SKS - Nasze Forum
Liga SKS Liga SKS  Mapa Google  Mapa Google  Kawiarenka  Kawiarenka  FAQ  FAQ  Szukaj  Szukaj  Użytkownicy  Użytkownicy Grupy  Grupy

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu SKS - Nasze Forum Strona Główna » Sprzęt » Wiatrówki » Wiatrówki PCA » Walther LGM-2
Walther LGM-2
Autor Wiadomość
Cezar 
emeryt

Wysłany: 2008-01-18, 23:27   Walther LGM-2

Witam, dziś tylko tak szybciutko się pochwalę. Właśnie przyszedł do mnie waltherek, zresztą długo oczekiwany. Wiadomość dla niektórych :P na razie nie żałuję zamiany fwb na to PCA. A wręcz doszedłem do wniosku, że bez sensu jest brnąć w inne sprzęty, kupować coraz to wymyślniejsze konstrukcje. Jestem strzelcem jakim jestem i nie przeskoczę tego z czego strzelam. Także na razie pełne zadowolenie z PCA, a w przyszłości, na spokojnie przeróbka na PCP w limicie z możliwością powrotu do pierwotnej wersji...
I parę fotek, na spokojnie później coś dopiszę...

Trafiła się wersja w buczku, długo biłem się z myślami, czy może jednak nie lepiej laminat. Ale teraz nie żałuję, wersja ambi, zedrę lakierek i zrobię na ciemny orzech...w oleju ;)

Tradycyjne przyrządy celownicze, diopter i muszka tunelowa. Insert szklany, ładnie to wszystko działa...Z lupką muszę poczekać na przerobienie dźwigni ładowania, jest za długa fabrycznie. Ale powoli...

I jedna tarczka w warunkach ligowych, 10 strzałów, ale z podparciem o kolanko...Na pierwszy raz może być, chyba :-?
Na razie tyle, więcej spostrzeżeń po paru dniach,
pozdrawiam, Cezar

żyj , a nie istniej
PS+GS

Ur. 
Piotrek

Wysłany: 2008-01-18, 23:55   

No i masz coś chciał,
Gratulacje
fajny jest, będziesz mu przyciemniał drewienko?

daras 
Piaskowy dziadek

Wysłany: 2008-01-19, 00:07   

Śliczna wiatrówka, nareszcie skończyłeś poszukiwania. ;)

Cezar 
emeryt

Wysłany: 2008-01-19, 00:35   

Oczywiście, że będę darł lakier, bejcował na ciemny orzech i olej, olej, olej...potem wosk :D
Mam jeszcze wiele innych planów zmieniających wizualność LGM-a, ale nie będę się chwalił teraz, bo po co :lol:
Darek, mam nadzieję, że skończyłem. Mam PCA, później zrobię z niego PCP...czego chcieć więcej ? Huntera, dominatora, po co ? I tak lepiej nie trafię :P
pozdrawiam, Cezar

żyj , a nie istniej
PS+GS

SlaweQ 
Sławek

Wysłany: 2008-01-19, 00:47   

Piękny karabinek, tarcza też ładna.
Gratulacje.
Jak nic trzeba będzie kolejną rundę Ligi zrobić ;)

Uczę się strzelać od nowa 8-)

bjudas 
Łukasz

Wysłany: 2008-01-19, 00:49   

dagoo napisał/a:

Darek, mam nadzieję, że skończyłem. Mam PCA, później zrobię z niego PCP...czego chcieć więcej ? Huntera, dominatora, po co ? I tak lepiej nie trafię :P
pozdrawiam, Cezar

To mi właśnie trudno zrozumieć.. Za około 1000zł można mieć karabinek matchowy, który za każdym razem trafia w te same miejsce na maksymalnym dla jego możliwości dystansie(czyli do trochę ponad 20 metrów), więc czego więcej można chcieć ?? A jednak i tak wiele osób szuka sprzętu kilkakrotnie droższego... :)

A LGM miodzio ;)

Cezar 
emeryt

Wysłany: 2008-01-19, 11:05   

Ja nigdy wcześniej nie miałem PCA, chciałem spróbować. I jestem zadowolony, naciąga się podobnie jak matchówkę sprężynę, tylko przy strzale nie ma zupełnie nic...żadnego kopa, ruchu na bok, odrzutu :D Celność jest podobna, ale w moim przypadku są plusy-waga i zupełny brak przeszkadzania strzelcowi :P
Jedni mówią, że jest to osiąganie doskonałości w sprzęcie, inni że pogoń za króliczkiem...
Ja swojego już złapałem, mam nadzieję :D
A zrobienie PCP to tylko chęć większych dystansów, choć na razie nie widzę takiej potrzeby.

żyj , a nie istniej
PS+GS

asterix 
Bogdan

Wysłany: 2008-01-20, 12:13   

Gratuluję zakupu!
naprawdę świetny karabinek.Strzelam z niego czasami i naprawdę świetnie wyważony i ten spust!
Czarku,a jak tam z hałasem przy oddawaniu strzału?Kolega który ma tego Waltherka dorobił sobie super tłumik.Strzału w ogóle nie słychać,tylko uderzenie zbijaka.Jak strzelam obok niego to wiem że wystrzelił dopiero jak widzę przewracającą się figurkę.
Można strzelać w domu i nikt w pokoju obok o tym nie wie :mrgreen:

Cezar 
emeryt

Wysłany: 2008-01-20, 15:43   

Nad tłumikiem w płaszczu lufy oczywiście pomyślę. Na razie wstawiłem w wylot lufy gumową podkładkę z otworem fi6 i już jest dużo ciszej - strzelam w domu, głównie w nocy :lol:
Strzela się naprawdę miodnie, ale mam jeszcze nawyki ze sprężyny. Sam czasami skręcam karabinek, bezwiednie. Ale pracuję nad tym :mrgreen:

żyj , a nie istniej
PS+GS

hyena 
NEGATOR

Wysłany: 2008-01-21, 03:12   

Jestem pewien że zaraz mu sie znudzi. Ładnie go zrobi i zaraz sprzeda, i tyle będzie z Waltera. Ale jak na razie to mu sie wydaje że to jest to. Cały Cezarek. :mrgreen: :mrgreen: Karabin bardzo faaajjjjnnny, na zdjęciach igła. Masz babo placek, tylko na jak długo.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.

Cezar 
emeryt

Wysłany: 2008-01-21, 06:29   

Nie znudzi, tylko spodoba mi się inny :P a to różnica. Choć nigdy nie mów hoop.
A że ładnie go zrobię to bym chciał :D i się postaram.
Mam nadzieję, że na dłużej...

żyj , a nie istniej
PS+GS

Cezar 
emeryt

Wysłany: 2008-01-22, 01:33   

Witam, właśnie zdarłem lakier z lgm-a :)
Po raz pierwszy zastosowałem tzw zmywak, nazywa się to scansol - preparat do usuwania starych farb i lakierów z podłoży. Troszkę się obawiałem, bo nie mam za bardzo zaufania do chemii, ale jestem pod wrażeniem. Smaruje się pędzlem, grubą warstwę, po ok 15 min ( dłużej już zachodzą jakieś reakcje :-? ciężej schodzi ). A potem tępym nożykiem skrobanie i schodzi jak ta lala :D . Teraz już tylko żmudne polerowanko papierkiem, od 80 do myślę 1000, żeby ładnie było. Następnie bejca wodna orzech ciemny ( dzięki Daras ) i tradycyjnie olej, olej, olej...potem wosk ;) Relację będę zdawał na bieżąco, czy tego chcecie, czy nie :P
Baka jest już po papierze 100, nieźle wygląda...parę fotek

Jednak drewno, to drewno, nawet jak to jest buk...
Rurę znalazłem, będzie z mikrotłumikiem w płaszczu w/g pomysłu Gregora z Dzikich :)
pozdrawiam, Cezar

żyj , a nie istniej
PS+GS
Ostatnio zmieniony przez Cezar 2008-01-22, 10:15, w całości zmieniany 1 raz  

hyena 
NEGATOR

Wysłany: 2008-01-22, 03:52   

Nie marudź, jest ładne. Rurę znalazłeś.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.

onichimor 
Still alive...

Wysłany: 2008-01-22, 16:14   

dagoo napisał/a:
Nie znudzi, tylko spodoba mi się inny a to różnica. Choć nigdy nie mów hoop.
A że ładnie go zrobię to bym chciał i się postaram.
Mam nadzieję, że na dłużej...

Hahahaha!!! Czarek, kogo ty chcesz oszukać? Od razu powiedz że już masz coś nowego na oku! :lol:
A tak na poważnie to czekam na efekty pracy szanownego nad Waltherkiem. :)

Cezar 
emeryt

Wysłany: 2008-01-24, 00:31   

Filip, nie mam, naprawdę. Skończyły mi się pomysły :P
Dziś poszło 800 i 1000 papierkiem, normalnie mam go już dość. Robię w/g zaleceń kolegi Łukasza P z sąsiedniego forum. Przy każdej zmianie gradacji najpierw samym papierkiem, potem lekko zwilżam wodą, potem jak wyschnie znowu parę razy papier. Po każdym zwilżeniu podnoszą się włókienka i wtedy je bach. Zapobiega to podobno wszelkiemu złu i czemuś tam. Nie znam się to dopiero druga osada, ale skoro tak ma być, to tak robię.
Parę fotek stanu aktualnego...

Faktycznie po papierku 1000 osada zrobiła się lekko błyszcząca, a po zwilżeniu włókienka już ledwo zipią. Znaczy jest dobrze...Jeszcze tylko 1500 i jak jutro przyjdzie bejca to kolorek. Boję się żeby nie popsuć, nigdy tego nie robiłem.

żyj , a nie istniej
PS+GS

SKS - Nasze Forum Strona Główna » Sprzęt » Wiatrówki » Wiatrówki PCA » Walther LGM-2