SKS - Nasze Forum
Liga SKS Liga SKS  Mapa Google  Mapa Google  Kawiarenka  Kawiarenka  FAQ  FAQ  Szukaj  Szukaj  Użytkownicy  Użytkownicy Grupy  Grupy

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu SKS - Nasze Forum Strona Główna » Sprzęt » Sprzęt i testy sprzętu » Testy sprzętu » H&N Logo Club 4,5 mm
H&N Logo Club 4,5 mm
Autor Wiadomość
Rlyeh 

Wysłany: 2008-09-04, 20:21   H&N Logo Club 4,5 mm

Nazwa: Logo Club
Typ: Moletowany angielski
Producent: Haendler & Natermann
Strona: http://www.hn-sport.de/ (brak w katalogu)
Waga: 0,49 g (wg Incorsy)
Kal.: 4,5 mm
Ilość: 500
Opakowanie: metalowe (blaszane)

Logo występuje w dwóch odmianach: Club i Sport. Club to propozycja taniego śrutu na przemiał dla osób strzelających sporo. Ok. 10 - 12 PLN za coś, co swoim logiem markuje H&N, to niewiele. Jednak jak już się zdążyłem przekonać, o niczym to nie musi świadczyć. Logo Club to wyrób skierowany chyba na polski rynek - tak mi się jakoś kojarzy etykieta w języku polskim i brak tego produktu w katalogu na oficjalnej stronie H&N. I do tego "MADE IN GERMANY" wydrukowane na taśmie plombującej pudełko. Nie ma tego chyba na żadnym innym wyrobie H&N. Nieważne, jest tani, nie brudzi palców, czego chcieć więcej.

Odlany z jasnego, miększego niż Terc stopu. Charakterystycznie zaokrąglony profil główki pocisku to właśnie ten "angielski" kształt - takie spłaszczone diabolo. Na śrucinach widać delikatne ślady po matrycy, szczególnie na główce. Z rzadka zdarzają się sztuki z nierówno zakończonym kielichem. Moletowanie delikatne i eleganckie, kończy się ok. 0,7 mm przed spodem kielicha. Średnica wewnętrzna kielicha jest mniejsza niż w Tercu - można powiedzieć, że Logo ma "grubsze" ścianki. Główka ma średnicę lekko >= 4,5mm, kielich > 4,5mm. Przy ładowaniu śrut z zasady nie będzie wystawał z portu, ponieważ miękkość stopu pozwala na wciśnięcie (nawet nie wepchnięcie) pocisku. Raz czy dwa zdarzyły mi się sztuki, które weszły do portu bardzo luźno.

Niżej porównanie z innymi markami

Kształt śrutu sprawia, że wycina on całkiem ładne dziurki.

Tarcze z Hatsana, 10m, obok strzelona śrutem smarowanym:

Tarcza z Qbiety (QB78):

Tarcza z FWB 300s:
Sławek był uprzejmy strzelić tarcze testowe z owego śrutu. Jego ammo pochodzi z tego samego pudełka.
Testy na dobrze oświetlonej strzelnicy KPn10.
Flinta FWB300s, lupka Weaver RV7 x4.
Strzelania na siedząco z wygodnej podpórki.
Zestaw zerowany na Exactcie 4,52mm.

Poniżej tarcza strzelona Hatsanem na 20 m - tak tylko dla porównania, strzelałem ją niezobowiązująco z leżącej, więc dość prawdopodobny jest błąd strzelca. Też dziesięć strzałów.

Wnioski są takie, że jak na tani materiał, jest to sensowna propozycja do rekreacji. Śrut wykonany przyzwoiciej niż sugerowałaby to cena.
Ostatnio zmieniony przez Rlyeh 2008-12-30, 23:27, w całości zmieniany 3 razy  

Mareczek55 
Marek

Wysłany: 2008-09-05, 13:09   

Seweryn, ale Ty lubisz strzelać z zielonego H&N Sport Glatt. Chyba, że przegapiłem opis?

Rlyeh 

Wysłany: 2008-09-05, 15:08   

Zgadza się, ale nigdy go nie ma w sklepie gdy idę coś kupić (już pomijam fakt, że kosztuje u mnie 18 PLN). Więc kupuję co jest i z czego jeszcze nie strzelałem. Szukam przy okazji zamiennika H&N.

Mareczek55 
Marek

Wysłany: 2008-09-05, 16:26   

Ja w Lublinie nawet nie sprawdzam, bo z tego co widzę na stronach internetowych, to ceny wysokie a wybór niski, tylko zamawiam przez internet. I też lubię ten zielony, zwłaszcza ładnie mi lata w Waltherze. Bo dla HW to podobnie jak inne H&N, te w cenie 10-12 zł, np: ten w temacie :) Teraz zamówiłem kilka gatunków, żeby wypróbować. Ale to pewnie Wy znacie: Crosman Pointed, Gecko Sport, Tomitex, Exact 4.52, H&N pistoletowy Final Match. Gdybyś znalazł coś podobnego do zielonego Glatt`a , będę wdzięczny za info. Zresztą będę czytał :)

Rlyeh 

Wysłany: 2008-10-04, 15:24   

Wiedziałem że dzwoni. Tylko nie wiedziałem, w którym kościele:
commandante napisał/a:

Drogi Radku, przypomnij sobie z łaski swojej jak firma HN pozwalała handlowac swoim śrutem pod nazwą Logo "coś tam" za o wiele mniejsza kasę oficjalnie, mówimy o Europie a nie o Chinach, a z innej beczki to własnie LW robi w ten sposób czokowane lufy (...)

Źródło: klik!

Rlyeh 

Wysłany: 2008-12-30, 23:27   

Dorzuciłem tarcze strzelone przez Sławka.

SKS - Nasze Forum Strona Główna » Sprzęt » Sprzęt i testy sprzętu » Testy sprzętu » H&N Logo Club 4,5 mm