Wiatrówka do 800zł

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

nowyshooter
Posty: 8
Rejestracja: 2016-04-17, 18:28
Lokalizacja: Wlkp

Wiatrówka do 800zł

Post autor: nowyshooter »

Witam, ostatnio strzelałem z kumpla wiatrówy, a wcześniej miałem swoją - norconia. Wkręciłem się znowu w jakimś stopniu w strzelanie i chcę teraz kupić coś lepszego niż moja pierwsza norconia. Poczytałem i wiem, że lepiej celować w śrut 4,5mm, bo mniejsze opady, bo podobno ten 5,5mm nie nadaje się za bardzo do wiatrówek poniżej 17J. - Nie ukrywam, że chcę mieć wiatrówkę blisko tej granicy, bo:

chcę strzelać celnie do butelki, puszki oddalonej o 50-60m - im bardziej precyzyjna, tym lepiej. Chcę też, żeby z takiej odległości na 1-2 strzały, butelka po prostu pękała. Wiem, że ten budżet nie pozwala na nic mega pr0, ale chcę kupić coś najlepszego w tej cenie. Zależy mi też, żeby się zmieścić w tej cenie, wraz z lunetą - powiedzmy taką za 150-200zł.

Co możecie polecić w takim przedziale cenowym? Jak będzie trzeba wymienić sprężynę na mocniejszą za kilkadziesiąt złoty, też będzie ok. Proszę mi sugerować broń, którą można kupić w ogólnodostępnych sklepach - tj. militaria, broń i inne sklepy w Wlkp.


Zabawa bez naciągania -co2 też kusi, ale tutaj prędkości wylotowe są dużo nisze - co się pewnie przekłada na zasięg i moc wiatrówki? Czyli przy takich nici ze strzelania na takich dystansach?

Co myślicie o: Hatsan Edge Vortex 4,5mm
Wiatrówka Crosman Venom Dusk NP 4,5 mm
Gamo Whisper IGT 4,5 mm
Umarex Patrol 4,5 mm

?
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

nowyshooter pisze:Co możecie polecić w takim przedziale cenowym? Jak będzie trzeba wymienić sprężynę na mocniejszą za kilkadziesiąt złoty, też będzie ok. Proszę mi sugerować broń, którą można kupić w ogólnodostępnych sklepach - tj. militaria, broń i inne sklepy w Wlkp.
Na początek się przywitać w odpowiednim dziale i lekturę tego forum leniu!
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
nowyshooter
Posty: 8
Rejestracja: 2016-04-17, 18:28
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: nowyshooter »

Ktoś zechce podzielić się opinią o przedstawionych przeze mnie modelach? ;) Biorę pod uwagę jeszcze hatsana 125 vortex, kaliber 4,5.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

...a weź i czytaj, opisywane dziesiątki razy :szukaj:
nowyshooter
Posty: 8
Rejestracja: 2016-04-17, 18:28
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: nowyshooter »

Pewnie, że czytam, cały czas. Ale pełno tego jest, ktoś jeszcze wspominał np. o QB 78/79, że też dobra. Jest taki wybór tego, że koniec świata, a nie chcę kupić jakiegoś gówna z którego później będę niezadowolony i się wpieniał. Dlatego każda osoba, która się wypowie w tym temacie, niech da jakąś propozycję od siebie - niezależnie czy ją wymieniłem wcześniej czy nie. W końcu gramy w tej samej lidze i każdy z nas chce być zadowolony ze swojego sprzętu. Jak będzie trzeba to kupię coś tańszego i oddam do kogoś tutaj z forum - jakiegoś speca, który zrobi z niej przyzwoity karabinek, lekko pod limitem.
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3697
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Tuż obok masz wątek Pierwsza wiatrówka do 700zł. - dlaczego nie skorzystasz z informacji tam zawartych?
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
nowyshooter
Posty: 8
Rejestracja: 2016-04-17, 18:28
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: nowyshooter »

Ślubek pisze:Tuż obok masz wątek Pierwsza wiatrówka do 700zł. - dlaczego nie skorzystasz z informacji tam zawartych?
Pewnie, że czytałem - nawet linki z tamtego tematu. To niby 100zł różnicy, więc może zrobić różnicę - dlatego założyłem ten temat. Nie zależy mi na drewnie, idę z duchem czasu, więc kolba może być polimerowa, nawet lepiej gdyby taka była, ale nie będę płakać jak będzie inna, w przez Was polecanym modelu.

Btw, zamiast mnie odsyłać, do kolejnych tematów- które i tak regularnie czytam, byście doświadczeniem się swoim podzielili i wskazali konkretne modele. ;)
Awatar użytkownika
Gizzley
Posty: 65
Rejestracja: 2015-10-30, 16:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gizzley »

Polecam wszystkie modele z tematu http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=9463
Łucznik wz. 87 / wz. 187 "Mutant"
Gamo PR-45
Baikał MP-654K Makarov Wz. 71
Łucznik wz. 70 "Puszkobij"
Hatsan mod. 25 "Diesel"
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3697
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

nowyshooter pisze:Btw, zamiast mnie odsyłać, do kolejnych tematów- które i tak regularnie czytam, byście doświadczeniem się swoim podzielili i wskazali konkretne modele. ;)
Nie ma tak dobrze. :^)

W tym budżecie wszystkie modele wiatrówek są podobnej jakości, tzn. kupując model fabrycznie nowy można trafić na lepsze i gorsze egzemplarze. A ponieważ to Ty będziesz strzelać, a nie my, przymierz się do każdej z wymienionych przez Ciebie (i wspomnianych w wątku "za 700") wiatrówek i zobacz, która Ci się najbardziej podoba/pasuje.

Zwróć jednak uwagę, że sprężyny gazowe mają na tym Forum tylko jednego pasjonata. :P

A jeśli chcesz znać moją radę, to żadna z powyższych. W Twoim budżecie kupisz w Cekausie Slavię Ultra, już po poprawkach.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

nowyshooter pisze:zamiast mnie odsyłać, do kolejnych tematów- które i tak regularnie czytam, byście doświadczeniem się swoim podzielili i wskazali konkretne modele.
...to uważaj, żeby paru kolegów nie zmówiło się na PW i nie wsadziło Cie na konia, czyli wkręciło w charakterze edukacyjnej nauczki...
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

...otóż to....poza tym rada Ślubka nie jest taka zła - chociaż ja polowałbym na używkę BSA Ligtning XL. To sprzęt dla facetów. :roll:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
nowyshooter
Posty: 8
Rejestracja: 2016-04-17, 18:28
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: nowyshooter »

No Panowie, muszę powiedzieć, że w końcu robimy postęp i mamy powoli jakieś konkrety na tacy. ;)

@green_thunder - wiem, że chciałbyś mnie na taką wycieczkę wysłać i chciałbyś, żeby się bujał z czymś niewartym swojej ceny i się przy tym wkurzał, ale nie... ;)

@Ślubek;

co masz na myśli pisząc - jednego pasjonata? To, że ktoś ma tutaj interes promować to rozwiązanie? ;> Czy po prostu jest to przereklamowany bajer?

Muszę Wam powiedzieć, że coraz poważniej myślę nad hatsanem, możliwe, że już po tuningu.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Cortez pisze:To sprzęt dla facetów.
...sam napisałeś...
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

...i nie zełgałem.... :mrgreen:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3697
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

nowyshooter pisze:co masz na myśli pisząc - jednego pasjonata? To, że ktoś ma tutaj interes promować to rozwiązanie? ;> Czy po prostu jest to przereklamowany bajer?
Nie tam zaraz interes. Po prostu mu się dobrze strzela ze sprężyn gazowych.

I bardzo dobrze - Tobie też radzę, żebyś, jeśli Ci się coś spodoba, nie kierował się opiniami innych użytkowników, tylko brał to, na co masz ochotę. To w końcu Tobie strzelanie ma sprawiać przyjemność (i to Ty będziesz mieć problem ze sprzedażą nietrafionego/niepopularnego sprzętu).

Już to zresztą niedawno pisałem - system możesz ucywilizować niedużym kosztem. Tuning osady to już większa sprawa.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."