Wiatrówka w Warszawie co i jak

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Pawskills
Posty: 7
Rejestracja: 2012-10-02, 18:34
Lokalizacja: Warszawa

Wiatrówka w Warszawie co i jak

Post autor: Pawskills »

Witam chciałbym kupić sobie wiatrówkę qb78 deluxe 4.5mm
Moje Pytania:
1. Czy z tej wiatrówki można strzelać bez zezwolenia?

2. Gdzie można nią strzelać w warszawie słyszałem o dawnej strzelnicy na siekierkach czy to jest dobre miejsce czy znacie może jakieś lepsze.?

2 b) Czy strzelanie z wiatrówki jest bezpieczne w miejscach które mi podacie chodzi o ilość zwierząt i ludzi którzy mogą się tam znajdować.Jestem początkującym dlatego nie chciałbym sprawiać zagrożenia

3. Od którego roku życia można strzelać z wiatrówki pytam dlatego że przy zamówieniu muszę udowodnić czy jestem pełnoletni.Jak będę strzelał z wiatrówki w miejscu dozwolonym a nie mam ukończonych 18 lat straż miejska policja mogą się uczepić.Jestem z rocznika 1995.?

4.Teraz pytanie o akcesoria .Czy rzeczy które wymieniłem będą dobrze się prezentować a co ważniejsze dobrze działać z wiatrówką qb78 deluxe 4.5mm
a)śrut :Śrut Diabolo JSB EXACT 4,50 mm
b)luneta :Luneta celownicza 3-9x40 E
c)Ładunek nabój kapsuła CO2 12 g. MOS(oczywiście kupie więcej ty naboi pytam się czy będą odpowiednie)
d)Mosiężny wycior + komplet szczotek + pudełko - 4.5 mm elementy zestawu:Elementy zestawu:
mosiężny składany (na dwie części) wycior dł. 88 cm (wraz ze szczotką) do kalibru 4.5 mm
twarda szczotka - do wstępnego czyszczenia z grubszych opiłków
średnio twarda szczotka - pośrednie czyszczenie
miękka szczotka - do końcowego usuwania najmniejszych pyłków
pojemnik na olej
plastikowe pudełko
e)Kufer na broń czarny 125x25x11cm
f)Okulary ochronne strzeleckie Pulsafe A700 białe
Jak zapomniałem o jakieś bez cennej rzeczy potrzebnej do strzelania proszę o dopisanie i podanie możliwej ceny produktu
Trochę się rozpisałem ale jestem zielony w tych sprawach wiec proszę o dokładną odpowiedz.
[center]
Z góry dziękuje za poświecenie czasu na moje pytania[/center]
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

1) Można,
2) 2b) http://nasze-wiatrowki.pl/viewforum.php?f=18
3) Żadna ustawa nie określa, jak również nie określa poziomu oleju w głowie.
4) d) - nic.

O tarczach, spinnerach, kapslach, czymkolwiek.
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wiatrówka w Warszawie co i jak

Post autor: JesperKyd »

Pawskills pisze: 2. Gdzie można nią strzelać w warszawie słyszałem o dawnej strzelnicy na siekierkach czy to jest dobre miejsce czy znacie może jakieś lepsze.?
Bemowo i wszystko jasne! :)
Wszystkiego się dowiesz i wypróbujesz co należy.

Nie spiesz się.
Czytaj, gdyż informacji i odpowiedzi na twoje pytania na forum jest mnóstwo
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Pawskills
Posty: 7
Rejestracja: 2012-10-02, 18:34
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pawskills »

Co masz namyśli "wypróbujesz" Sugerujesz bym pojechał na Bemowo i zobaczył co i jak?
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Właśnie tak.
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
Walend
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1160
Rejestracja: 2007-10-05, 06:59
Lokalizacja: Sulejówek

Post autor: Walend »

Co do miejsc: jak najbardziej, można strzelać na Siekierkach, ludzie zbierają się tam głównie w weekendy; możesz też wpaść w niedzielę na Bemowo (wszystko masz napisane w wątku Spotkania przy lotnisku Bemowo).
Jeśli chodzi o karabinek - na twoim miejscu przed zakupem poszedł bym właśnie na strzelnicę, pooglądał różne sprzęty, pogadał, postrzelał i dopiero zdecydował co kupić.
Co do kufra - lepiej wziąć pokrowiec...kufra nie będzie Ci się chciało nosić...i nie bierz żadnych wyciorów/szczotek.
Ostatnio zmieniony 2012-10-05, 12:39 przez Walend, łącznie zmieniany 1 raz.
FWB 300 "Palemka"
FWB 600 + Burris Timberline 4.5-14x32
Remington 1858 Uberti .44
Ruger Mk2 Target .22
CZ P10C 9x19
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Pawskills pisze:Co masz namyśli "wypróbujesz" Sugerujesz bym pojechał na Bemowo i zobaczył co i jak?
Dokładnie tak ;) przyjedź , zobaczysz co i jak . Kupno QB78 na Co2 do strzelania w plenerze tak trochę nie za bardzo . Juz teraz skoki temperatury będą uciążliwe dla dwutlenku .


Wpadnij w niedzielę , pogadamy .... karabin nie zając , a strzelectwo nie wyścig ...

Te akcesoria do niczego Ci się nie przydadza . Oczywiście poza exactem i kapsułami Co2 .. :P
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

No i już chłopaki chcą Ciebie pod swoje skrzydła...
Oddaję więc im Ciebie w dobre ręce. :)
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Pawskills
Posty: 7
Rejestracja: 2012-10-02, 18:34
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pawskills »

Hiszpan63 może masz racje z tym co2 podczas zimy będzie ciężko ale zafascynował mnie typ przeładowania podobny do kbks. Po drugie poczytałem trochę o tej wiatrówce i na zły komentarz jeszcze nie trafiłem a w zimę i tak będę raczej rzadko strzelał więc o co2 aż tak się nie martwię.
Mam jeszcze jedno pytanie pokrowiec zrozumiałem po co ale możecie mi wytłumaczyć dlaczego nie kupować wyciorów i szczotek
Awatar użytkownika
Walend
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1160
Rejestracja: 2007-10-05, 06:59
Lokalizacja: Sulejówek

Post autor: Walend »

Nie trzeba zimy żeby CO2 zrobiło się kapryśne, wystarczy że będzie kilkanaście stopni.
Co do szczotek - nie są konieczne w przypadku wiatrówki, a wręcz więcej można nimi zepsuć nić pomóc.
FWB 300 "Palemka"
FWB 600 + Burris Timberline 4.5-14x32
Remington 1858 Uberti .44
Ruger Mk2 Target .22
CZ P10C 9x19
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Pawskills pisze:Hiszpan63 może masz racje z tym co2 podczas zimy będzie ciężko
Nie wspominałem nic o zimie :mrgreen: ... nawet latem , różnice w temperaturze między porankiem , południem i popołudniem moga płatać figle w QB . Teraz , 10-15*C to już krytyczna temperatura dla tego typu napędu . Po prostu będzie zmieniało się ciśnienie gazu, a raczej będzie zbyt niskie w tej temperaturze .
Pawskills pisze:Po drugie poczytałem trochę o tej wiatrówce i na zły komentarz jeszcze nie trafiłem
Bo jak to zwykle bywa , przeczytałeś tylko to , co chciałeś przeczytać ... :P To w swojej klasie dobry karabinek , ale niestety ze względu na napęd kapryśny . My strzelamy cały rok , bez względu na pogodę . Ale skoro chcesz tylko sporadycznie używać , to sobie kup . Mimo wszystko zajrzyj wpierw na Bemowo .... ;)
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
jimi krewetka
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1082
Rejestracja: 2011-09-02, 21:15
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: jimi krewetka »

Hiszpan63 pisze:nawet latem , różnice w temperaturze między porankiem , południem i popołudniem moga płatać figle
Dlatego migusiem sprzedałem AM850 na Co2 i zamieniłem na sprężynę typu Diana 34 ;)
Weihrauch HW 97 KT + Delta Optical Titanium 4-16x42 MD, Tanfoglio Witness 1911
Pawskills
Posty: 7
Rejestracja: 2012-10-02, 18:34
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pawskills »

Masz rację źle cie zrozumiałem mógłbyś mi polecić coś w cenie do 400zł zależało by mi na tym przeładowaniu co ma ten model ale jak nie będzie to trudno.Mam tez inne pytanie słyszałem że w wiatrówkach klasycznie łamanych często "uszkadza" się lufa nie wiem czy dobrze wyczytałem ale było tam napisane że przy wiatrówkach klasycznie łamanych zniekształca się lufa czy coś takiego i po częstym strzelaniu karabinek robi się niecelny czy to prawda?
A i jeszcze coś zauważyłem ze dużo osób ma naciąg czym się to rożni od wiatrówki łamanej i w czym jest lepszy/gorszy od co2 i na co lepiej/ gorzej wpływa
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Mosiężny wycior + komplet szczotek + pudełko - 4.5 mm elementy zestawu:Elementy zestawu:
mosiężny składany (na dwie części) wycior dł. 88 cm (wraz ze szczotką) do kalibru 4.5 mm
twarda szczotka - do wstępnego czyszczenia z grubszych opiłków
średnio twarda szczotka - pośrednie czyszczenie
miękka szczotka - do końcowego usuwania najmniejszych pyłków

Kiedyś, np. w XIX w we dworach woskowano podłogi, aby pantofelki tancerek ślizgały się po posadzce...nikomu nie przyszłoby do głowy tuż przed karnawałem zdzierać ten fluid do żywego...podobnie jest z przewodem lufy - musi zostać zaołowiony śrutem i niech nikt się nie waży tego filmu zdzierać!

...a teraz poproszę o nicki i miejsca, gdzie słyszałeś, lub wyczytałeś te banialuki o zepsutych lufach wiatrówek łamanych...