Uprzejmie proszę o poradę w zakupie pierwszej wiatrówki

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Gebi, a miałeś to hw w rękach ? Nie miałeś ? To nie ględź :/
lubomir
Posty: 22
Rejestracja: 2015-06-18, 18:44
Lokalizacja: małopolskie

Post autor: lubomir »

Widzę, że w dziale kupię/sprzedam póki co są pustki. Pewnie zatem kupię coś nowego. A czy macie doświadczenie z przesyłkami takich rzeczy? Jest się czego obawiać czy śmiało można wysyłkowo kupić? Chodzi mi o to czy nie zostanie towar uszkodzony podczas transportu.
A poza tym uważam, że UE należy zniszczyć.
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

lubomir pisze:...Widzę, że w dziale kupię/sprzedam póki co są pustki....
Tu może tak...ale na iwebie są w tej chwili fajne sztuki TX i PS od sprawdzonych userów, za ok. 1500 zł.... ;)
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Jacentus
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1201
Rejestracja: 2013-06-16, 10:16
Lokalizacja: z Gór Sowich

Post autor: Jacentus »

Cierpliwości Lubek, jeśli chcesz kupić używany i dobry. Tak jak Piotrek pisze - lukaj na "ajłeba" http://bron.iweb.pl/viewforum.php?f=107
Co do wysyłki, ja biorę zawsze UPS ale lepiej byłoby osobiście ;)
Daystate MK3 FT-R
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

Ależ ja nie proponuję wiatrówek za 200 złotych. Nie o to mi chodziło.
Tego HW z końcówką "T" w rękach nie miałem, samo "K" udało mi się potrzymać, trzymałem też HW 100T (osada z dziurą na kciuk) - chciałem mieć w rękach coś najbardziej luksusowego, dostępnego w sklepie. Nie zakochałem się.
Osobiście wolę naciąg boczny, od dolnego, ale to kwestia gustu i ergonomicznego podejścia.
Wiatrówki HW mają ugruntowaną pozycję na rynku, tego absolutnie nie neguję. Nie zamierzam też podważać Waszych wskazań na ten konkretny model. Nie strzelałem z niego, a nawet gdym miał taką okazję, to zapewne i tak nie widziałbym różnicy na tarczy jako "niedzielny strzelec".
Jak w muzykowaniu: wirtuoz z dobrego instrumentu da koncert, że Ohh i Ahh..., kiepski grajek na najlepszym instrumencie nie da żadnego koncertu (zakładam, że oba są nastrojone). Dopiero zestrojenie instrumentu z wykonawcą daje efekty rewelacyjne.
Swoje pieniądze każdy może wydawać według swoich upodobań, nic mi do tego.
Nasz nowy Kamrat sam przyznał, że się nie zniechęcił i chce coś lepszego. Prawdopodobnie, jak każdy z nas będzie "gonić króliczka" ..., ale jest ich tyle ... :lol:
Mnie osobiście nasuwa się jeden wniosek, subiektywnie ostateczny: "wiatrówka na miarę", czyli konstruowana od podstaw na zamówienie :mrgreen:
Od czegoś trzeba zacząć, można od HW 97KT, ale czy koniecznie?
Awatar użytkownika
Walend
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1160
Rejestracja: 2007-10-05, 06:59
Lokalizacja: Sulejówek

Post autor: Walend »

A może zamieszam takimi sprzętami jak FWB 300, Diana 75 itp....do dostania spokojnie w tej kwocie. Sama miodność, z tym ze opad większy i podatność na wiatr.
FWB 300 "Palemka"
FWB 600 + Burris Timberline 4.5-14x32
Remington 1858 Uberti .44
Ruger Mk2 Target .22
CZ P10C 9x19
Andre_
Posty: 53
Rejestracja: 2015-04-13, 20:40
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Andre_ »

Jak wspomniałem, niedawno przechodziłem ten etap (zakupu pierwszej wiatrówki) i przede wszystkim, nie śpiesz się z zakupem. Są PCP, PCA, CO2, sprężyny klasycznie łamane i z dolnym naciągiem, mocne karabinki dla "snajperów" i b. celne, bajeranckie karabinki matchowe, to wszystko (zakładając zakup używanej sztuki) w zakładanym przez Ciebie przedziale cenowym. Poczekaj na dostęp do iweb-u, tam jest mnóstwo ofert - co nie znaczy że namawiam na zakup czegoś używanego, ja sam kupiłem coś nowego i taniego, bo chciałem sobie bezstresowo pogrzebać w środku w czymś "nieruszanym". Po pewnym czasie, także czytania na forum opinii bardziej doświadczonych kolegów, możliwe, że obecne Twoje wyobrażenie i oczekiwania zmienią się.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Generalnie nie lubię hw, hwsto to nie luksus, tylko zwykły pagaj. Trudno zielonemu facetowi wiedzieć, czego chce, tym bardziej dochodzić do tej wiedzy przez tanie crosy, czy też inne hatsany, Musi to być karabin za ok.1500 zł używka, znanej marki, nie maczowy, jak proponuje Rafał, bo to dobre jest dla już określonego, zdecydowanego strzelca. Wiadomo, na początku są próby ze stałymi celami na różnych dystansach, potem nudny sprawdzian na tarczy i po chwilowym zniechęceniu znów cele rekreacyjne na coraz większej odległości. Dopiero po tym prologu można się zastanawiać i kombinować. Sprzęt z wyższej półki odsprzedaje się lepiej, niż z niższej, bez większych strat, a dobra luneta to 50% zadowolenia.

...a jak będziesz czekał na dostęp do ajłebu, to Ci lato minie...
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

Popieram ( zdarza się rzadko ) Roberta. Kupisz używane hw-97KT, to przy odsprzedaży nic nie stracisz. TX, HW, PS, to wiatrówki przy których masz pewność, że jak nie trafisz to wina leży po Twojej stronie, a przy ciut gorszych, to jeszcze ma wpływ kto robił poprawki.
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
Awatar użytkownika
jimi krewetka
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1082
Rejestracja: 2011-09-02, 21:15
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: jimi krewetka »

Ta wiatrówka:
http://www.akhobby.pl/index.php?a=opis&k=34&id=204
ten celownik:
http://www.akhobby.pl/index.php?a=opis&k=83&id=777
i masz Pan panie Muzyk piękny prawie komplet, prawie bo jeszcze montaż, pokrowiec i śrut :)
Weihrauch HW 97 KT + Delta Optical Titanium 4-16x42 MD, Tanfoglio Witness 1911
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

jimi krewetka pisze:Ta wiatrówka:
... na wspominki wzięło Jimiego :lol: ... na wspominki . Dyć pierwszej miłości się nie zapomina ... :mrgreen:

... dobry wybór , chociaż sprzęt wymagający ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
jimi krewetka
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1082
Rejestracja: 2011-09-02, 21:15
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: jimi krewetka »

W rzeczy samej Drogi Espaniuszu, w rzeczy samej :) ...gdyby nie to, że do HW 97 KT nie ma się w zasadzie o co "przyczepić", to już dawno bym odkupił Dianę z powrotem :)

p.s. Jak kolega Muzyk podzieli fascynację to wyszykuj mu też sztukę w Cekausie, a niech ma :)
Weihrauch HW 97 KT + Delta Optical Titanium 4-16x42 MD, Tanfoglio Witness 1911
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

jimi krewetka pisze: to już dawno bym odkupił Dianę
...doskładaj... :mrgreen:
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Wracając do ad remu, częściowo skłaniając się do sugestii kupienia Diany 34, proponowałbym wzięcie pod uwagę łamańców, a potem wzięcie do ręki i przymierzenie się do nich: HW -30, 35, 50, 95, Diany- 280, 31, 34, Walthera - Terrus, LGV, no i ewentualnie Slavii 634.
Wszystkie te wiatrówki z zapasem wystarczą początkującemu, łatwiej się je obsługuje niż te z dolnym naciągiem, nie ma przerostu designu nad mechaniką jak w przypadku chyba większości wiatrówek poniżej 1000zł.
Jak mantrę powtarzam najpierw się przymierzyć do różnych wiatrówek uznawanych za przyzwoite i brać tę, która pasuje, nie tę którą większość doradza. Albo kupować po kolei, aż trafi się tę właściwą.
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

...nnoo...zawsze powtarzam, kiedy poznaję nową i piękną kobietę:

"najpierw pomacaj" - bo się może okazać, że rozstępy, cellulit, etc..... :mrgreen:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42