawiam.
O to mój dzisiejszy trening:
Śrut: TOMITEX DIABOLO SPORT
Odległość: 10m
Pozycja: leżąca – dwójnóg
Karabinek: HW100T qf LONG
Tarcza 10KPn
Obrazek
Wymiary przestrzeliny są podane na tarczy.
Do testów śrut był brany bezpośrednio z pudełka.
Polecam ten śrut zdecydowanie. Śrut jest myty i oliwiony co widać od razu. Jak strzela to widać na tej tarczy. Jak ja z niego strzelam to widać na moich tarczach w poszczególnych konkurencjach. Śrut ten jest (moim zadaniem) najlepszy śrutem match w tym przedziale cenowy i co najważniejsze jest to produkt Polski.
Proszę porównać testy poszczególnych śrutów innych firm łącznie z ceną. Ja kupuje TOMITEX DIABOLO SPORT PO 12zł. W sklepie jest po 15zł w Warszawie.
Wybór należy do Was.
Chciał bym jeszcze dodać, że po każdym strzelaniu czyszę lufę wyciorem używając końcówki, plastykowej i flanelowych i płynu PKB.

Pozdrawiam serdecznie
White Eagle
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Moje przejścia z Tomitexem są opisane na forum.
Nie można powiedzieć, że ten śrut jest najlepszy dla każdego.
Na pewno trzeba koniecznie spróbować samemu.
Kolega jest przykładem posiadacza sprzetu, w którym Tomitex lata genialnie. Ja jestem przykładem posiadacza sprzętu, w którym Tomitex nie lata, a genialnie lata JSB Schack.
Mówiąc o sprzęcie mam na myśli nie QB 78 czy Hatsana, których jakość luf oraz jakość i klasa jako punkt odniesienia zostały już swego czasu skrytykowane, tylko Hammerli Match.
Awatar użytkownika
White_Eagle
Posty: 331
Rejestracja: 2007-12-29, 20:18

Post autor: White_Eagle »

Witam serdecznie.
Jestem bardzo zaskoczony, że w Twoim sprzęcie nie lata dobrze TOMITEX DIABOLO SPORT. Osobiście nie spotkałem się ze sprzętem gdzie TOMITEX DIABOLO SPORT by nie latał. Nie znaczy to jednak, że takiego sprzętu nie ma. Wśród kolegów, którzy strzelają ze mną, TOMITEX DIABOLO SPORT dobrze lata i celnie trafia.
Proszę podaj do siebie namiary (adres), to Ci wyślę ten śrut z którego strzelam dla testów, na mój koszt.
Chciał bym jeszcze zaznaczyć, że TOMITEX DIABOLO jest produkowany w dwóch rodzajach.
1. TOMITEX DIABOLO SPORT zwany również LOK-owskim - z tego strzelam i strzelają na zawodach LOK-u
2. TOMITEX DIABOLO - który zdecydowanie lata jak chce.
Zwróć proszę uwagę z jakiego śrutu strzelasz.
Są jeszcze inne rodzaj śrutu TOMITEX, ale przy strzelaniu z tamtych nie należy oczekiwać dobrych rezultatów.

Pozdrawiam serdecznie
White Eagle

Błędy
Krzysztof
Ostatnio zmieniony 2009-01-03, 23:41 przez White_Eagle, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

W moich karabinkach i pistoletach Tomitex jak by on się on nazywał nie lata. To jest tak jak napisał Rlyeh, w jednych lufach lata, a w drugich nie i nie ma co uporczywie namawiać do strzelania z Tomitexa, no chyba że jesteś cichym przedstawicielem tej firmy. Jeśli zaś ta firma zacznie robić śrut porównywalny do Exacta, to ludzie będą go kupować nawet za 20 zł. Więc przestań już reklamować ten śrut, bo uznam że robisz to celowo i masz z tego dywidendę, tego zaś nie zniosę i może się to źle skończyć.
guntuning.com
KWP
Posty: 653
Rejestracja: 2008-08-06, 01:01
Lokalizacja: Łódź

Post autor: KWP »

Trzy tygodnie temu, tak z ciekawości spróbowałem zrobić jak najlepsze skupienie Tomitexem. Użyłem do tego celu karabinka FWB300, krytej, ogrzewanej strzelnicy, wygodnej pozycji siedzącej na taborecie i stabilnej podpórki (blat stołu). Można powiedzieć, że nawet bardzo fajne skupienie można by osiągnąć, gdyby nie jedno ale... Zawsze przy dziesięciu strzałach pojawiały się jeden-dwa odskoki. Muszę te odskoki przypisać niedokładnemu wykonaniu śrutu. Niestety. Mimo, iż jest on nawet dokładnie wykonany od zewnątrz, to wnętrze kielicha, nadlewki poprodukcyjne, są nie do przyjęcia. Moim zdaniem dobry śrut treningowy, lecz na zawody niezbyt się nadający.
Pozdrawiam
KWP
Awatar użytkownika
White_Eagle
Posty: 331
Rejestracja: 2007-12-29, 20:18

Post autor: White_Eagle »

Witam serdecznie.
daras pisze:W moich karabinkach i pistoletach Tomitex jak by on się on nazywał nie lata. To jest tak jak napisał Rlyeh, w jednych lufach lata, a w drugich nie i nie ma co uporczywie namawiać do strzelania z Tomitexa, no chyba że jesteś cichym przedstawicielem tej firmy. Jeśli zaś ta firma zacznie robić śrut porównywalny do Exacta, to ludzie będą go kupować nawet za 20 zł. Więc przestań już reklamować ten śrut, bo uznam że robisz to celowo i masz z tego dywidendę, tego zaś nie zniosę i może się to źle skończyć.
Szanowny Daras-ie
Nigdy nie miałem żadnych profitów z tego, że strzelam z TOMITEX-u, jak również NIE JESTEM ICH CICHYM PRZEDSTAWICIELEM!!.
Uważam, że jest to bardzo dobry śrut i taką opinię wyrażam, bo to jest moja opinia. Nie namawiam również "uporczywie" do stosowania go. Jak napisałem powyżej "Wybór należy do Was" co będzie stosować do swoich wiatrówek.
Ten post to jest wynik dzisiejszego mojego strzelania, a nie reklamy TOIMTIEX-u, Jak ktoś rozumie inaczej to ja na to nie mam wpływu. Zamiast ocenić wyniki to się na mnie naskakuje a nawet grozi - niepotrzebnie.
Jeśli masz jakieś propozycje do firmy TOMITEX, to na każdym pudełku jest tel. i adres gdzie możesz im swoje sugestie powiedzieć bezpośrednio.

Wstawiona tarcza mówi za siebie.

Szanowny KWP
W większości śrutów, w tych za 15zł i w tych za 60zł, również są różnego paprochy w kielichu. Wielokrotnie spotkałem to w Exact-ie.
Kup proszę śrut TOMITEX DIABOLO SPORT, który jest myty i oliwiony i zobaczysz, czy tam są jakieś paprochy w kielichu lub innego rodzaju wady na śrucie. Sam się przekonasz, że nie ma.

CHCIAŁBYM OSTATECZNIE WSZYSTKICH POINFORMOWAĆ, ŻE NIE MAM I NIE MIAŁEM DO FIRMY TOMITEX ŻADNYCH PROFITÓW I NIGDY NIE BYŁEM ICH PRZEDSTAWICIELEM.

Swoją tarczę mogę wysłać do Kol. Rlyeh wraz z obiecanym śrutem i tylko dlatego, że Kol. Rlyeh sam mi zaproponował przestrzelanie jakiegoś śrutu, czym mnie bardzo mile zaskoczył.

Pozdrawiam serdecznie
White Eagle

Sam jesteś uczulony na swój nick, więc innych pisz poprawnie.
Krzysztof
Ostatnio zmieniony 2009-01-03, 23:45 przez White_Eagle, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

White_Eagle pisze:Osobiście nie spotkałem się ze sprzetem gdzie TOMITEX DIABOLO SPORT by nie latał
Widać kolega jest jeszcze młody :> duchem, skoro nie widział. Chyba że latać nie znaczy trafiać. Wystarczy przejść się gdziekolwiek, spytać kogokolwiek i się wyjaśni. Tomitex LOK znajduje jedynie zastosowanie w strzelaniu do 10 m, niezbyt precyzyjnym. Coś co jest tak niedokładnie wykonane, nie ma prawa trafiać, zwykła fizyka. Chyba, że koledze pozostaje 20 szt. śrutu po przebraniu z pudełka...Ale wtedy to drogo wychodzi. U mnie dość dobrze się sprawował w CP88, wszędzie indziej latał jak chciał...
White_Eagle pisze:Uważam, że jest to bardzo dobry śrut i taką opinię wyrażam, bo to jest moja opinia
Niestety nie, wręcz każesz nam go używać, gdyż w każdej swojej wypowiedzi używasz takich sformułowań , czy w sprawie śrutu, czy czegokolwiek innego...

Porównaj proszę swoje wypowiedzi w temacie z np. testem śrutu robionym przez Seweryna. Jeśli nie zauważysz różnicy...to szkoda ;)

serdecznie pozdrawiam, Cezar
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Jestem bardzo zaskoczony, że w Twoim sprzęcie nie lata dobrze TOMITEX DIABOLO SPORT. Osobiście nie spotkałem się ze sprzetem gdzie TOMITEX DIABOLO SPORT by nie latał. Nie znaczy to jednak, że takiego sprzętu nie ma. Wśród kolegów, którzy strzelają ze mną, TOMITEX DIABOLO SPORT dobrze lata i celnie trafia.
Proszę podaj do siebie namiary (adres), to Ci wyślę ten śrut z którego strzelam dla testów, na mój koszt.
Chciał bym jeszcze zaznaczyć, że TOMITEX DIABOLO jest produkowany w dwóch rodzajach.
1. TOMITEX DIABOLO SPORT zwany również LOK-owskim - z tego strzelam i strzelają na zawodach LOK-u
2. TOMITEX DIABOLO - który zdecydowanie lata jak chce.
Zwróć proszę uwagę z jakiego śrutu strzelasz.
Są jeszcze inne rodziaj śrutu TOMITEX, ale przy strzelaniu z tamtych nie należy oczekiwać dobrych rezultatów.

Normalnie zbiera mi się na ........
Jeśli to nie jest reklama i namawianie do strzelania z tego śrutu, to jest po prostu wkurw.....e.
guntuning.com
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

daras pisze:Jeśli to nie jest reklama....
Dareczku, to nie jest reklama :)
Każdy odbiera inaczej...Kol White Eagle jako dobrą radę :P , Ty jako reklamę, ja jako zmuszanie mnie do używania danego śrutu, bo inne nie latają ;) Jak nie będę stosował T L to po prostu nie trafię.
A wszystko to kwestia interpretacji.
Powinniśmy się już przyzwyczaić do namolności niektórych userów w narzucaniu swojego zdania, ale...jakoś mi ciężko. No bo gdzie kolega W_E ma pisać ? Tylko albo tu, albo na Młodej Parze...a kto tamto czyta :P
pozdrawiam, Cezar
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Cezar, przesadzasz. Naprawdę. Mam wyraźniej napisać?

Używałem tego Tomitexu Diabolo Sport. Nie LOK, i o sporcie myślę i piszę. Jedno pudełko kupione w lokalnym sklepie ze śrutami, drugie w Vmaxie przy okazji innych zakupów. Oba latały tak samo, czyli kiepsko. Ostatnio otrzymałem tester Tomitexu od Sławka - latał kiepsko. Tu Sławek może się wypowiedzieć, czy pudełko jego Tomitexu jest takie jak te moje czy inne.
Kol. White Eagle, wrzuć zdjęcie swojego opakowania.

Na pudełkach nie ma żadnej daty ani oznaczeń seriii. Podobno jakiś czas temu zrezygnowano z oznaczenia LOK (nie wiem na rzecz czego).

Jeśli u Ciebie Tomitex Diabolo Sport LOK lata, to ja się cieszę i nie mam powodu by to negować czy nie wierzyć.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
krzysztof
-#Kustosz
-#Kustosz
Posty: 2008
Rejestracja: 2007-10-01, 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysztof »

Każdy kto czyta ze zrozumieniem, odnosi to samo wrażenie. Twoje posty kolego White_Eagle są tendencyjne i wyrażają jedynie słuszną linię, którą wszyscy wg ciebie muszą przyjąć za swoją. Naucz się przekazywać swoje uwagi w sposób zdecydowanie obiektywny, a nie subiektywny z podtekstem wyznawcy Ori. Wtedy będą czytane z zainteresowaniem i uwagą.
Jeśli nie zmienisz swego podejścia zawsze swoimi wypowiedziami kogoś wkurzysz, świadomie czy nie , ale zawsze.
Poczytaj posty innych z ich uwagami na temat użytego śrutu i wyciągnij sam wnioski. Jeśli różnic nie widzisz to radzę ci po prostu nie pisz. Tak będzie lepiej dla wszystkich.
Ostatnio zmieniony 2009-01-03, 23:52 przez krzysztof, łącznie zmieniany 1 raz.
Krzysztof

Quackenbush i nowsze
Awatar użytkownika
White_Eagle
Posty: 331
Rejestracja: 2007-12-29, 20:18

Post autor: White_Eagle »

Witam serdecznie.
Śrut TOMITEX DIABOLO SPORT LOK jest śrutem, który jest robiony na zamówienie LOK-u i dlatego jest jego logo na pudełku. Rozprowadzany jest bezpośrednio do LOK-u. Tego śrutu nie można nigdzie kupić w handlu ogólnodostępnym.
Śrut TOMITEX DIABOLO SPORT to śrut, który jest dokładnie ten sam co LOK-owski, lecz nie ma na pudełku naklejonego logo LOK i można go kupić w każdym sklepie.
Oba te śruty są myte i oliwione, co widać po otwarciu pudełka.
Śrut TOMITEX DIABOLO jest to śrut, który nie jest myty i nie jest oliwiony. W kielichach jego potrafią się znaleźć paprochy.

Ponownie proszę o podanie na mój email lub PW (którego bardzo nie lubię, bo jest zawodne) adresu do korespondencji Kol. Daras-a i Kol. Rlyeh-a, na który to adres mogę wysłać ten śrut dla testów. Pokrywam koszta.

Jak powiedziałem wcześniej, nie jestem i nie byłem "udziałowcem" firmy TOMITEX. Oczywiście chwalę co Polskie, jeśli jest dobre. Dla mnie jest. Koszta też tutaj mają duże znaczenie.

Na początku swojej przygody z wiatrówkami kupiłem w firmie VMAX2 20 paczek śrutu Exact 4,52 matryca S06. Żadna z tych paczek (śrut) nie latała tam gdzie chciałem tyko tam gdzie nie chciałem. Strzelałem wtedy z AAS 400 Classic. Napisałem do firmy VMAX2 i przedstawiłem swój problem i firma VMAX2 bez problemu oddała mi pieniążki po odesłaniu śrutu.
Jak zacząłem strzelać z TOMITEX-u DIABOLO SPORT, to zacząłem kontrolować gdzie ma lecieć śrut.
Jeśli chodzi o mnie to temat został zakończony. Głównym jego powodem było pokazanie dzisiejszego strzelania na 10m do tarczy KPN.

Pozdrawiam serdecznie
White Eagle

Składnia jak "Kali kocha jeść"
Pisz uważniej proszę.

Krzysztof
Ostatnio zmieniony 2009-01-03, 23:49 przez White_Eagle, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
onichimor
Posty: 608
Rejestracja: 2007-10-08, 11:07
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: onichimor »

:lol: :lol: :lol:
buhahaha... zaraz umrę... :lol:
HW-80ksd + DOT 4-16x42AO, QB78 Deluxe - UKRADZIONY PRZEZ MACIEJA BAJKOWSKIEGO Z PSEUDO SERWISU WIARUS, Crosman 1077 + Leapers Mini 4x32, a Swawolna uber alles!
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

Rlyeh pisze:Cezar, przesadzasz. Naprawdę. Mam wyraźniej napisać?
Jak dla mnie nie musisz. W sumie nie chodzi o to co w czym jak lata, tylko jak się to przekazuje. Mam napisać wyraźnie ?
Mamy zdecydowane stwierdzenie. LOK jest super, exact kiepski. I tego mamy się trzymać, bo tak zadecydował kol W_E. Otóż nie, bez urazy. Jestem bardziej skłonny wierzyć, że myli się jeden, nie tysiące ;)
Bardziej chodzi mi o to, że ktoś nie mający pojęcia o tym co, jak, w czym lata po powyższych radach zakupi LOKa i zdumiony będzie dociekał, dlaczego nie trafia. A przecież powinien...Będzie kombinował jak koń pod górkę, nie dopuszczając myśli, że autorytet w sprawie śrutu może się mylić, lub podać blędną informację. A tego wolałbym uniknąć, osobiście.
Od dawien dawna jest przyjęta stara dobra zasada. Sam sprawdź, co jak u ciebie lata, bo każda lufa jest inna. Ale to nie jest powód do kategorycznych stwierdzeń, że jest tak, a nie inaczej.
Wielokrotnie kupowałem na początku LOKa, z nadrukiem,robiony specjalnie dla klubów. Nigdy nie był oliwiony, smarowany, ani tym bardziej myty.
Jedynym sposobem na stwierdzenie niektórych pewników będzie niestety spotkanie wizualne, a nie pisanie na Forum. Napisać można wszystko, pokazać nie bardzo :P

Filip, niedawno powróciłeś, żyj nam w spokoju :lol:
krzysztof pisze:Tak będzie lepiej dla wszystkich.
Też tak uważam...
pozdrawiam, Cezar
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Śrut jaki podesłałem Sewerynowi pochodził z paczki zakupionej w sklepie "Jenot" na ul. Narutowicza 1 w Łodzi.
Koszt paczuszki 15,00 PLN-ów, mają również w ofercie Tomitex Diabolo (bez 'S') za 14,00 PLN-ów.
Poniżej fotki puszeczki i śrutu. Nie zmniejszałem wagi zdjęć dla lepszego oglądu szczegółów:

Obrazek Obrazek

Uczę się strzelać od nowa 8-)