krzywa lufa

Tu dajemy porady i oczekujemy odpowiedzi na pytania

Moderator: Hiszpan63

frajer
Posty: 1
Rejestracja: 2008-03-10, 19:34
Lokalizacja: z internetu

krzywa lufa

Post autor: frajer »

witam wszystkich,

w zeszłym tygodniu zakupiłem wiatrówkę z dolnym naciągiem z Allegro była nowa i bardzo tania, gdy ją dostałem po pierwszym przyłożeniu do barku patrze lufa skrzywiona w lewo ! wyglądała jakby była źle wkręcona.
Odesłałem ją do sprzedawcy, ten przysłał mi drugą, inną, przykładam do ramienia i jakoś już niespecjalnie zdziwiony lufa wiatrówki w połowie lufy, zakrzywiona w prawo ! taki banan !

stąd moje pytanie - może ta lufa ma być krzywa - już sam zgłupiałem :(

już nie wspomnę o przyrządach celowniczych z plastiku

czy macie jakiś pomysł jak mogę rozwiązać tą sytuację ? proszę o poradę :)
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Witam na forum, najlepszy pomysł to odesłać złom i zarządać zwrotu gotówki.
guntuning.com
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

oddać wiatrówkę i poprosić o zwrot pieniędzy, jeżeli kupowałeś na Allegro przez opcję :kup teraz: (czyli nie z licytacji) masz w ciągu 10 dni prawo do rezygnacji z towaru.

(Jeżeli coś pokręciłem to proszę mnie poprawić)

Potem pozbieraj trochę pieniędzy, a przez ten czas czytaj intensywnie fora internetowe. Nasze (oczywiście), Iweb (kopalnia wiedzy), Tawernę (głównie o Hatsanach, chyba, że coś się zmieniło od kiedy byłem tam po raz ostatni), Dziki Zachód, Airguns.pl i parę innych.
Jak już uzbierasz i poczytasz, to będziesz wiedział co robić dalej :D pochwal się wtedy nowym nabytkiem z prosta lufą ;)

ps. Zawsze jak coś będzie nie jasne możesz pytać.
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Witaj.

Rady kolegów warte uwagi.
Lektury odnośnie pierwszej wiatrówki na tych forach jest pod dostatkiem.
Sam musisz zadecydować do czego ma służyć w twoim przypadku wiatrówka.
Po za tym, na forach są działy kupię/sprzedam gdzie często można odkupić fajną dmuchawkę, za rozsądne pieniądze ze sprawdzonych rąk.

Pozdrawiam ;)

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
Walend
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1160
Rejestracja: 2007-10-05, 06:59
Lokalizacja: Sulejówek

Post autor: Walend »

Witaj!!!

Wiatrówkę bezzwłocznie odeślij-sam taką mam od kilku lat i wiem co to warte
(chociaż moja i tak jest nieźle wykonana w porównaniu do tego co widziałem na forach).
Jeśli chcesz coś taniego-używany harnaś-z tego co pamiętam ktoś chyba chce na forum takowego sprzedać....
Jeśli chcesz coś konkretnego - HW 30

Pozdrawiam
Walend
FWB 300 "Palemka"
FWB 600 + Burris Timberline 4.5-14x32
Remington 1858 Uberti .44
Ruger Mk2 Target .22
CZ P10C 9x19
Awatar użytkownika
blef16
Posty: 100
Rejestracja: 2008-02-10, 15:48
Lokalizacja: Polska

Przyrządy celownicze

Post autor: blef16 »

Witam! Nie wiem co może być w moim Kral-u nie tak! Nie da się wyregulować przyrządów celowniczych szczególnie na boki. To samo się dzieje, ale w mniejszym stopniu w pionie. Wystrzeliłem wczoraj około 150 śrucin z 15 m. i rozrzut był na całej tarczy.Głównie po prawej stronie. Poświęciłem kilka tarcz ale nie udało się wyregulować tych przyrządów. Mogę na max odchylić muchę w lewo, a i tak śrut uderza z prawej strony tarczy,co nie znaczy że któryś z kolei nie trafi w czarne pole. Celuje z podpórki zawsze w środek tarczy i kilka razy trafiam pod rząd w czarne pole, a przy następnym strzale śrut pada znowu na prawym skraju tarczy. Strzelałem ze śrutu DIABOLO STANDART. Ustawiłem muchę lekko w lewo i raz trafiam w środek dwa razy pod rząd, a za następnym razem jest to samo znowu, czyli śruciny lądują z prawej strony tarczy. Kiedy przesunąłem muchę całkiem w prawo to śrut trafiał jeszcze bardziej z prawej strony pod tarczą. Nagle i pion się zmienia. Z innymi śrutami jest identycznie. Np. z Tomitexem szpicem, czy Diabolo sport płaskim. Przy tych 3 rodzajach śrutu nie ma różnic w celności. Jest po prostu coś nie tak. Albo krzywa jest lufa, chociaż tego nie zauważyłem, albo coś z gwintem w lufie? Czekam na porady od specjalistów! :|
blef16
Awatar użytkownika
Walend
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1160
Rejestracja: 2007-10-05, 06:59
Lokalizacja: Sulejówek

Post autor: Walend »

Miałem tak samo ze swoim harnasiem na początku-po tuningu spustu i poprawieniu bebechów(symbolicznym-prawdziwy tuning dopiero będzie...) ten problem znikną-po prostu zrywałem strzały i nie miałem powtarzalnej pozycji....
Może spróbuj dociążyć kolbę-to też bardzo pomaga....
Ps: Jeśli masz tak samo jak ja to sprawdź jak ci idzie strzelanie z lewej ręki-mi w takim układzie szło lepiej....
FWB 300 "Palemka"
FWB 600 + Burris Timberline 4.5-14x32
Remington 1858 Uberti .44
Ruger Mk2 Target .22
CZ P10C 9x19
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

To skręcanie w prawo kojarzy mi się ze skrętem sprężyny.
Celuje z podpórki
Trzymasz wiatrówkę, a dłoń trzymającą kładziesz na czymś, czy kładziesz wiatrówkę na czymś?
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

blef16 pisze:Mogę na max odchylić muchę w lewo, a i tak śrut uderza z prawej strony tarczy,co nie znaczy że któryś z kolei nie trafi w czarne pole.
Prosta sprawa, much i szczerbinka zera nie trzymają, reklamuj to :D
pozdrawiam, Cezar
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
blef16
Posty: 100
Rejestracja: 2008-02-10, 15:48
Lokalizacja: Polska

Kral A02

Post autor: blef16 »

Już poszła do reklamacji! :mrgreen:
blef16
Awatar użytkownika
White_Eagle
Posty: 331
Rejestracja: 2007-12-29, 20:18

Post autor: White_Eagle »

Witam serdecznie
Wracając do temat.
Informacja o prawie do odstąpienia od umowy zawartej na odległość.
Konsument, kóry zwarł umowę na odległość, może od niej odstąpić bez podania przyczyny, składając stosowne oświadczenie na piśmie w ciągu 10 dni licząc od dnia odebrania przesyłki. Towar nie może nosić sladów używania, nie może być zwrócony niekompletny.
Sprzedaż na odległość jest zdefiniowana w art. 6 Ustawy z dnia 2000.03.02 o ochronie niektórych praw konsumentów (...) Dz.U. z dnia 2000.03.31.

Pozdrawiam serdecznie
White Eagle