Pierwsza wiatrowka. Ciekawe znalezisko?

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Nygur
Posty: 7
Rejestracja: 2016-01-09, 13:57
Lokalizacja: Żółtki

Pierwsza wiatrowka. Ciekawe znalezisko?

Post autor: Nygur »

*Przepraszam za brak Polskich znakow.

Witam, na imie mam Mateusz.

Mozliwosci finansowe: 1000 zl.

Zastanawiam sie dosc powaznie nad zakupem mojej pierwszej wiatrowki.
Na poczatku zainspirowany przeczytanymi postami bylem nastawiony na zakup Hatsana 90 SAS.

Jednak gdy przeswietlilem oferty na olx.pl nieopodal mojego miejsca zamieszkania zobaczylem to:
http://olx.pl/oferta/pilne-wiatrowka-ka ... 1c79b411ec

Na tym forum znalazlem kilka tematow w ktorych byla poruszona kwestia Beretty Cx4,
jednak byly to krotkie wypowiedzi z ktorych niewiele wynikalo.

Pytanie czy Umarex to dobry producent? Wiatrowka uzywana to jest tez ryzyko uszkodzen, jak dostrzec takie wady?
I czy w ogole to dobry pomysl na pierwsza wiatrowke?

Za wszelkie porady wielkie dzieki!
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Odpowiem Ci, choć powinieneś zacząć od tego działu: http://nasze-wiatrowki.pl/viewforum.php?f=18

Znalezisko nieciekawe za te pieniądze, max. 350 zł, pewnie dość stary egzemplarz, bo jest na rynku ładnych parę lat, za połowę ceny dostaniesz nowsze modele, dokładnie oddane kopie MP5 itp.
Ja osobiście nie lubię hatsanów, nic ciekawego i nie słuchaj zachwytów. Jeśli chcesz karabinek tylko do zabawy, bo nie każdy lubi usypiać z nudów strzelając do tarczy, to coś podobnego na CO2 może być. Pewnie wolałbym to: http://olx.pl/oferta/wiatrowka-walther- ... 8IiFz.html .
Proponuję jeszcze poczytać z dobę, spokojnie, bez pośpiechu, zawsze zdążysz zapytać przed zakupem. Zanim Cię ktoś zbajeruje na hatsana, lub crosmana. W miarę znajdowania ofert, będę coś wklejał do Twojego tematu, tylko zdeklaruj, w jakiej kwocie szukasz karabinka i do jakiego strzelania ma służyć, czego po nim oczekujesz. I poczytaj sobie o różnicy między ołowianym śrutem typu diabolo a stalowym typu bb.
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Jak 1000 zł nieprzekraczalne to teraz za połowę tego masz- http://www.bron.pl/wiatrowki-i-akcesori ... -kal-45-mm , jak da się jeszcze naciągnąć też w tym sklepie Walthery LGV i LGU.... Moim zdaniem warto.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Dokładnie :idea: ... ten Ruger to kopia/klon Diany 34 ... zajebisty karabinek ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Hiszpan63 pisze:... zajebisty karabinek ...
piszesz powaznie czy się napierniczasz? :mrgreen:
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

zbisz41 pisze:
Hiszpan63 pisze:... zajebisty karabinek ...
piszesz powaznie czy się napierniczasz? :mrgreen:
... a poszukaj opisu ... :P
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Nygur
Posty: 7
Rejestracja: 2016-01-09, 13:57
Lokalizacja: Żółtki

Post autor: Nygur »

Z tego co widzę Beretta cx4 odpadła w przedbiegu.
green_thunder pisze:Odpowiem Ci, choć powinieneś zacząć od tego działu: http://nasze-wiatrowki.pl/viewforum.php?f=18
Nie zauważyłem działu z przywitaniem.. Mój błąd. Jak wrócę z pracy to z pewnością nadrobię zaległości :)

Kwota tak jak napisałem wyżej 800 - 1000 z
I problemem jest to, że nie mam pojęcia czy wolę karabinek wielostrzałowy na co2 czy jednostrzałowy.
Po prostu chciałbym nauczyć się podstaw strzeleckich z możliwością ciągłego rozwoju w tej dziedzinie.
Od broni oczekuje tego, żeby była możliwie jak najbardziej celna i niezawodna w danym przedziale cenowym.
Hiszpan63 pisze:Dokładnie :idea: ... ten Ruger to kopia/klon Diany 34 ... zajebisty karabinek ...
Ponawiam pytanie.. Serio czy żartem ten Ruger jest wart zakupu?
Z tego co zdążyłem zdążyłem zauważyć wszyscy jeśli nie są pewni, to proszą o pomoc właśnie Hiszpana,
dlatego też na opinii i pomocy takiego fachowca zależy mi dość mocno ;)

Jeszcze raz napisze że najbardziej mi zależy na rozwoju, zdobywaniu wiedzy i doświadczenia w tej dziedzinie.

Pozdrawiam, Mateusz :)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Nygur pisze:Serio czy żartem ten Ruger jest wart zakupu?
... serio :idea: ... http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=3245

... ja nie jestem obiektywny w 100% ... pewne sprzęty lubię , a inne nie ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Poleciłem AirHawka na podstawie swojej znajomości z Dianą 34 i 2 niezależnych opinii osób, które o wiatrówkach wiedzą więcej ode mnie, że to przyzwoita kopia D34. Powiem tak - jakbym miał teraz kupować nowy karabinek do 1000zł to bym się nie zastanawiał, bo nic lepszego dla siebie bym nie znalazł. Fakt karabinek wymagający i uczący poprawnego chwytu, ale nie wiem, czy aż tak trzeba to demonizować, że nie dla początkujących........ Hatsany kopią, HW kopią, a w tajemnicy ktoś mi kiedyś powiedział, że TXy też kopią, co gorsze był to właściciel tego karabinka.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Bo nie ma klasycznego karabinka sprężynowego , który nie kopie . mniej , bardziej , bardziej szarpie lub mniej , jest bardziej odczuwalne lub nieznacznie . ale zawsze kopie ... i potrafi przeszkadzać .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Nygur
Posty: 7
Rejestracja: 2016-01-09, 13:57
Lokalizacja: Żółtki

Post autor: Nygur »

Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana. Biore Rugera! Zaraz zamowie tylko..

Czy konieczne jest wyczyszczenie karabinka od srodka z tego specyfiku co go tam w chinach dolali?
Sam nie do konca wiem jak mam to zrobic.

Z tego co mi doradziliscie wynika, ze Ruger jest karabinkiem, na ktorym mozna sie wiele nauczyc,
tylko czy bedzie mi bardziej odpowiedni niz Hatsana 90 SAS? Cena taka sama.
Mi osobiscie bardzo przypadl do gustu opis Rugera, ale pytam jeszcze raz tylko po to, by sie utwierdzic.

I najwazniejsze. Jaki sklep internetowy jest godny polecenia? Gdzie otrzymam produkt sprawdzony? (najlepiej z tym czyszczeniem)
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3697
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Dziś w bron.pl jest 30% obniżka - za te 198zł opłaci Ci się nawet wysłać do Cekausu zakupiony karabinek na przegląd.

Kup, zobacz, jak Ci się strzela i wtedy ew. wyślij. A jeśli bywasz czasami w Warszawie - przywieź go osobiście.

Przemek rzadko chwali wiatrówki. Jednak taka laurka, jaką napisał, powoduje, że gdyby nie to, że mam w tej chwili na oku coś innego, sam bym kupił tego Rugera. :^)

PS. Cena Hatsana jest podobna tylko ze względu na obniżkę w bron.pl .
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Każdemu nowemu karabinkowi należy zrobić przegląd zerowy. Wyboru sklepu to chyba nie masz, bo nie wiem czy gdzieś jeszcze jest do kupienia w podobnej cenie. Sklep Bron.pl przeglądów nie robił, więc pozostaje zrobić samemu, dać kumatemu znajomemu, albo wysłać go do serwisu, np. Cekaus - Hiszpan63.
Czy będzie bardziej odpowiedni dla ciebie niż Hatsan? Na to pytanie tylko ty znasz odpowiedź. Chyba wszystkie oceny są subiektywne. Ja pisałem o swoich wrażeniach, Przemek o swoich, ty możesz mieć inne, ale nie przejmuj się - co byś nie kupił i tak będziesz zmieniał. :lol:
Nygur
Posty: 7
Rejestracja: 2016-01-09, 13:57
Lokalizacja: Żółtki

Post autor: Nygur »

Dziekuje WSZYSTKIM za pomoc. Niebawem na pewno podziele sie swoimi opiniami na temat tego karabinku. Zobaczymy czy sprawdzi sie w rekach totalnego nowicjusza.

Pozdrawiam! ;)