Crosman Remington Vantage

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

arek9
Posty: 11
Rejestracja: 2012-06-18, 11:01
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Crosman Remington Vantage

Post autor: arek9 »

Szukałem w necie niezależnych opisów Crosman Vantage, ale niewiele można się było dowiedzieć. Dużo pisze się o Crosman Quest.
Pewnie zaraz padnie odpowiedź, że to o samo co BMK 19. Jednak po opisach sprzedawcy wydaje się jednak, że ta seria ma pewne cechy charakterystyczne. Mocno akcentują silną sprężynę na przykład.
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=5858
Tu masz jedno, czy dwa zdania. A o więcej to duś tego, co go miał w ręku. ;)
Awatar użytkownika
bastek_34_WALCZ
Posty: 455
Rejestracja: 2007-10-08, 19:01
Lokalizacja: Wałcz

Post autor: bastek_34_WALCZ »

poszukaj pod nazwą Remington Vantage, opisów i filmów jest od czorta.
Osiąganie zwycięstwa w zwykły sposób nie stanowi szczytu osiągnięć. Sun Tzu
arek9
Posty: 11
Rejestracja: 2012-06-18, 11:01
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: arek9 »

Opisów jest dużo, ale to są opisy ze sklepów, raczej chyba trudno traktować je jako wiarygodne.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

witeg pisze:Tu masz jedno, czy dwa zdania. A o więcej to duś tego, co go miał w ręku.
Miałem , miałem .... nawet strzelałem :P Powtarzam raz jeszcze : ... to jest kolejna kopia Gamo Hunter 440 , kolejny klon Bmk19 i jeszcze kilku modeli bliźniaczych z Perfecta55 włącznie . Opisy , zaręczenia o mocniejszej sprężynie traktuj z przymrużeniem oka. Ten karabin swoją sprawnośc energetyczną i kulturę pracy osiąga przy 12-14 J. Warunek , że po wymianie uszczelki tłoka i odpowiednim myciu i smarowaniu. W Crosmanie dostrzegłem dobrą lufę z ładnym gwintem (chociaż do korony lufy bym się przyczepił, podobnie jak do portu ładowania) Generalnie , karabin z pudła , nie nadaje się do użytku , ale po standartowych poprawkach sympatycznie się z niego strzela. Są tu na forum użytkownicy takiego , bliźniaczo sklonowanego modelu , więc niech tam oni też cegiełkę dorzucą. Wg. mnie bardziej zasadny zakup , niż jakiegoś lidera ....
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Miałem Remingtona Summita, który rozwalił mi dwie lupki z zestawu pod rząd. Po tuningu u Senia (wszystko z obcinką i tłumikiem - opis na beżowym z fotkami), byłem nawet zadowolony - do czasu, kiedy strzeliłem z Prosporta.... :mrgreen: Wolałbym polować na używkę HW, czy BSA.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
bastek_34_WALCZ
Posty: 455
Rejestracja: 2007-10-08, 19:01
Lokalizacja: Wałcz

Post autor: bastek_34_WALCZ »

...inaczej, hatsan był mocny, po przeróbkach jeszcze troszke zyskiwał, optyka padała, mi wyjątkowo berkut wytrzymywał ale to chyba rzut w kości, a te delikatne marki crosman, wogóle zacznijmy od tego że trzeba się obeznać z marką, to wydzielona marka z jednej ze starej firmy, a zaczęło się od Benjamina, potem Marksman, Crosman jedna cholera tylko pod różnymi markami, dobrze bym się zastanowił
Osiąganie zwycięstwa w zwykły sposób nie stanowi szczytu osiągnięć. Sun Tzu
tao_tsy
Posty: 235
Rejestracja: 2012-01-30, 11:59
Lokalizacja: Gołdap

Post autor: tao_tsy »

Posiadam podobną wiatrówkę Quest 1000, też klon Gamo 440 i jestem bardzo zadowolony :). Jest mocna - obecnie około 16j po ucięciu jednego zwoju sprężyny - mały kop - postawiony śrut po wystrzale jedynie przesuwa się parę mm - i jak dla mnie celna do rekreacji - 44m blaszka 4cm na 4cm powtarzalne trafienia. A pykam już 15 pudełeczko ktk na hawke 4x32 i trzyma zero bez problemu. Polecam .
januszrg
Posty: 716
Rejestracja: 2011-02-12, 12:09
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: januszrg »

tao_tsy pisze:Posiadam podobną wiatrówkę Quest 1000, też klon Gamo 440 i jestem bardzo zadowolony :). Jest mocna - obecnie około 16j po ucięciu jednego zwoju sprężyny - mały kop - postawiony śrut po wystrzale jedynie przesuwa się parę mm - i jak dla mnie celna do rekreacji - 44m blaszka 4cm na 4cm powtarzalne trafienia. A pykam już 15 pudełeczko ktk na hawke 4x32 i trzyma zero bez problemu. Polecam .
Miałem BMK 19. Po drobnych modyfikacjach. Bardzo przyjemny karabinek.
Barska 3-12x40 AO wytrzymywała spokojnie.
Teraz mam zamiar dokupić sprężynkę i myślę ponownie o BMK, ale o 21. Bo nikt takiej nie ma ... ;) :lol: :lol: :lol:
arek9
Posty: 11
Rejestracja: 2012-06-18, 11:01
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: arek9 »

No popatrzcie, a tak wszyscy narzekają, podejrzewam, ze mają złe doswiadczenia z wczesniejszymi modelami, a tu jednak Chińczycy stopniowo podnoszą jakośc.

Moglibyście podać wszystkie zabiegi jakim poddaliście wiatrówkę po wyjęciu z pudełka, wszystkie smarowania i tp.?
tao_tsy
Posty: 235
Rejestracja: 2012-01-30, 11:59
Lokalizacja: Gołdap

Post autor: tao_tsy »

http://www.airguns.budu.pl/showme2.php? ... ontaz_gamo Tu jest wszystko ,krok po kroku. Mnie jedynie się udało dopasować sprężynę nową do tej prowadnicy co była. Dotoczyłem kapelusz , dodałem podkładki przesmarowanie jak w opisie i działa jak ta lala :).
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

arek9 pisze:Moglibyście podać wszystkie zabiegi jakim poddaliście wiatrówkę po wyjęciu z pudełka, wszystkie smarowania i tp.?
Trochę tego jest.
http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=5931
http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=2083
http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=2870
Więcej tu http://nasze-wiatrowki.pl/viewforum.php?f=24
Smarowanie,konserwacja http://nasze-wiatrowki.pl/viewforum.php?f=31
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Misiek
Posty: 5
Rejestracja: 2013-04-07, 07:28
Lokalizacja: Kutno

Post autor: Misiek »

Kupiłem ten karabinek 4 dni temu, jest to moja pierwsza wiatrówka więc jeśli coś pokręcę to mnie poprawcie.
Mama kilka pytań i spostrzeżeń.
Crosman Remington Vantage z lunetką center piont 4x32mm (w zestawie). Lunetka nie ma regulacji paralaksy, gdybym miał możliwość to w tej chwili kupiłbym bez lunety i dołożył do jakiejś 3-9x40mm.(kupię coś w przyszłym miesiącu)
Zrobiłem przegląd zerowy po wyjęciu z pudełka, czyli polerowanie nierówności, zadziorów, no i smarowanie (tak jak umiałem). pierwsze kilka strzałów "diesel" potem ok, ale nadal słychać brzęczenie sprężyny i trochę kopie.
Czytałem gdzieś że ten karabin ma plastikowy spust?, mój jest stalowy, tylko osłona spustu jest plastikowa.
Nie chciałbym "na razie" dużo inwestować i proszę o podpowiedź co jeszcze mogę zrobić sam żeby było w miarę ok, dodam tylko że chciałbym osiągnąć 10/10 z odległości 50m :lol: oko mam dobre, przynajmniej tak mi się wydaje. W tej chwili z 60m trafiłem w tarczę 20/20cm 3-ma na 6 strzałów przy lekkim wietrze śrutem crosman wadcutter. Dodam jeszcze że nigdy wcześniej nawet nie trzymałem w ręku karabinku.
Proszę kolegów o pomoc.
Remington Vantage 4,5mm + pp 3-12x42 AO
Slavia 630 + cp 4x32
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

A jakie są pytania?
Jeśli nie chcesz inwestować, to jedynie jeśli masz przednią "prowadnicę" sprężyny (taki metalowy korek/kapelusz z przodu sprężyny), to wyrzuć to, kop zmaleje i może brzęczenie się zmniejszy i strzelaj. Jak sprężyna dokona żywota zainwestuj w nową z dopasowaną prowadnicą. Powodzenia i miłej zabawy. :)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

witeg pisze:(taki metalowy korek/kapelusz z przodu sprężyny), to wyrzuć to,
... i skróć sprężynę o 1,5 zwoju . Kopniak się zmniejszy i będziesz miał karabin w limicie :! , bo póki co masz 22-u Julowego FAC-a ... ;)
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)