Zomz 4 x 32 - budowa i 'poprawa'

Moderator: Hiszpan63

Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Zomz 4 x 32 - budowa i 'poprawa'

Post autor: Rlyeh »

Witamy witamy. Swego czasu informowałem o tym, że padła mi lupa. Zomz 4 x 32, produkcji rosyjskiej albo może nawet radzieckiej (tego nie wiem, kupiłem z drugiej ręki i papierów nie dostałem) dostał nagłego ataku rozkładu podczas namierzania celu na Hatsanie. "Mordercy lunet", hehe. Krzyż latał po całym polu widzenia.

Teraz mogę stwierdzić, że nie trafiła się tej lupie jakaś tragiczna usterka. Ba, można to uznać za wypadek przy pracy. Niżej fotki z komentarzem, powoli daruję sobie korzystanie z fotosika, więc będą z załącznika.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Rozdział bonusowy. W trakcie tracenia zera (przecież to nie stało się momentalnie) w szkle nagle zaczęło coś latać (oprócz krzyża). Pojawiły się paprochy, drobiny, jakieś dziwne rzeczy. Filozofia polegała na wyczyszczeniu układu.

Co prawda luneta nie trzyma po ponownym skręceniu zera jak zabetonowana, jednak coś przez nią widać i da się strzelać "mniej więcej". No i wiadomo gdzie dokręcić żeby zero trzymało.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Dodatkowo poluzował się pierścień kontrujacy, i soczewki wewnątrz "tak sobie" latały. Są trzy - dwie na górze bezpośrednio pod pierścieniem
Miałem tak w bushnellu po jego wypadku.
Co do wieżyczki, to jeżeli da się dokręcić, to może warto skręcić na klej.
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

No tak ale Ty naprawiłeś to lunatykując, więc tak naprawdę to nie wiesz do końca jaką miałeś usterkę :lol:
guntuning.com
Awatar użytkownika
jarn
Administrator
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-10-28, 22:20
Lokalizacja: Strzelno

Post autor: jarn »

A tym bardziej jak naprawił ;P
AA EV2 + EB10x42
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Wiem, bo ten pierścień już się potem luzował... tak na marginesie muszę to podkleić.
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

No właśnie w przyszłości skołuję jakieś Loctite i to zabetonuję. Póki co nie ma sensu, zresztą mało ostatnio strzelam ze sprężyny. Ale tak na sezon wakacyjny, czemu nie.

No taak, wrzuciłem załączniki o soczewkach w złej kolejności, trzeba to oglądać "od dołu" (najniższy numer zdjęcia).