Wstępnie szukam pistoletu tarczowego dla córy

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Wstępnie szukam pistoletu tarczowego dla córy

Post autor: javiki »

Po wczorajszych zawodach strzeleckich -gdzie postrzelaliśmy sobie z broni palnej -ja 9mm a dzieciaki 5,6mm -i sprawdzeniu wyników na tarczy-córce spodobało się strzelanie tarczowe. Nie satysfakcjonuje jej strzelanie z wiatrówki długiej-za cięzka dla niej. Mój C11 -jest w zasadzie wystarczający-poza tym że musi użyć obu rąk do strzału...
Wpadłem na pomysl kupienia dla niej czegos tarczowego z dobrą regulacją spustu. Oczywiście TANIO -te 300zł wstępnie przyjąłem.
Szybkie rozeznanie-wychodzi CP1M i LOV-21.
Niestety doczytaem że oba nie mają żadnego bezpiecznika... Do tego o ile CP1M można zrobić delikatny spust a w LOV nic się nie da-to znów otwarte w CP1m to porażka...
Pistolet raczej na CO2- bo jest za słaba żeby pompować.
Czy istnienieje jeszcze jakiś wybór? Sa jeszcze jakieś celne lekkie tarczówki za niskie pieniądze-ale które miałyby blokadę?
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Ani przez chwilę nad Lovem nie namyślałbym się w tej cenie.
javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: javiki »

Robercie-ale znaczy brać-czy zapomnieć? Bo o Lov wyczytałem sporo-natomiast jedna z rzeczy to ze brak części zamiennych, inna ze regulacji spustu nie ma -a to znów żeby nie było za cieżko. Dla mnie C11 -ma lekki spust-a córcka nie naciśnie jedną ręką :( To ma byc do strzelania dla niej -czyli tarcza max 10m. Choć wczoraj na 25m z 5,6mm z pozycji stojącej swobodnej zrobiła 2x9, 2x8 i niżej....
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

javiki pisze: w LOV nic się nie da
http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=4893
Wolałbym CP1 dużo więcej możliwości w tuningu no i cena :idea:
http://kolba.pl/pistolet-wiatrowka-kand ... 17491.html
A tu porównanie LOV 21 ws Kandar CP1
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=127039
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Ja bym brał, miałem te pistolety, swojego czsu były rozchwytywana jak slavia :lol:
Doskonały chwyt dla małych i dużych dłoni. Lekkie. Długa linia celownicza. Części zamienne do niczego nie potrzebne, bo tam w ogóle nie ma części. Potrafi zużyć się duża uszczelka od korka w dole chwytu, ok. 7-11 gr w sklepach hydraulicznych, wkładasz bez żadnego demontażu.ćały chwyt wewnątrz jest szczelny, bo stanowi komorę, w której rozpręza się CO2, nie jest podawany zmarznięty z bombiczki. Przy nabijaniu nowego naboju odciągasz skrzydełka zbijaka jak do strzału, obracasz pistolet "do góry nogami" i dopiero przebijasz, inaczej cały gaz ucieknie przez lufę.

A więc brać !

Sam się od niego nie oderwiesz :noniemoge:
javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: javiki »

Ja się boję tarczy.... To nie dla mnie-ja lubię destruktornię i tu C11 jest idealny :)
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

Tomku,spust w CP1 M spokojnie możesz wedle potrzeb poprawić,u Kolegi Beorn były poprawione z regulacją spustu,dodatkowo po poprawieniu korony i portu ładowania spokojnie możesz pykać a raczej córa na 10m.Nie wiem skąd ta opinia że otwarte w CePku to porażka,proponuję tym co tak uważają postrzelać z otwartych w C2240 !.
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Pytałeś o pistolet, nieważne dla kogo. Znowu zaczynasz ? Tobie chodzi chyba tylko o potwierdzenie własnego wyboru.
javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: javiki »

Szukam pistoletu dla córy -przełom 9-10lat. Niestety w chwili obecnej straciłem robotę-więc raczej kupię jej cos ..taniego. Takie życie. Ma swoją kasę z komuni- nie przetraciła na pierdoły. W Brzesku nie ma czegoś takiego jak sekcja strzelecka. Stąd sam próbuję -i akurat córa czuje bluesa :)
Wolałbym coś z blokadą -to w końcu dziecko. Mądre-ale dziecko.
Ja na razie nie dokonałem zadnego wyboru. Strzelanie do tarczy było w niedzielę. Dziś jest poniedziałek. W moim zakresie cenowym znalazłem te 2 modele. Chciałbym aby dała radę jedną ręką nacisnąc spust.
Robercie -jeśli uważasz moje pytania za niepotrzebne -nie musisz odpowiadać. I tak jestem Ci wdzięczny za pomoc.
Na chwile obecną znam swoje ograniczenia ale tez wiem że to może być chwilowa fanaberia. Gitara poszła w kąt -ale tenis stołowy trenuje od 3lat -i jakieś wyniki osiąga :)
Sądzę że gdyby tu była strzelnica i sekcja -mała by regularnie trenowała -a tak jest kawałek pola i zabawa w destrukcję :)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Nie uważam pytania za niepotrzebne i chcę pomóc dlatego uważam, że chwyt podobny do styliska siekiery dla małej dziewczynki nie nadaje się. Żaden zresztą pistolet sportowy nie ma małego chwytu,a bezpiecznika też może nie być gdyż on dekoncentruje, a zapomnienie o nim może być na wagę medalu. Stad też widzę przewagę Lov'a.

Nie ma sekcji ? To znaczy droga OTWARTA !
Bierz się za robotę i otwieraj w porozumieniu z jakąś organizacją, lub ciałem społeczno-partyjnym, przypomnij, że wybory nadejdą.
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3697
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

green_thunder pisze:... bezpiecznika też może nie być gdyż on dekoncentruje, a zapomnienie o nim może być na wagę medalu.
Dokładnie tak. Okazjonalnie mam możliwość strzelania z HW77, z automatycznym bezpiecznikiem. Człowiek się składa do strzału, celuje, naciska spust... i nic się nie dzieje. Bo bezpiecznik się włączył podczas przeładowywania. Mało jest rzeczy równie wkurzających... :sciana:

A co do wyboru LOV vs CP1 - nie wiem, jak w LOV, ale CPM1 ma fabrycznie dość ciężki zbijak i jak na napęd CO2 dość mocno bryka podczas strzału. Już lepszy pod tym względem jest Crosman 3576 (a i zapewne Vigilante) - no i ma ręczny bezpiecznik. :^)
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

Chciałem zaproponować pod rozwagę, wspomniane już wyżej przez Kamrata Ślubka, rewolwery firmy Crosman. Są wielostrzałowe, mają: bezpiecznik, regulowaną szczerbinkę, a nawet szynę jedenastomilimetrową. Jedyną niedogodnością może być dość duży chwyt dla dziesięciolatki. Jak udowodnił swego czasu Kamrat Filo, da się go zmniejszyć i uprzyjemnić w taki sposób, by rękojeść była odpowiednia dla dorastającej kobietki ;) . Ściśle tarczowe wiatrówki to nie są, ale wyniki jakie można nimi uzyskiwać na tarczy są całkiem, całkiem ... :mrgreen: O destrukcji na bliskich odległościach nie wspomnę :D
javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: javiki »

Panowie -nie ma szans na sekcję strzelecką w Brzesku. Tu pręznie działała sekcja LOK -nawet miana 25m strzelnicę -wszystko przejęła policja i tyle. Otwarte Zawody Strzeleckie z okazji Święta Flagi i 1050 rocznicy- Burmistrz ufundował ...3 puchary. Za pociski trzeba było samemu płacić... Tak to wygląda...
Napisałem że wstępnie szukam -bo tak jest. Wielu rzeczy nie wiem. O bezpieczniku myślałem-bo bym wolał-ale teraz jak to opisaliście-to bym rzeczywiście w tarczowym nie chciał.
Crosman Vigilante-jest duuużo za cięzki. Akurat tego mieliśmy okazję potrzymać. Lova ani CP1M -nie będe miał okazji wziąć w łapki-stad musze się czegoś dowiedzieć.
Na pewno mają być dobre otwarte-bo o strzelanie z otwartych chodzi. O cp1m czytałem że są dobre na strzelanie powyżej 20m... a tu będzie 6-10m.
Destrukcja nie interesuje-do tego jest C11 -robi robotę.

CP1m -to pistol który od razu mi polecono. Lova znalazłem później. Myślałem że może są jakieś starsze konstrukcje typowo zawodnicze.
http://i.imgur.com/edngoGa.jpg
Ta tablica ładnie pokazuje.
Z niej wynika że Crosman 2240 mógłby być całkiem ok jeszcze. Ale wg tej tablicy LOV jest celny. A tego szukam. Najfajniej by było gdyby gdzieś był w okolicy -żeby mała mogła potrzymać.
CP1M ma tą zaletę że mozna dac magazynek. Ale tarczowo nie jest to konieczne.
Najbliżej strzelnice mam w Tarnowie
http://tkslok.pl/bron-i-cennik/
Czy ktoś by mógł zerknąć czyto jest LOV? Bo może tam byśmy się wybrali...
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Tak to LOV i w klubach raczej LOVy funkcjonują. To dobry pomysł przejechać się, żeby młoda dama się przymierzyła i oceniła czy się podoba.
Piszesz że Crosman Vigilante za ciężki
Crosman - 910g
CP1 - 880g (moja subiektywna ocena - "kawał pistoleta")
LOV - 710-725g

Ja bym się przymierzył do LOVa i wziął jeszcze pod uwagę bezkosztowe w napędzie PCA - Crosmana 1377 i Gamo PR45. Crosman mi się nie podoba, ale można dołożyć mu kolbę i będzie dwa w jednym. Podstawowe pytanie czy córa da radę PCA napompować?
javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: javiki »

Jeżeli Crosman 1377 ma ten sam mechanizm co Crosman 2100 -to nie da. I dlatego ten pomysł odpada. Zresztą i tak kupuje naboje CO2 do C11-więc wolę na razie ten sposób :)
Idea jest taka żeby nie musiała czekac az tata jej pompnie :) Jak teraz idziemy -robimy 2 strzelnice - lekko oddalone od siebie. Dzieci strzelają z C11 a tata z c2100 -albo jedno strzela tu a drugie tu :) Jak chodzimy postrzelać z c11 -to ustawiamy ze 20 celów na róznych odległościach i wysokościach -i walimy po kolei :) W swoim wątku umieścilem tarczę z C11 - szału nie ma -ale i tragedii tez nie. Gdyby się dało wyregulowac spust...
Na pewno przejadę się na strzelnicę - bo córa zamęcza kiedy będzie mogał znów postrzelac z 5,6mm :) spodobało jej się. Syn -jak cię mogę...ale kto wie :)
Ja bym sobie zobaczył makarova :)
(Przez C11 przepuściliśmy juz 7500 kulek nowych-a sporo szło kilka razy-jak było strzelanie w kulochwyt -na jedno wyjście schodzi 3-5 bombiczek -to daje 360-600 kulek )