Zboczone FWB 300S

Moderator: Hiszpan63

Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Zboczone FWB 300S

Post autor: Rlyeh »

Jest sobie egzemplarz, który dręczon jest taką oto przypadłością: bije w prawo. Oryginalny diopter jest już przekręcony na max (co zresztą spowodowało jego awarię), ale innemu zamontowanemu w jego miejsce również "braknie" skali.
W ramach teoretycznych rozważań - co tam się mogło stać? Nie mam tego wynalazku pod ręką więc tak tylko na sucho rozważam, ale może ktoś spotkał się z czymś takim.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Skrzywiona lufa , uszkodzona korona ... ;)
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Czy jest jakaś opcja na odłączenie lufy od reszty systemu? Na schemacie pokazane są jako całość.
Korona w dobrym stanie, muszka tunelowa na kołku (krótka), lufa bez płaszcza.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Zdaje się , że wklejona jest lub wciśnięta na gorąco ... :-? ... zapytaj Senia ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Z tego co pamiętam z opisów, to lufa z korpusem jest zakuta/zgrzana.
Na gorąco dawało się ściągnąć płaszcz lufy w wersjach senior (juniorki były bez płaszcza).
Dlatego do oksydowania systemu 300-ki trza mieć długie koryto.

Można spróbować z czuciem podgiąć całą lufę (ja tak robiłem w swojej starej Dianie 27, miała podobną przypadłość).

Uczę się strzelać od nowa 8-)