SKS - Nasze Forum
Liga SKS Liga SKS  Mapa Google  Mapa Google  Kawiarenka  Kawiarenka  FAQ  FAQ  Szukaj  Szukaj  Użytkownicy  Użytkownicy Grupy  Grupy

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu SKS - Nasze Forum Strona Główna » Sprzęt » Sprzęt i testy sprzętu » Testy sprzętu » H&N Diabolo Sport Glatt 4,5 mm
H&N Diabolo Sport Glatt 4,5 mm
Autor Wiadomość
Rlyeh 

Wysłany: 2008-12-20, 13:41   H&N Diabolo Sport Glatt 4,5 mm

Nazwa: Haendler & Natermann H&N Diabolo Sport Glatt - Diabolo gładki
Typ: Wadcutter
Producent: Haendler & Natermann
Strona: http://www.hn-sport.de/
Waga: 0,53 g
Kal.: 4,5 mm
Ilość: 500
Opakowanie: blaszane

H&N Diabolo Sport Glatt, czyli zielony, stoi najniżej w hierarchii "meczowości" firmy H&N. Po nim są kolejno Diabolo Match i Finale Match. Mogłoby to sugerować dość niską jakoś produktu, ale nie jest z tym najgorzej.
Śrut wykonany jest bardzo dokładnie. Przejrzałem paczkę, i nie zauważyłem takich cudeniek jak w Noricy Killer. Idę o zakład, że w trakcie produkcji mimo wszystko powstają kompletne odpady. Być może jest to paczkowane i sprzedawane pod inną marką, w każdym razie fakt jest taki - sortowanie w przypadku H&N zielonego jest ok - o ile chodzi o śmieci i śruty kwadratowe.

Nie widać nadlewek ani śladów po matrycach. Stop jest bardzo twardy. Na śrucinach można zauważyć jakby wżery - bardzo delikatne, ale widoczne. Śrut jest czymś posmarowany, ale jest to raczej pozostałość po procesie technologicznym niż dodatek.

Tarcze:
QB 78:
10m x 10 oraz imadło.

Hammerli Match:
10m x 10, imadło.

Żeby było ciekawiej, po H&N strzeliłem JSB.

FWB 300s:
Autorem jest Sławek, któremu dziękuję. Obaj strzelaliśmy z jednej paczki.
Testy na dobrze oświetlonej strzelnicy KPn10.
Flinta FWB300s, lupka Weaver RV7 x4.
Strzelania na siedząco z wygodnej podpórki.
Zestaw zerowany na Exactcie 4,52mm.

W przypadku QB śrut leci zawsze mniej więcej tak samo, w przypadku Hammerlaka - niekoniecznie. Ogólnie, oprócz osobistych preferencji luf, to sprawa sortowania. Przez wakacje zdarzało mi się z podpórki puszczać serie dziurka w dziurkę, ale były też takie, gdzie jeden strzał wszystko psuł - leciał cham jeden w sobie tylko znanym kierunku (zresztą przykład tego jest w temacie o Norice Killer). Biorąc pięć śrucin mamy duże szanse na wyciosanie bardzo ciasnej grupki. Wystrzelanie tego samego dziesięcioma to już sprawa dyskusyjna, bo zawsze trafi się jeden inny niż reszta. Na plus tego śrutu można zaliczyć niewątpliwie to, że różnice między poszczególnymi sztukami są niewielkie.
Jak dla mnie, to jest dobra propozycja do treningu. Śrut jest po prostu przewidywalny.
Ostatnio zmieniony przez Rlyeh 2008-12-30, 23:40, w całości zmieniany 3 razy  

bonzoo 
Sławek

Wysłany: 2008-12-20, 15:21   

Jak strzelałem tarcze do ligi śrutkiem H&N FT, zawsze uciekał mi jeden gdzieś w bok, później okazało sie, że to był ten który zbyt lekko wchodził do lufki :mrgreen: może tutaj jest to samo?

Rlyeh 

Wysłany: 2008-12-20, 15:25   

No właśnie, przypomniałeś mi że też to zauważyłem. Nie sprawdzę, nie mam 100% mur beton szkła na Hatsana, ale to by było to.

rafal9191 

Wysłany: 2008-12-21, 10:18   

Używam tego śrutu na co dzień i złego słowa o nim powiedzieć nie mogę.
Nadaje się tylko do 40m dalej już robi 5cm x 5cm
Cena jest taka sama jak norica. Diabolo sport glatt bije na głowę norice.
Co do skupienia to udaje mi się robić 10mm x 10mm z postawy FT a z podpórki ta sama przestrzelina.

Rlyeh 

Wysłany: 2008-12-30, 23:41   

Wrzuciłem do opisu tarcze Sławka.

SKS - Nasze Forum Strona Główna » Sprzęt » Sprzęt i testy sprzętu » Testy sprzętu » H&N Diabolo Sport Glatt 4,5 mm