Pierwsza wiatrówka do 700zł.

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Łukasz85
Posty: 9
Rejestracja: 2016-03-21, 19:36
Lokalizacja: Kielce

Pierwsza wiatrówka do 700zł.

Post autor: Łukasz85 »

Witam. Szukam wiatrówki do max 700zł. W grę wchodzi poprawiony już karabinek z lunetą. Chciałbym aby czasem mogła z niego postrzelać rekreacyjnie cała rodzinka. Z wymagań no to strzelanie śrutem 4,5 do tarcz, puszek, butelek z odległości max 25metrów. Wygląd nie mus, ale mile widziane tworzywo zamiast drewienka.
Zakup jest dla mnie niemałym dylematem. Sporo czytałem i według Waszych wypowiedzi w poprzednich tematach mógłbym się już czaić na jakąś slavie. Jednak chciałbym karabinek przygotowany do strzelania no i z lunetą a dołożyć nie mogę :( Rozważałem opcje iż'a 61 RS z lupką vogler. Tylko z tych 4J podobno nie bardzo strzelać w butelki, a jak się domownikom tarcze znudzą no to nici z wspólnej rekreacji. Hatsany tutaj u Was mają różne opinie. Co do crosmanów no to na gotowego summita z optyką też zabraknie. Niższe modele jeszcze mam do oczytania. Po dziesiątym chciałbym zamówić a tu nie wiem co kupić. Szybko zleci a obawiam się, że sam już nic nie wykombinuje. Będę wdzięczny za każdą pomoc. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
kejkej
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 841
Rejestracja: 2015-02-21, 20:58
Lokalizacja: Kępno/Opole

Post autor: kejkej »

"Tylko z tych 4J podobno nie bardzo strzelać w butelki, a jak się domownikom tarcze znudzą no to nici z wspólnej rekreacji."
Prawie wcale nie strzelam w tarcze, wcale w butelki, a już kilka osób ucieszyłem strzelaniem w puszki i nakrętki. Polecam! :D
Strzelać nie umiem za bardzo, ale za to bardzo lubię.
javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: javiki »

Nie wypowiem się o większości sprzętów -bo ich w życiu nie trzymałem.
W Hydeparku jest wątek o moim strzelaniu z dzieciakami z Crosmana 2100.
Z Zalet - bezgłośne, bezodrzutowe, celne do max50m ( ale raczej polecam 30m), tanie
z WAD-pompowanie- tylko ja daję radę.
Celne do strzelania do puszek -córa 9lat do 20m trafia zawsze.
O butelkach zapomnij-szkła sa trudne do zbierania-a puszki o niebo wygodniejsze.

albo tu
http://cekaus.pl/pl/5-wiatrowki
radzix
Posty: 81
Rejestracja: 2015-12-28, 12:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: radzix »

Przerzuć się na puszkowane, i wal z Iża :)
HW 40 "Trabant" Dębowy , Hatsan "Harnaś" Dębowy mod.8 , S.A 9 "Klocek"
Łukasz85
Posty: 9
Rejestracja: 2016-03-21, 19:36
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Łukasz85 »

Dziękuję za odpowiedzi! Czyli raczej kupić iż'a? Wszelkie alternatywy nadal mile widziane. Nie zakładając nowego tematu - jaki śrut polecacie? Z tego co czytałem u was zmiana śrutu wiąże się z czyszczeniem lufy, więc chciałbym używać jednego dobrego. tak cenowo około 20zł za 500sztuk. Pod efektywne strzelanie do tych puszek.
javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: javiki »

Do puszek- to najtaniej co się da byle trafiało :) Jak będzie u ciebie dobrze latal-to dowolny najtańszy śrut :) U mnie bardzo fajnie lata KTK i grzybek i płaski-do 30m celując w figurki -nie widziałem róznicy z JSB. A cena 10zł/500szt. Ale i tak powinieneś sam sprawdzić.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

javiki pisze:O butelkach zapomnij-szkła sa trudne do zbierania-a puszki o niebo wygodniejsze.
...szkło przed rozstrzelaniem należy włożyć do foliowej torby, efekt pozostaje :P

...nie używaj byle jakiego śrutu, dobrać go należy do karabinka już posiadanego...i pamietaj, że jest to hobby, które trochę kosztuje, na miernocie będziesz tylko wkurwiał się :(

...karabin, luneta i śrut to podstawa, później strzelec :lol:

...rozejrzyj się wśród noric (Hiszpania), sam miałem dwie - wypas Marvic oraz średnią cenowo mod.56. Jest u nas na forum, popytaj, jak strzela (ja strzelałem z niej na 20 metrów do bombiczek po CO2 otwartymi) bo warto...dla nieudaczników mają "twardy" spust...
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

A czytałeś http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=9377 ? Z naciskiem na stronę 4 topiku?
Łukasz85
Posty: 9
Rejestracja: 2016-03-21, 19:36
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Łukasz85 »

witeg pisze:A czytałeś http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=9377 ? Z naciskiem na stronę 4 topiku?
akurat 4 nie, dzięki już nadrobione.

Wybór padł na iż'a 61. Wielkie dzięki za pomoc. Już się nie mogę doczekać. Teraz tylko myślę nad śrutem jeśli ktoś chciałby się podzielić opinią czym strzelać z tego baikala również wysłucham.
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Do tarczy 10 m używałem H&N econ ,H&N sport glatt lub H&N Excite glatt.
Do celów "zabawkowych" KTK grzybek .
Łukasz85
Posty: 9
Rejestracja: 2016-03-21, 19:36
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Łukasz85 »

Iż jest już w domu od ponad tygodnia. Mistrzostwo świata. Wystrzelane 700 śrutu. Ponownie dzięki za pomoc. Chętnie wyraziłbym szerszą opinię w osobnym temacie, jednak jest to już karabinek znany tu na forum i się boję czy śmietnika nie zrobię.
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

karabinek znany tu na forum i się boję czy śmietnika nie zrobię.
Po prostu dodaj swoją opinię ;)
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik