Wiatrówka do 500 zł [moje poczatki]

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Pan BooYaka
Posty: 10
Rejestracja: 2012-04-29, 19:31
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Wiatrówka do 500 zł [moje poczatki]

Post autor: Pan BooYaka »

Witam od czasu do czasu strzelam sobie z wiatrowki, jednak nie mam swojego sprzetu.
Mógłbym na ten cel przeznaczyc ok 500 zł łacznie z optyka [z tym ze lunete chcialbym 3-9 x 40]. Czy to jest dobry plan jak na poczatek, czy moze kupic z luneta ta standardowa 4x20 czy jakos tak, bo jednak za tamta trzeba doplacic ok 100 zł.

Mozecie mi dac jakies wskazowki ?

I kilka pytan
Za te pieniadze nawet sie nie brac za sprzet z gazem tak ?
Czy za te pieniadze znajde cos kilku strzalowego [zeby nie "ladowac" co strzal] czy lepiej tego nie brac ?
Mam 18 lat wiec moge uzywac wiatrowki do 17J tak ?
I czy moge sobie isc do normalnego lasu i tam strzelac [kwestja prawna, tak czy owak tak bd. robil, ale wole sie zapytac]

Dodam ze interesuje mnie to typowo rekreacyjnie, w sloneczna niedziele wyjsc do lasu, zawiesic tarcze i postrzelac, zadne zawody zloty itd. mnie raczej nie interesuja.

Z góry dziekuje za wasza pomoc

Dodam jeszcze, ze takie akcesoria jak dwojnog to postaram sobie uspawac, wiec za 500 zł chce kupic wiatrowke + optyke
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Zacznij od tego http://nasze-wiatrowki.pl/viewforum.php?f=18
A później się pomyśli...
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

Mój typ na dzień dzisiejszy to : http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=918 ... 8ba2c2dd56 koledzy podpowiedzą więcej, a w szczególności Komendant :mrgreen: Kurcze Daniel mnie ubiegł ( Roberta też :mrgreen: ).
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Za 500 zł, radziłbym kupić sam karabinek, najlepiej po tuningu. Optyka do niego - to inna bajka.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

Witaj :) Tu na Forum panuje taki dziwny zwyczaj : http://nasze-wiatrowki.pl/viewforum.php?f=18
Jakbyś mógł to postaraj się pisać z polskimi literami. Będzie łatwiej czytać ;)
Pan BooYaka pisze:Za te pieniadze nawet sie nie brac za sprzet z gazem tak ?
Rozumiem, że chodzi o CO2 :? Niektórzy uważają, że jest OK inni, że Bee. Postaraj się postrzelać z czyjgoś - sam zobaczysz .
Pan BooYaka pisze:Czy za te pieniadze znajde cos kilku strzalowego [zeby nie "ladowac" co strzal] czy lepiej tego nie brac ?
Szukaj Iża 61 - ma magazynek na 5 śrucin.
Pan BooYaka pisze:I czy moge sobie isc do normalnego lasu i tam strzelac [kwestja prawna, tak czy owak tak bd. robil, ale wole sie zapytac]
Lepiej nie :!
A tak wogóle to tu na forum jest już kolega z Suchej bez Kicka ;) Spróbuj z nim kontakt złapać. Ma nick vipeminem
Edit:
Cholera :! Już mnie koledzy ubiegli :P
Ostatnio zmieniony 2012-04-29, 20:52 przez Starszy_Pan, łącznie zmieniany 1 raz.
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Pan BooYaka
Posty: 10
Rejestracja: 2012-04-29, 19:31
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Post autor: Pan BooYaka »

Cortez pisze:Za 500 zł, radziłbym kupić sam karabinek, najlepiej po tuningu. Optyka do niego - to inna bajka.
Niestety nie mogę przeznaczyć na to wiecej pieniędzy wiec musze kupić w tym budżecie odrazu optyke.

A czyli wogóle nie można strzelać w lesie ?
To gdzie w takim razie strzelacie ?
Ja osobiscie nie mam własnego podwórka ...
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

To ja Ci powiem tak : ... jest na rynku stary/nowy model karabinka . Crosman Vantage. Jest to kopia Gamo Huntera 440 , o dziwo bardzo przyzwoicie wykonana , z niezłą gwintowaną lufą . Obecna cena , to 329 zł. Macałem , oglądałem , twierdzę , że materiały przyzwoite , ładna oksyda i sympatyczne drewienko. Jedyny dodatek po zakupie , to uszczelka od Slavii i oczywiście smarowanko. Starczy też na jakaś optykę. W innym wypadku , to tylko używany sprzęt. Masz w naszym K/S-sie ofertę Slavii 630.

... http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=5857 ..
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Pan BooYaka pisze:A czyli wogóle nie można strzelać w lesie ?
Teoretycznie można - ja tak robię na dystansach pow. 30m. Ale trzeba zachować max ostrożność i najlepiej być po rozmowie z leśniczym. Ja tak zrobiłem, pogadałem, pokazałem, dałem popykać i teraz mam spokój.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Pan BooYaka
Posty: 10
Rejestracja: 2012-04-29, 19:31
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Post autor: Pan BooYaka »

Aha ok, to fajnie, oczywiście ostrożność na pierwszym miejscu, nie chciałbym kogoś przypadkiem ustrzelić ...

Ale postanowilem zrobić inaczej, nadchodzą wakacje, zarazem idą moje urodziny noi pracował będę, wiec będę mógł zwiększyć swój budżet, musze sie jeszcze zastanowić czy kupować sprzęt za 500 zł, do którego potem bym musiał dokładac na "tuning", czy lepszym wyjściem bedzie poczekać, w między czasie sie zapoznać z typami i wgl z tym wszystkim bo nie mam narazie o tym żadnego pojęcia ..., znaleźć kogos kto umożliwi mi postrzelanie z gazu [tj. CO2], i kupić coś lepszego ...

A teraz bede sie porzyczał żeby postrzelać :P
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

Jeśli chodzi o poprawianie fabryki, to w prawie każdej można coś poprawić, chyba, że kupisz poprawioną. Nawet wiatrówkę za 2000 można poprawić ...
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
januszrg
Posty: 716
Rejestracja: 2011-02-12, 12:09
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: januszrg »

W temacie zakupu to może Sharp Innowa i do tego np.DOE 3-9x40. Całość mieści się w założonym limicie ... ale,że Mirek Sharpa nie podsunął .... :/ ... widocznie
Starsi Panowie tak mają...i nie pamiętają co im wisi... na ścianie oczywiście ;) .
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

OT:
januszrg pisze:ale,że Mirek Sharpa nie podsunął ....
Podsunął - Iżyka :!
januszrg pisze:Starsi Panowie tak mają...i nie pamiętają co im wisi... na ścianie oczywiście
Nie wisi :! Stoi :! :! W pokrowcu oczywiście :P
Te obecne Sharpy już takie jak dawniej niestety nie są :(
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
januszrg
Posty: 716
Rejestracja: 2011-02-12, 12:09
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: januszrg »

Starszy_Pan pisze:Te obecne Sharpy już takie jak dawniej niestety nie są
No to mnie zmartwiłeś...bo miałem zamiar sobie sprawić :/
Pan BooYaka
Posty: 10
Rejestracja: 2012-04-29, 19:31
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Post autor: Pan BooYaka »

No wiadomo, że zawsze można coś poprawic, jednak narazie sie wstrzymam, poczytam itd. i wtedy będę decydował co dalej.
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Eeeee... nie "można" a trzeba, chyba że kupisz używaną już przygotowaną do strzelania. Minimum polega to na rozebraniu, wyczyszczeniu, odpowiednim przesmarowaniu. Czy koniecznie trzeba coś więcej robić okazuje się zwykle po rozebraniu wiatrówki.