Wiatrowka do MAX 700zł

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

maniek12300
Posty: 7
Rejestracja: 2012-11-19, 21:17
Lokalizacja: Opole

Wiatrowka do MAX 700zł

Post autor: maniek12300 »

Chcialem sie zxapytac tylko o 2 sprawy, mianowicie
posiadam teraz wiatrowke B3 chinola jakiegos, chcialem jednak postrzelac celniej z podobna lub mocniejsza energia pocisku, nie chec wydac wiecej niz 700zł. to takie maximum
upatrzylem Sobie na internecie Karabinek HATSAN 99 STG+LUNETA 3-9x40 kaliber 5,5m za 680zł
czy to bedzie dobry wybor?
słyszalem gdzies od jakiegos amatora jak Ja ze łamane wiatrowki sie luzują i po czasie nie strzelają celnie. to Prawda?
jesli macie lepsze propozycje bede wdzieczny i z gory wielkie dzieki
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

...zachowujesz się lekceważąco, bo najpierw to: http://nasze-wiatrowki.pl/viewforum.php?f=18
...a przy tym nic, literalnie nic nie próbowałeś poczytać, o czym świadczy tekst o wiatrówkach łamanych...
Awatar użytkownika
Walend
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1160
Rejestracja: 2007-10-05, 06:59
Lokalizacja: Sulejówek

Post autor: Walend »

Zacznij od przywitania się w odpowiednim dziale.
A dwa: popracuj nad pisownią i interpunkcją.
Wracając do tematu: na forum jest multum poradników o zakupie wiatrówki. Jeśli przeczytasz choć część z nich, zyskasz sporo cennych informacji, które zaoszczędzą twoje nerwy i pieniądze.
Pozdrawiam

Edycja: Widzę że Robert mnie ubiegł.
Ostatnio zmieniony 2012-11-19, 21:35 przez Walend, łącznie zmieniany 1 raz.
FWB 300 "Palemka"
FWB 600 + Burris Timberline 4.5-14x32
Remington 1858 Uberti .44
Ruger Mk2 Target .22
CZ P10C 9x19
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

Na początek, najlepszą propozycją będzie: http://nasze-wiatrowki.pl/viewforum.php?f=18 :mrgreen:
:mrgreen: Kurcze, minutę się spóźniłem :evil:
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Robert, gdyby nowy kolega poczytał literalnie - to już by wiedział... :mrgreen:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
maniek12300
Posty: 7
Rejestracja: 2012-11-19, 21:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: maniek12300 »

Po to wszedłem na forum, żeby się dowiedzieć. Nie wiedziałem że jest tu coś takiego, jak najpierw się przywitaj a potem Ci ktoś pomoże.
Wc Witam Tu wszystkich, jestem Amatorem i chciałem zasięgnąć porady.
Osobno przywitam się w odpowiednim dziale.

To tylko moja skromna sugestia na przyszłość
Walend
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez maniek12300, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

وأنا في الحمار وأسئلتك، والطريقة التي كنت أطلب منهم. والإملائية وخاصة، وأن هذه الطريقة في كسر القواعد وإهانة أعضاء المنتدى الأخرى.قراءة قليلا ونعود .....
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

maniek12300 pisze:Po to wszedłem na forum zeby się dowiedzieć. nie wiedzialem ze jest tu cos takiego jak najpierw się przywitaj a potem Ci ktos pomoże.
WIec Wiitam Tu wszystkich, jestem Amatorem i chcialem zasięgnąc porady.
i osobno przywitam sie w odpowiedznim dziale.
...skruszonemu grzesznikowi pewnie się pomoże... :P
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

Hiszpan63 pisze:وأنا في الحمار وأسئلتك، والطريقة التي كنت أطلب منهم. والإملائية وخاصة، وأن هذه الطريقة في كسر القواعد وإهانة أعضاء المنتدى الأخرى.قراءة قليلا ونعود .....
Przemek, Ty znowu w tym narzeczu, chyba okulary muszę kupić, bo słabo widzę.
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

1. Nie Hatsan 99 , tylko 55-95 ...

2. Nie kaliber 5,5 mm , tylko 4,5 mm ....

3. Nie ta luneta , bo i tak się zaraz posypie ....

4. jak już decydujesz się na Hatsana , to licz się z kosztami tuningu lub co najmniej poprawkami mechanicznymi ....

5. Jak chcesz bardzo celnie w tym budżecie , to kup Slavię 631 ... dożyje Twoich dzieci .... (czyli jeszcze dłuuuugo :D ... jak mniemam)
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Nabuchodonozor
Posty: 183
Rejestracja: 2012-07-01, 19:36
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: Nabuchodonozor »

Przemku, czemu odradzasz 99 a polecasz 95, jak to jest dokładnie to samo tylko 99 ma dodaną blokadę lufy, która swoją drogą jest całkiem przyzwoita ;) Osobiście polecałbym 55 jest dużo mniej zawodna, nie ma tego lipnego bezpiecznika jak wersje 95-99 ani tej fatalnej nakładki na lufie a'la tłumik. Jedyną zaletą jest drewienko zakrywające kostkę, tak dla estetów.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Nabuchodonozor pisze:Przemku, czemu odradzasz 99 a polecasz 95 ...
Wycofaliśmy ze sprzedaży i tuningu H99 właśnie z powodu owej blokady lufy .... powodowała domykanie się lufy w dwóch położeniach :/ ... późniejsi użytkownicy nie potwierdzali tego stanu rzeczy i już odpuściłem , ale .... w lipcu trafił się kolejny egzemplarz z taką wadą . Dobrze , że był u nas gościnnie i nie my go sprzedawaliśmy ....
Nabuchodonozor pisze: jest dokładnie to samo
... i własnie dlatego 95 jest bezpieczniejsze z technicznego punktu .... ;)
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Nabuchodonozor
Posty: 183
Rejestracja: 2012-07-01, 19:36
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: Nabuchodonozor »

Ja mam właśnie teraz na warsztacie jedną 99 i powiem że jak na razie to ta blokada lufy jest jedynym elementem który działa całkiem przyzwoicie, powiem więcej, że chciałbym mieć taką w swojej 55 :D Co prawda zdarzyło się dwa razy tak jak mówisz nieprawidłowe domkniecie lufy ale to była najprawdopodobniej wina strzelca bo potem już nigdy się to nie przytrafiło. Ale w tym konkretnym egzemplarzu za to cała reszta kuleje, od wadliwego bezpiecznika po nieosiowy przewód lufy, oj będzie z nim zabawy by go dopieścić :P
cheng13
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 648
Rejestracja: 2010-10-24, 10:37
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: cheng13 »

A może Crossman? Przeczytajcie: http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?p=117 ... 46#1179369
Z tego co Witboj i Hogan piszą, to można w warunkach domowych poprawić i ucywilizować niewielkim kosztem, a ewentualną nadwyżkę kasy przeznaczyć na optykę. Wydaje się być lepszą alternatywą od tej.... "jedynie słusznej" :)
orzeszki....koniecznie :)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

O "jedynej słusznej" Slavii 631 wspomniałem poniewaz na gotowo jest dostępna w założonym budżecie . A o Crosmanie Vantage wspominałem już dawno temu , dużo wcześniej niż Koledzy z beżowego wzieli go do ręki . Poprawiałem , strzelałem ... w sumie również polecam ... :D
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)