Diana 27

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

woyt5
Posty: 7
Rejestracja: 2013-06-17, 21:34
Lokalizacja: Almelo-Holandia

Diana 27

Post autor: woyt5 »

Jeszcze raz witam . Chce po wielu latach odnowic moja przygode z wiatrowka. minelo juz sporo czasu kiedy to moj Ojciec dal mi do reki wiatrowke.Byl to chyba bardzo stary model Diany. Widzialem tu zdjecie bardzo podobnej wiatrowki i podpis pod nia byl "prawdopodobnie Diana" Juz od dawna chcialem kupic wiatrowke ale zawsze cos stalo na przeszkodzie. Los sprawil ze moj brat kupil od sasiada wiatrowke i spytal czy ja bym jej nie chcial.Pomyslalem po co szukac jak juz jest. Tydzien temu dowiedzialem sie ze to DIANA 27!!! Niestety "poznamy sie"za tydzien.Widzialem ja tylko na Skype i z tego co slyszalem i widzialem stan jest dobry.Nie znam tez rocznika ,ale powoli.
To sie rospisalem ;)
Mam do Was prosbe o informacje jakie posiadacie na temat Diany 27.to co znalazlem tutaj juz przeczytalem.Z gory dziekuje i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

No i skoro czytałeś wszystko na forum to co byś chciał wiedzieć więcej ?
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

No teraz to najpierw weź ją do ręki i sprawdź czy da się z niej strzelać, czy trzeba rozbierać, smarować, poprawiać, wymieniać uszczelki, sprężynę.... Jeśli to byłby Twój pierwszy raz z rozbiórką wiatrówki, to jednak radziłbym wysłać ją do kogoś kto się na tym zna.
Aha .... :roll: .... jakby Cię naszła ochota przy okazji tuningu urzynać lufę to daj znać, chętnie bym się zamienił, bo mam taką .....nadającą się do skrócenia, a wolałbym mieć długą pod otwarte.
woyt5
Posty: 7
Rejestracja: 2013-06-17, 21:34
Lokalizacja: Almelo-Holandia

Post autor: woyt5 »

Michał pisze:No i skoro czytałeś wszystko na forum to co byś chciał wiedzieć więcej ?
To co mozna na temat tego modelu sie dowiedziec.Na poczatek dane techniczne i to w jakich latach byl produkowany ten model.Tego tu nie nie znalazlem.Na temat 27ki jest bardzo malo,dlatego zwrocilem sie o pomoc.
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Eeeee... no co Ty? Tak całkiem nic?
http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php ... sc&start=0
woyt5
Posty: 7
Rejestracja: 2013-06-17, 21:34
Lokalizacja: Almelo-Holandia

Post autor: woyt5 »

[quote="witeg"]Eeeee... no co Ty? Tak całkiem nic?
Dzieki Witku.Co prawda juz to czytalem,ale dzieki. Jak widze ten temat nie ma zaiteresowania bo nie wieze ze nikt nic wiecej nie wie.
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Trochę więcej jest na beżowym (bron.iweb.pl). Co chciałbyś wiedzieć?
Diany w naszym kraju nie są szczególnie doceniane, w środowisku wiatrówkowym są dwie główne sekty - wyznawcy Slavii i wyznawcy HW, czasem się wymieniają obiektami kultu. :) Plusem tego jest, że używaną Dianę można tanio kupić. :lol:
Diana 27 to fajny niskoenergetyczny karabinek, mam jej eksportową wersję - Condora 228. Dobrze sprawuje się przy energiach 7-8J, podobno można podciągnąć go do 12J, choć nie bardzo wiem po co. Jak wygląda w środku miałeś okazję zobaczyć, jak wygląda z zewnątrz zobaczysz. Pewnie jak większość wiatrówek trzeba będzie ją rozebrać i zobaczyć co się dzieje w środku, chyba że masz pewność, że przegląd był niedawno zrobiony. Jeśli będziesz chciał to sam zrobić poczytaj sobie o sesjach rozbieranych Dian 27 i 35 w środku są bardzo podobne, głównym problemem jest złożenie spustu, który ma trzy magiczne kuleczki, wypadywujące z miejsc przeznaczenia, pomocny jest gęsty smar, żeby "przylepić" nim kuleczki do ich gniazd.
woyt5
Posty: 7
Rejestracja: 2013-06-17, 21:34
Lokalizacja: Almelo-Holandia

Post autor: woyt5 »

Jeszcze raz wielkie dzieki Witek. Zrobie tak jak piszesz.Watpie zeby miala jakis przeglad.Podobno byla malo uzywana ale to sie okaze no i tym bardziej przeglad jej sie przyda. pozdrawiam .