Uprzejmie proszę o poradę w zakupie pierwszej wiatrówki

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

lubomir
Posty: 22
Rejestracja: 2015-06-18, 18:44
Lokalizacja: małopolskie

Uprzejmie proszę o poradę w zakupie pierwszej wiatrówki

Post autor: lubomir »

Po przywitaniu się zakładam pierwszy swój wątek na tym forum.
Czy bylibyście uprzejmi doradzić mi przy zakupie pierwsze wiatrówki? Poniżej opiszę tak jak potrafię. Jeżeli w czymś wybrzmiewa moja nieznajomosć tematu to... tak, nie znam się zupełnie :)

Z rzeczy, które mogą mieć znaczenie przy zakupie:
- kwota jakiegoś wielkiego znaczenia nie ma, może być 300zł a może być i 2 tysiące
- strzelał będę raczej tylko rekreacyjnie
- może być sprzęt powyżej 17J, wtedy potrzebne papiery i rejestrację sobie zrobię
- chciałbym aby była celna
- chciałbym aby miała celownik optyczny
- nie wiem jaki dystans mnie interesuje, ale pewnie apetyt rośnie w miarę jedzenia, noszę okulary więc cudów w setkach metrów i tak nie będzie :)

Chyba tyle, więcej nie potrafię nic powiedzieć. Czy mogę prosić o jakieś sugestie?
A poza tym uważam, że UE należy zniszczyć.
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Cześć.
Jeśli fundusze są do 2K zł, to ważne żebyś się określił co do systemu (sprężyna czy PCP)?
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
lubomir
Posty: 22
Rejestracja: 2015-06-18, 18:44
Lokalizacja: małopolskie

Post autor: lubomir »

A czy mogę prosić w telegraficznym skrócie o różnice? Technicznie wiem o co chodzi. Ale jaki to ma wpływ na użytkowanie takiej wiatrówki?
A poza tym uważam, że UE należy zniszczyć.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Dużego wyboru nie masz :lol:
Zapomnij o 300 zł :evil: Z postu wynika, że chcesz mieć komfort przy strzelaniu. Lupka jest nieodzowna jeśli myślisz o odległościach większych niż 10 metrów. Proponuję zamówić sobie od dobrego sprzedawcy karabinek z wliczonym tuningiem (cekaus, akhobby). Może to być hw-97KT, poczujesz się wtedy jak w ulubionym fotelu z dobrym drinkiem w dłoni. Nie myśl na razie o PCP, a już zapomnij w ogóle o wiatrówce ponadlimitowej, bo strzelać wtedy będziesz mógł tylko na koncesjonowanej strzelnicy, czyli rekreacja w dowolnie wybranym, bezpiecznym miejscu odpada. Dlaczego akurat hw-97 KT ? Ma bardzo wygodną osadę typu thumbole, czyli chwyt pistoletowy z dziurą na kciuk, trzyma się go zupełnie inaczej niż pozostałe hw, które trochę drewnianą belkę przypominają.[/b]
Ostatnio zmieniony 2015-06-18, 19:36 przez green_thunder, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Sprężyna, oprócz tuningu (nowa z pudełka), ma większe wymagania co do wytrzymałości optyki - z uwagi na kopa.
PCP jest bezodrzutowe, lupka może być delikatniejsza, montaż też. Jednak niezbędny jest dodatkowy osprzęt (butla z powietrzem 300 bar lub pompka i zestaw do ładowania z manometrem).

aaa i FAC (pow. 17J) sobie daruj....
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

lubomir pisze:. Ale jaki to ma wpływ na użytkowanie takiej wiatrówki?
...to ma wpływ przede wszystkim na Ciebie, musisz nauczyć się dobrze strzelać ze sprężyny, potem dopiero PCP i potem znów...powrót do sprężyny, z pełną tym razem wiedzą na temat swoich oczekiwań :lol: ...
lubomir
Posty: 22
Rejestracja: 2015-06-18, 18:44
Lokalizacja: małopolskie

Post autor: lubomir »

Czyli pcp to na te butle ze sprężonym powietrzem? Widzę, że taka butla to wydatek kilkuset złotych, pompka podobnie.
Czyli coś zaczyna się klarować bo zaraz z tych 2k zrobi się 4 :) A tyle to jednak już nie chciałbym wydawać. Może i bym znalazł kasę ale bez przesady :)
Czyli oglądać jednak te sprężynowe? One są jednostrzałowe, tak?
A poza tym uważam, że UE należy zniszczyć.
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

Oczywiście że hw97 na początek jak najbardziej wystarczy,jeszcze po czarach... Będziesz Pan zadowolony !!! Na grzbiecik Leapers-ika,albo DOC-a i można spokojnie strzelać.
Butle można trafić w dziale K/S czasem za rozsądne pieniądze + przetoczka.
Pompkę raczej odradziłbym,ze względu na dość sporą ilość pompnięć,a to męczy.
Ostatnio zmieniony 2015-06-18, 19:44 przez Michał, łącznie zmieniany 1 raz.
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Tak, jednostrzałowe. Poluj na HW i AA TX-200/Prosport. To górna półka.
Można znaleźć bdb używki od zaufanych kolegów na forach w dziale K/S.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

lubomir pisze:One są jednostrzałowe, tak?
Tak, jednostrzałowe, Nie zakup przypadkiem wielostrzałowego karabinka na kulki bbs, bo w nic nie trafisz powyżej 18-20 metrów, to są zabawki dobre jako trzecie i czwarte w kolekcji. Jest kilka sprężynowych z magazynkami, z reguły przesuwanymi, ale to takie pierdziawki bezklasowe.
lubomir
Posty: 22
Rejestracja: 2015-06-18, 18:44
Lokalizacja: małopolskie

Post autor: lubomir »

Ten HW97 i TX200 to są PCP?
A poza tym uważam, że UE należy zniszczyć.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Sprężyny. PCP od początku wykluczyliśmy, przyjdzie na nie czas po bieżącym sezonie.
lubomir
Posty: 22
Rejestracja: 2015-06-18, 18:44
Lokalizacja: małopolskie

Post autor: lubomir »

A czy mogę jeszcze prosić o modele tych lunet? Widzę że ceny podanych modeli wahają się między ok 1700zł a 2300zł. Mówię o nowych oczywiście. Ile kosztuje taka przeróbka na mocniejszą? Tak zrozumiałem termin 'czary' :)
A poza tym uważam, że UE należy zniszczyć.
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

Coś w takim powiększeniu 3x9x40 3x12x42
CZARY - to poprawka po fabryce,tzw.dopieszczenie.
Raczej nikt z szanowanych i znanych tunerów nie podejmie się tuningu na FAC-a.
W Akhobby/Zielonym sklepie/Kolbie ... jest tego sporo,ważne żeby była siatka z krzyżem MilDot
Ostatnio zmieniony 2015-06-18, 20:25 przez Michał, łącznie zmieniany 1 raz.
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
lubomir
Posty: 22
Rejestracja: 2015-06-18, 18:44
Lokalizacja: małopolskie

Post autor: lubomir »

To źle zrozumiałem termin 'czary'. Ten FAC nie jest wymagany tylko myślałem, że o nim jest mowa. Czyli nowa wiatrówka jeszcze wymaga jakiś prac początkowych?
Hm, czy jest jakiś wątek tutaj na forum dla początkujących? Tak abym po jego przeczytaniu miał jakąś podstawową wiedzę i nie pytał was o proste rzeczy?
A poza tym uważam, że UE należy zniszczyć.