Naboje CO2

Wszystko co dotyczy wiatrówek CO2

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Mnichu
Posty: 4
Rejestracja: 2023-10-20, 16:47

Naboje CO2

Post autor: Mnichu »

Witam
czy ktoś używał naboi CO2 12g Militaria.pl ? Pytam bo cena jest bardzo atrakcyjna i nie wiem czy jest jakaś różnica w jakości/wydajności w porównaniu z tymi droższymi np. Umarex i Crosman.
Jeśli to ma znaczenie to mam karabinek Diana Trailscout.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 913
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Naboje CO2

Post autor: Yurko »

No właśnie ich używam, :mrgreen: ale jeszcze niczego szczególnego nie zauważyłem. Wyglądają tak samo jak ASG czy nowe (lżejsze) Crosman-y
Mnichu
Posty: 4
Rejestracja: 2023-10-20, 16:47

Re: Naboje CO2

Post autor: Mnichu »

Dzięki za odpowiedź ;)
chyba niepotrzebnie zadałem pytanie na obydwu forach bo widzę że ludzie chyba ci sami tam i tu :mrgreen:
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 913
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Naboje CO2

Post autor: Yurko »

Nie wszyscy są wszędzie... ;)

A co do specjalnych naboi ze smarem, czy smarowania końców naboi to w Twoim karabinku to trochę bez sensu. Więcej miało by lekkie posmarowanie uszczelki korka od "kartusza". Poza tym, karabinek smaruje się jak normalny. Diana chyba napisała coś w instrukcji? Możesz oczywiście używać olejku silikonowego ale przy CO2 to nie jest tak bardzo istotne. Jeśli masz dobre oringi możesz używać normalny smar na bazie parafiny (jak no maszyn do szycia) Bardzo wygodny jest taki w spraju. Np. Walther( Umarex):

https://militaria.pl/p/olej-walther-pro ... 0-ml-92625
Obrazek

Spraj jest bardzo wygodny, ale jest 3 razy droższy od tego samego smaru w wersji klasycznej. ;)

Zwróć uwagę, czy dobrze się przebijają wszystkie naboje. Z trzema to różnie może wychodzić... :chgw:

Pozdrawiam i miłej zabawy.
Mnichu
Posty: 4
Rejestracja: 2023-10-20, 16:47

Re: Naboje CO2

Post autor: Mnichu »

Dzięki za pomoc ;)

Dodano po 2 godzinach 32 minutach 39 sekundach:
Zwróć uwagę, czy dobrze się przebijają wszystkie naboje. Z trzema to różnie może wychodzić... :chgw:
jak na razie na cztery ładowania za każdym razem przebijało wszystkie trzy naboje, mam nadzieję że tak będzie za każdym razem.
Jestem też zadowolony z ilości strzałów na jednym ładowaniu, w ciepły dzień (około 25 stopni) dopiero w okolicy 115 strzału zauważyłem spadek mocy natomiast strzelając w chłodny dzień (jakieś 8 stopni) moc wyraźnie spadła już po 90-tym strzale.
Producent podaje 100 równych strzałów więc mniej więcej tak będzie.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 913
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Naboje CO2

Post autor: Yurko »

Z CO2 spadek energii, gdy w kartuszu skończy się ciekły CO2 powinien być dosyć gwałtowny. No ale pojemnik na 3 naboje ma całkiem sporą objętość, więc rzeczywiście w Twojej wiatrówce może to być trochę wolniej niż np. w pistolecie na jeden nabój. W każdym razie strzelanie na tej końcówce gazu nie ma sensu. Więc dobrze było by się orientować, gdy 2-3 strzały trafiają coraz niżej... ;)

Jak wiadomo, strzelanie z CO2, gdy jest zimno nie ma sensu, ale jak się bardzo chce i nie szkoda gazu to można próbować nawet poniżej 10°C. Niektórzy podobno majstrowali do swoich karabinków podgrzewacze na bateryjki. W czasie dużych upałów, powyżej 35°C (albo gdy się położy karabinek w nasłonecznionym miejscu) - wydajność jest znakomita, ale naturalna "regulacja" ciśnienia przestaje działać i karabinek może trochę wariować. :nieznaju: