Slavia 634

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
ninalken
Posty: 128
Rejestracja: 2015-04-15, 20:14
Lokalizacja: Poznań i okolice..

Slavia 634

Post autor: ninalken »

Witam Wszystkich,
zauroczony Slavią 630 stałem się posiadaczem posiadaczem kolejnej dużo młodszej aczkolwiek używanej Slavi 634 z 2007. Generalnie egzemplarz mało używany sądząc po śladach na karabinku, ale za to dziewiczy - nie ruszany system... jestem właśnie na etapie podstawowych czynności (uszczelki, prowadnica smarowanie...).
Problem polega na tym,że na najniższej nastawie szczerbinki przestrzeliny układają się ok. 7cm powyżej celu (na odległości 20m). Poprzedni właściciel miał zamontowaną optykę więc do otwartych nie przykładał uwagi.
Czy możecie mi coś poradzić?
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Podwyższyć muszkę :idea: ... o 1 mm ... kropla cyny i zamalować na czarno .. przylepić kawałek czegokolwiek i tak spełni funkcję ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

W swojej sztukowałem poxipolem, czy innym distalem, potem pilniczkiem ciut obrobiłem i działało bez malowania.
Awatar użytkownika
ninalken
Posty: 128
Rejestracja: 2015-04-15, 20:14
Lokalizacja: Poznań i okolice..

Post autor: ninalken »

Też tak myślałem żeby pokombinować z muchą lub topić ją - ale to na czuja...
a co powiecie o zeszlifowaniu w szczerbince takiego języczka od dołu o który zaczepia się blaszka?
Ps. co ze stroną Cekausa nie mogę na nią zajrzeć... a Slawka leży rozebrana... a pogoda sprzyja...
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

ninalken pisze:co ze stroną Cekausa nie mogę na nią zajrzeć...
... ja też nie mogę ... :lol: :lol: ... awaria .. od wczoraj ... mają naprawić do końca tygodnia ;)

A lufy czasem nie prostowałeś ?? Bo fabrycznie zazwyczaj jest ciut klapnięta , ale ... aaaaa ... masz karabinek po kimś :idea: .. na bank prostowana lufa i teraz brakuje regulacji. Szczerbinkę zostaw w spokoju . Podwyższyć trzeba muszkę .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
ninalken
Posty: 128
Rejestracja: 2015-04-15, 20:14
Lokalizacja: Poznań i okolice..

Post autor: ninalken »

Ok. nie znam jej przeszłości, jak się uda zapytam poprzednika... generalnie po rozłożeniu widzę, że w środku nic nie było robione. :/
Docelowo chciałem ne niej posadzić lupkę, a z otwartych strzelać S630 ;) Tyle że chciałem się nacieszyć otwartymi i porównać ze starszą siostrą S630, którą mam od nowości!
Dzięki za dobre rady, pozostaje poczekać na Cekausa i odświeżyć moją nową-starą S634 (sprężyna bo zrobiła się krótsza o 10mm, uszczelkę tłoka, lufy, pierścień na tłoku...chyba że coś pominąłem)
Jeszcze raz dzięki.
Pozdro..
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

ninalken pisze: pozostaje poczekać na Cekausa
... :lol: :lol: ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Hiszpan63 pisze:
ninalken pisze: pozostaje poczekać na Cekausa
... :lol: :lol: ...
Kolega jeszcze świeżak i nie wie że Cakus to Przemek. :)
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2875
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

ninalken pisze: generalnie po rozłożeniu widzę, że w środku nic nie było robione.
Po czym rozpoznasz co fabryczne a co " rusznikarskie " ? Widziałem " fabrycznie " podpiłowywane bezpieczniki w chińskich produktach i gdybym nie wyjął nowizny z pudełka to bym nie uwierzył .
Chcę przez to powiedzieć ,że porządnej rusznikarskiej roboty nie odróżnisz od fabrycznej a niektóre produkty fabryczne wyglądają jak by pochodziły z warsztatu pijanego ślusarza .
Awatar użytkownika
ninalken
Posty: 128
Rejestracja: 2015-04-15, 20:14
Lokalizacja: Poznań i okolice..

Post autor: ninalken »

Nie było nic robione w sensie poprawiane tj.: krótka prowadnica, schowany pierścień ślizgowy niespełniający swojej roli, wszystko zatopione w smarze... + uszczelki których czas już minął, ale to wszystko się zmieni, dlatego czekam na ofertę Cekausa :)
Kolegę Przemka kojarzę jak najbardziej z Cekausem z innych forum, chodziło mi o ofertę części zamiennych.
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2875
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

ninalken pisze:Nie było nic robione w sensie poprawiane tj.: krótka prowadnica, schowany pierścień ślizgowy niespełniający swojej roli, wszystko zatopione w smarze... + uszczelki których czas już minął, ale to wszystko się zmieni, dlatego czekam na ofertę Cekausa :)
Kolegę Przemka kojarzę jak najbardziej z Cekausem z innych forum, chodziło mi o ofertę części zamiennych.
Faktycznie , można się było łatwo domyśleć przesłania Twojego tekstu . Niestety , byłem pewnie już o jeden most ( browar ) za daleko :mrgreen: .
Awatar użytkownika
ninalken
Posty: 128
Rejestracja: 2015-04-15, 20:14
Lokalizacja: Poznań i okolice..

Post autor: ninalken »

...pytań ciąg dalszy:
jaką max długość może mieć zestaw prowadnica (od strony styku z korkiem) poprzez sprężynę do końca kapelusza?
zakładając że sprężyna ma 215mm to jak powinna być grubość kołnierza prowadnicy i kapelusza?
czy przy krótszej sprężynie można zastosować podkładki, które uzupełnią wstępne napięcie sprężyny? oczywiście w granicach rozsądku...
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2875
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

czy przy krótszej sprężynie można zastosować podkładki, które uzupełnią wstępne napięcie sprężyny? oczywiście w granicach rozsądku..
Granicy rozsądku nie uda Ci się przekroczyć , bo po jej przekroczeniu nie uda Ci się zapiąć tłoka :D .
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3695
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Filo pisze:Granicy rozsądku nie uda Ci się przekroczyć , bo po jej przekroczeniu nie uda Ci się zapiąć tłoka :D .
Etam, zaraz "nie da się"... W naszym fachu nie ma strachu... Jak to powiedział pewien ślusarz do puzonisty na koncercie: "Panie, to się musi dać wyjąć!" :^)
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
ninalken
Posty: 128
Rejestracja: 2015-04-15, 20:14
Lokalizacja: Poznań i okolice..

Post autor: ninalken »

No to jak z tą długością zestawu?