LOV 21 test i modyfikacja

Wszystko co dotyczy wiatrówek CO2

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Janusz FWB
Posty: 196
Rejestracja: 2011-06-01, 16:08
Lokalizacja: Polska

LOV 21 test i modyfikacja

Post autor: Janusz FWB »

Witam tych co zamierzają zakupić pistolet LOV 21 oraz tych co już go posiadają.

Na początek zamieszczam film ze strzelania do tarczy Ppn z odległości 10 metrów.
Pistolet LOV 21 - bez modyfikacji i ulepszeń, taki jak przysyła fabryka.
Postawa stojąca, wolna ręka.
Śrut TOMITEX - diabolo sport wyciągany prosto z pudełka.

Nie jestem strzelcem który strzela sportowo i myślę że moje umiejętności są daleko w tyle za zawodnikami strzelającymi na zawodach strzeleckich i trenującymi systematycznie w swoich klubach, a jednak proszę zobaczyć jak może strzelać amator który ma odpowiedni pistolet.
Myślę że ten pistolet w ręku wytrawnego strzelca może pokazać dużo więcej.

Zapraszam na film !

http://www.youtube.com/watch?v=CIVD0w8lCbs

Postaram się w miarę wolnego czasu zamieścić rysunki jak poprawić ten pistolet by jego obsługa była wygodniejsza i ewentualne odskoki na tarczy były tylko naszym błędem.
Łuk z badyla i sznurka
Janusz FWB
Posty: 196
Rejestracja: 2011-06-01, 16:08
Lokalizacja: Polska

LOV 21 modyfikacje polepszające wyniki na tarczy

Post autor: Janusz FWB »

Był już test jaki nagrałem i umieściłem na Youtube.

Czas na modyfikacje.
Jeżeli jesteś użytkownikiem LOV 21 i chcesz zrobić z niego typowy pistolet tarczowy, który będzie mógł zmierzyć się w strzelaniu do tarczy z najlepszymi i najdroższymi pistoletami takich marek jak MORINI, FEINWERKBAU, WALTHER, STEYER itd.

Po tych przeróbkach pistolet jest bardzo celny i bardzo przyjemny w strzelaniu czyli bardzo łatwo jest utrzymać go na celu i bardzo łatwo w ten cel trafić.

Precyzyjna czokowana lufa LOV 21 bardzo dobrze radzi sobie ze śrutem TOMITEX Diabolo Sport.

Poniżej fotki - jeśli czegoś nie zrozumiesz pisz na PW odpowiem i wszystko wyjaśnię.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Łuk z badyla i sznurka
Janusz FWB
Posty: 196
Rejestracja: 2011-06-01, 16:08
Lokalizacja: Polska

LOV 21 widok z obciążnikiem

Post autor: Janusz FWB »

Szkoda nie mogę edytować !.
Więc wklejam tutaj POGLĄDOWY WIDOK LOV 21 z obciażnikami.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Łuk z badyla i sznurka
Janusz FWB
Posty: 196
Rejestracja: 2011-06-01, 16:08
Lokalizacja: Polska

LOV 21 inne wersje dopychacza śrutu

Post autor: Janusz FWB »

Dla strzelców lubujących się w polepszaniu sprzętu strzelającego zamieszczam inne rozwiązania popychacza śrutu w LOV 21.

Powiem jednak korzystając z własnego doświadczenia z pistoletem LOV 21 z którego wystrzeliłem blisko 10 000 sztuk śrutu, że rozwiązanie które przedstawiłem jako pierwsze na początku tego wątku jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem z wszystkich możliwych (jest jeszcze kilka innych których nie będę tu już opisywał by nie wprowadzać niepotrzebnego zamętu).

Na 100% nie sprawdza się oring na popychaczu (ale jeśli ktoś uważa inaczej może to sprawdzić korzystając z zamieszczonych szczegółowych rysunków).

Najlepszym rozwiązaniem jest super precyzyjne dopasowanie popychacza do wejścia lufy !!!. w tym celu należy tą część popychacza która wchodzi do lufy wykonać o wymiarze 4.85 mm i delikatnie polerować co jakiś czas sprawdzając jego dopasowanie, polerować do momentu aż będzie wchodzić z delikatnym oporem, uzyskamy w ten sposób szczelność na poziomie oringa.

Nawet jeśli będą znikome przedmuchy (po długim czasie użytkowania) w tym miejscu to będą one każdorazowo identyczne i nie wpłyną w żaden sposób na stabilność strzałów i celność pistoletu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Łuk z badyla i sznurka
Janusz FWB
Posty: 196
Rejestracja: 2011-06-01, 16:08
Lokalizacja: Polska

LOV 21 szczerbinka i muszka

Post autor: Janusz FWB »

Bardzo ważną sprawą w LOV 21 jest poprawa przyrządów celowniczych, które w oryginale są w bardzo zły sposób dopasowane (szczerbinka z muszką).
Jeżeli chcemy tym pistoletem celnie strzelać do tarczy Ppn to należy zrobić taką poprawkę jak na fotkach i wprowadzić zmiany w wymiarach szczerbinki które ułatwią nam precyzyjne namierzenie celu oraz utrzymanie tego celu w przyrządach tak by efekt pływania lufy w jak najmniejszym stopniu wpływał na efekt na tarczy.

SZEROKOŚĆ SZCZERBINKI - 3.8 mm
WYSOKOŚĆ SZCZERBINKI - 1.7 mm
MUSZKA POZOSTAJE BEZ ZMIAN.

Muszka jest kłopotliwa podczas strzelania gdy światło mamy za sobą , odbija mocno światło i praktycznie nie ma możliwości precyzyjnego ustawienia jej w szczerbince.

Jeśli chcemy pozbyć się tej wady - wykonujemy jak na fotce.

Gwarantuje że po tych modyfikacjach LOV 21 śrutem TOMITEX Diabolo Sport będzie strzelał same "10" na tarczy - bardzo ciężko jest wyjść poza obręcz "9" na tarczy Ppn.

Postaram się w najbliższym czasie, dla strzelców mniej zaawansowanych opisać technikę strzelania z tego pistoletu która pozwoli na osiągniecie wyników na bardzo wysokim poziomie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Łuk z badyla i sznurka
Janusz FWB
Posty: 196
Rejestracja: 2011-06-01, 16:08
Lokalizacja: Polska

LOV 21 strzelanie do tarczy

Post autor: Janusz FWB »

Myślę, że warto pokazać kilka strzelonych tarcz z pistoletu LOV 21.

Tarcze regulaminowe Ppn.
Postawa regulaminowa Ppn.
Odległość do tarcz regulaminowa Ppn.
Strzałów na każdej tarczy 10.

Strzelanie całkowicie rekreacyjne bez parcia i skupiania się na uzyskaniu jak najlepszego wyniku.
Bez selekcjonowania śrutu (śrut dobierany prosto z pudełka "jak leci").

Przy maksymalnym skupieniu uwagi na tarczy i maksymalnej koncentracji oraz wyselekcjonowaniu śrutu, pistoletem tym można strzelić 100/100 możliwych punktów.

Ostatnia tarcza strzelana z odległości 25 metrów , strzałów 10.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Łuk z badyla i sznurka
Janusz FWB
Posty: 196
Rejestracja: 2011-06-01, 16:08
Lokalizacja: Polska

LOV 21 Film strzelanie z nowym popychaczem

Post autor: Janusz FWB »

Nagrałem kolejny filmik ze strzelania pistoletem LOV 21 .
Pistolet jest z nowym popychaczem śrutu – jest wyraźna różnica.
Strzelcy którzy nie mają możliwości przerobienia popychacza mogą zrobić eksperyment w ten sposób :

Wystarczy w LOV 21 dopchnąć śrut głębiej za pomocą np. patyczka kosmetycznego (obcinając końcówkę z wacikiem i zgiąć plastikowy patyczek na około 1,5 cm i nim dopchnąć śrucinę), strzelić 10 razy śrutem EXACT 4,5 mm lub TOMITEX Diabolo Sport 4,5 mm i zobaczyć co dzieje się na tarczy !.
Następnie strzelić normalnie bez kombinacji z dopychaniem śrucin (tak jak fabrycznie jest wykonany) i zobaczyć co dzieje się na tarczy !.
Efekt będzie bardzo czytelny ( test należy wykonać w pozycji siedzącej z ręką podpartą na stoliku na np. zrolowanym kocu, dłoń z pistoletem nie powinna być podpierana a pistolet spoczywać bardzo luźno w dłoni, ma wspierać się na środkowym palcu i mięśniu pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym bez ściskania za uchwyt pistoletu tak by pozwolić mu na lekki podrzut lufy ).
Można dodatkowo przywiesić obciążnik do korka tu gdzie nabój CO2 , pomoże to w stabilnym chwycie pistoletu.

Myślę że temat który opisałem pomoże niezdecydowanym strzelcom którzy mają problem z podjęciem decyzji jaki pistolet wybrać na początek przygody w strzelaniu tarczowym.
Moim zdaniem jest to najlepszy wybór za przyzwoite pieniądze , zawsze możemy pistolet odsprzedać z bardzo małą stratą finansową gdy sport strzelecki nie wciągnie nas na tyle by na stałe posiadać bardzo celny pistolet.

Zapraszam na film – na końcu filmu jest zbliżenie na tarczę – oddałem 10 strzałów z 10 metrów.

http://www.youtube.com/user/JanuszG1000 ... LXPPjhtW5g
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Janusz FWB, łącznie zmieniany 4 razy.
Łuk z badyla i sznurka
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

O ile mechaniczna poprawa systemu , może mieć bardzo duży wpływ na funkcjonowanie i sprawność pistoletu , jego bezstresowe użytkowanie itp. itd. to już z tak kategorycznym stwierdzeniem zgodzić się nie mogę , a wrecz twierdzę , że to bzdura ...
Janusz FWB pisze:Bardzo ważną sprawą w LOV 21 jest poprawa przyrządów celowniczych, które w oryginale są w bardzo zły sposób dopasowane (szczerbinka z muszką).
... gdybyś napisał , że Tobie nie odpowiadają , to byłoby to zupełnie zrozumiałe i słuszne , a tak to twierdzisz , że do bani jest coś co np. mnie osobiście bardzo pasuje. Takie twierdzenie może spowodować , ze świeży nabywca nim dobrze postrzela , weźmie się za piłowanie szczerbinki i nieodwracalnie zniszczy szansę na celne strzelanie ... Przecież dobor przyrzadów celowniczych , to niesamowicie indywidualna kwestia , zwiazana z fizycznymi predyspozycjami strzelca , a nie mechaniką pistoletu.

Po za tym wielki szacun za fajny i pożyteczny opis. :D
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Janusz FWB
Posty: 196
Rejestracja: 2011-06-01, 16:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: Janusz FWB »

Hiszpan63 -

Po Twojej wypowiedzi widzę że potrafisz osiągnąć na tarczy Ppn bardzo dobre wyniki !!!.
Dlatego trochę dziwi mnie Twoja ocena przyrządów celowniczych w LOV 21.
Dlaczego mnie dziwi – dlatego że początkujący strzelec musi mieć trochę więcej miejsca w prześwicie po obu stronach muszki pomiędzy szczerbinką, większy prześwit pomaga w wyeliminowaniu widoku pływania lufy po tarczy.
To samo dotyczy widoku muszki na wysokość dużo łatwiej początkującemu strzelcowi jest utrzymać lufę w pionie gdy widok muszki jest niższy.
Jeżeli zacznie strzelać same „9” i sporadycznie „8” to może zacząć myśleć o dopasowaniu szerokości szczerbinki i muszki.
Mało kto zdaje sobie sprawę z wysokości umieszczenia przyrządów celowniczych od osi lufy, a ma to olbrzymie znaczenie w łatwiejszym osiągnięciu dobrych wyników (czym niżej tym prościej).
Mało kto zdaje sobie sprawę z utrzymania przyrządów w linii poziomej.

Proszę złapać kursorem za przycisk i przesunąć w lewo lub prawo.
http://www.arld1.com/impactpointvscantangle.html


Mówię tu o rozpoczynających przygodę ze strzelaniem tarczowym !!!!!.

Ważną sprawą jest też popełnianie błędu rozpoczynając od strzelania do tarczy !!! - początkujący strzelec nie będzie widział błędów jakie popełnia i skoro ich nie zobaczy to nad czym ma pracować, co poprawiać ?.
Powinno się strzelać do linii pionowej np. 10 mm i wytrenować tak by wszystkie przestrzeliny układały się w jej zarysie.
Następnie do linii poziomej i tak jak wyżej opisałem.
Następnie strzelać do punktu np. 20 mm x 20 mm z podpórki tak by nauczyć się zgrywać idealnie przyrządy (chodzi o to by punkt był węższy od widoku muszki) tak by było widać kolejno od góry wąski punkt, szersza muszka i szersza szczerbinka.
Dopiero teraz regulaminowa tarcza.
Podczas tych ćwiczeń zwracać ogromną uwagę na sposób postrzegania szczerbinki muszki i celu, bzdurą jest poinformowanie początkującego strzelca, że ma widzieć muszkę wyraźnie (ostro) a cel może być zamglony.
Cała prawda w celnym strzelaniu to zobaczenie tego co się powinno zobaczyć w odpowiedniej chwili w odpowiedni sposób, aby powtarzalnie precyzyjnie strzelić trzeba pamiętać o tym, że 90% celnego strzelania to sposób operowania wzrokiem podczas oddawania strzału !!! a 10% wszystko inne równie ważne.

Nie rozpisuję się bo wyjdzie to chaotycznie i mało precyzyjnie – to temat na kilkanaście stron drobnym maczkiem.
Chciałem tak pobieżnie nakreślić temat celnego strzelania i zacząłem tak prawie od środka tematu.
Pamiętajcie że musicie widzieć swoje błędy !!! i zdawać sobie sprawę z tego dlaczego nie wpadła „10”.
Jeśli wam idzie bardzo kiepsko to nie strzelaj na siłę, przerwij trening.
Jeśli wam idzie bardzo dobrze to strzelajcie bardzo dużo i starajcie się zapamiętać co ma na to wpływ, spróbujcie coś zmienić i zobaczcie jak pogarszają się wyniki na tarczy i znów wracajcie do tego co było przed zmianą będzie wtedy wiadomo co ma wpływ na dobry wynik, testujcie w ten sposób swoje całe ciało (ustawienie nóg, ustawienie kąta do tarczy, napięcie poszczególnych mięśni, sposób podnoszenia ręki, nadgarstek, siła uścisku pistoletu, palec wskazujący, dokonujcie pomiaru czasu po jakim pada strzał itp. itd.). Po pewnym czasie przestaniecie myśleć o tym co się dzieje i jak że strzelacie „10”.
Łuk z badyla i sznurka
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Janusz FWB pisze:Dlatego trochę dziwi mnie Twoja ocena przyrządów celowniczych w LOV 21
Dlaczego dziwi ?? ... bo z Lov21 trochę strzelałem i przyrządy po prostu pasowały . Wspomniałem już , że to indywidualna sprawa i żadne oczywistości w kwestii przyrządów czy optyki nie mają zastosowania. Co jednemu , to niekoniecznie drugiemu ... A ja preferuję 2,9 mm szerokość szczerbinki , 2,5 mm grubość muszki przy 24cm -owej lini celowania ... i znam ze czterech strzelców-pistoleciarzy , którzy powiedzieli, że i tak za szeroko :P

Niemal 4mm -owa szczelina sprzyja właśnie przekrzywianiu pistoletu :P strzelec skupia się na wypośrodkowaniu muszki w szczerbince , miast instynktownie posadzić czarne kółko tarczy , na zgranych przyrządach. I tu kolejny indywidualizm , który trzeba sobie wraz ze stabilną postawą , najzwyczajniej wypracować . Podręczniki i instrukcje są jedynie sugestią na co zwracać uwagę.
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Janusz FWB
Posty: 196
Rejestracja: 2011-06-01, 16:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: Janusz FWB »

Pistolet jest już w komplecie.
Jeszcze tylko oksyda.
Skrócenie śrubek.

Wkradły się dwie poprawki
Dno nakrętki korka należy pogłębić tak by można wywiercić otwór przelotowy na pin przetoczki nie naruszając gwintu.
I błąd w pinie przetoczki, końcówka która ma się opierać o wewnętrzną ściankę nakrętki korka powinna być dłuższa o 2.2mm.

Pod lufą dwa ciężarki to zbyt dużo wystarcza jeden i jest OK !.
Przy rękojeści przy trzech ciężarkach jest idealne wyważenie.

Założyłem też słabszą sprężynke zbijaka, jest w tej chwili 105m/s - moim zdaniem to idealna Vo dla tego pistoletu na dystansie 10m strzelając do tarczy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Łuk z badyla i sznurka
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Podziwiam zacięcie w przeróbkach, a jednocześnie możliwości techniczne kolegi :shock:

Mam jednocześnie pytanie/prośbę o zestawienie kosztów.

Pistolet chyba najtaniej jest do kupienia w Colosusie:

-> http://www.colosus.pl/wiatrowka-pistolet-lov-21/ plus wysyłka.

Ile trzeba jeszcze dorzucić?
Pytam bo zakres przeróbek nie jest wcale mały.

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Janusz FWB
Posty: 196
Rejestracja: 2011-06-01, 16:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: Janusz FWB »

SlaweQ pisze: Ile trzeba jeszcze dorzucić?
Pytam bo zakres przeróbek nie jest wcale mały.

Element trzymający muszkę i element trzymający pręt z ciężarkami został wycięty strumieniem wody w firmie która świadczy takie usługi.
Jeżeli zrobisz samodzielnie projekt w odpowiednim formacie to sama wycinka tych elementów kosztuje 65,00 złotych.

Przeróbka korka i trzpień przetoczki ten wkręcony przy butli to 30,00 złotych dla tokarza.

Ciężarki to 25,00 złotych dla tokarza.

Popychacz śrutu to 30,00 złotych dla tokarza.

Śrubki na klucz imbus to 5,50 złotych dla Castorama.

Jeżeli masz czas i załatwiasz wszystko przy innych okazjach tak by nie robić kosztów paliwa to paliwo = 0,00 złotych.

Pistolet 275,00 złotych koszt wraz z przesyłką dla Colosus.

Czyli mamy wszystko razem
275 + 0,00 + 5,50 + 30 + 25 + 30 + 65 = 430,50 złotych.

Tani śrut Tomitex = 12 złotych paczka.


Mamy pistolet który strzela tanim śrutem same „10”.
Oczywiście sam pistolet nigdy tego nie strzeli, wymaga to trochę umiejętności od strzelającego.

Podsumowując – mamy za 430 złotych sprzęt który nie ustępuje w celności na tarczy żadnemu nawet najdroższemu sprzętowi przeznaczonemu do strzelań w kategorii Ppn.

Jest to bardzo dobra alternatywa dla tych co nie dysponują wystarczającymi środkami pieniężnymi na zakup profesjonalnego pistoletu tarczowego takich marek jak Morini , Steyr, Walther, Feinwerkbau itp. które kosztują po kilka tysięcy a nawet kilkanaście, a potrafią dokładnie tyle samo co LOV 21 po niewielkim wkładzie finansowym.
Łuk z badyla i sznurka
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 604
Rejestracja: 2011-01-20, 11:20
Lokalizacja: Radzymin

Post autor: donkihot »

SlaweQ pisze:Mam jednocześnie pytanie/prośbę o zestawienie kosztów.
Ja też jestem ciekawy, bo tak na moje oko to zamawiając te dodatki w zakładzie to koszt może oscylować nawet w okolicach wartości pistoletu.
Sumując zakup Lova i dorobienie gadżetów to mało atrakcyjnie się robi.
Non mitterent iustus ledo, in es est ingenti.
Nie strzelać tylko trafiać, sztuka to przeogromna.
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 604
Rejestracja: 2011-01-20, 11:20
Lokalizacja: Radzymin

Post autor: donkihot »

Ups, zanim wysłałem swoje zapytanie kolega Janusz już odpowiedział (przepraszam)
Ale ceny usług w Sławkowie są dziwnie niskie, ja dorabiałem przeziernik do karabinka (taka śrubka z dużym moletowanym pokrętłem i dziurką 1mm.) i zapłaciłem 70 zł.
Taniej żaden warsztat nie chciał się podjąć, dla tego zaryzykowałem stwierdzenie że może to być koszt porównywalny z pistoletem (a po cenach Warszawskich to nawet znacznie go przekroczy)
Non mitterent iustus ledo, in es est ingenti.
Nie strzelać tylko trafiać, sztuka to przeogromna.