Prośba o poradę ogólną - zakup wiatrówki

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
shreq
Posty: 313
Rejestracja: 2011-07-04, 18:23
Lokalizacja: Warszawa-Ursus

Prośba o poradę ogólną - zakup wiatrówki

Post autor: shreq »

Witam :)
Mam do wydania do 2000 zł. Pierwsza wiatrówka w życiu (bo strzelania z rozkalibrowanego pistoletu kolegi u niego w piwnicy nie liczę :-) ). Strzelanie na działce u szwagra, do 50 m, o piwo (spożywane oczywiście po zakończeniu!). Zimowe raczej odpada - jestem ciepłolubny. W zawodach udziału brał nie będę, nie mam zacięcia, umiejętności ani warunków do dopieszczania sprzętu. Chcę się odprężyć raz-dwa razy w miesiącu, pognębić szwagra i brata albo dać się pognębić :). Nie jestem uprzedzony do żadnego rodzaju wiatrówki - PCP czy łamana, luneta czy otwarte, byle mi paluchów nie upieprzyło, bo żyję z pisania na klawiaturze :)
Koszty strzelania - jak widać z opisu wyżej - mało mnie dołują, bo niezależnie od wybranej opcji nie będą rujnujące.

Edycja: Strzelanie do tarczy.

Edycja 2: Zakup w sierpniu, lipiec to czas na rozglądanie się i decyzję.

Any ideas? :)
Ostatnio zmieniony 2011-07-07, 10:43 przez shreq, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Walend
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1160
Rejestracja: 2007-10-05, 06:59
Lokalizacja: Sulejówek

Post autor: Walend »

Zaraz posypią się rady zapewne (slavia ;) ), ale trzeba brać poprawkę na to ze każdy ma swoje preferencje. Najlepiej zrobisz jeśli zajrzysz na Bemowo lub Siekierki i postrzelasz z różnych sprzętów. Nikt Ci raczej nie odmówi, a nabędziesz jakiegoś rozeznania co Ci pasuje.

Pozdrawiam
Walend
FWB 300 "Palemka"
FWB 600 + Burris Timberline 4.5-14x32
Remington 1858 Uberti .44
Ruger Mk2 Target .22
CZ P10C 9x19
Awatar użytkownika
phuss
Posty: 81
Rejestracja: 2011-06-18, 22:17
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń

Post autor: phuss »

Ja polecam PCP np. to: http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=4809
Starczy jeszcze na butlę i przetoczkę
Gamoń otwarte, Kebab+PP 3-9x40
Awatar użytkownika
shreq
Posty: 313
Rejestracja: 2011-07-04, 18:23
Lokalizacja: Warszawa-Ursus

Post autor: shreq »

Walend pisze:Zaraz posypią się rady zapewne (slavia ;) ), ale trzeba brać poprawkę na to ze każdy ma swoje preferencje. Najlepiej zrobisz jeśli zajrzysz na Bemowo lub Siekierki i postrzelasz z różnych sprzętów. Nikt Ci raczej nie odmówi, a nabędziesz jakiegoś rozeznania co Ci pasuje.

Pozdrawiam
Walend
Hehehe... Zdążyłem się już zorientować, że tu gorzej niż wśród posiadaczy różnych Linuxów i Windowsów - szowinizm na całego :) Ze strzelaniem ten problem, że jak pisałem - pierwsza wiatrówka, a wojsko mnie, chwalić Pana, ominęło :D, więc nie będę miał pojęcia na co zwracać uwagę. Po prostu nie mam jeszcze żadnych preferencji :)
phuss pisze:Ja polecam PCP np. to: http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=4809
Starczy jeszcze na butlę i przetoczkę
No jeśli bez lunety i montażu - to chyba nie bardzo wystarczy, ale dzięki za ślad :)
Ostatnio zmieniony 2011-07-07, 22:29 przez shreq, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
slavek_t
Posty: 213
Rejestracja: 2010-07-06, 10:40
Lokalizacja: zza winkla

Post autor: slavek_t »

karabinek sprężynowy:
AA TX 200 (Mk3 lub HC - kwestia gustu) ok. 1600 nowy
Dlaczego? Ponieważ kolega nie chce nic w nim robić poprawiać, bo to jeden z najbezpieczniejszych karabinków z dolnym naciągiem (grzechotka).
Luneta za 400 zł :?
Bushnell Trophy 3-9x40 :/

Z PCP-em nowym raczej w tej kwocie się nie zmieści więc tylko używane zestawy.
Proszę kontaktować się tylko na mail: slavek_t@interia.pl
Nie wchodzę na forum Darasa i nie odpisuję na PW
Awatar użytkownika
shreq
Posty: 313
Rejestracja: 2011-07-04, 18:23
Lokalizacja: Warszawa-Ursus

Post autor: shreq »

slavek_t pisze:karabinek sprężynowy:
AA TX 200 (Mk3 lub HC - kwestia gustu) ok. 1600 nowy
Dlaczego? Ponieważ kolega nie chce nic w nim robić poprawiać, bo to jeden z najbezpieczniejszych karabinków z dolnym naciągiem (grzechotka).
Luneta za 400 zł :?
Bushnell Trophy 3-9x40 :/

Z PCP-em nowym raczej w tej kwocie się nie zmieści więc tylko używane zestawy.
A czy tak krótka lufa przy moich zerowych umiejętnościach nie spowoduje ustrzelenia szwagra domku na działce? :)
Awatar użytkownika
slavek_t
Posty: 213
Rejestracja: 2010-07-06, 10:40
Lokalizacja: zza winkla

Post autor: slavek_t »

shreq pisze:
slavek_t pisze:karabinek sprężynowy:
AA TX 200 (Mk3 lub HC - kwestia gustu) ok. 1600 nowy
Dlaczego? Ponieważ kolega nie chce nic w nim robić poprawiać, bo to jeden z najbezpieczniejszych karabinków z dolnym naciągiem (grzechotka).
Luneta za 400 zł :?
Bushnell Trophy 3-9x40 :/

Z PCP-em nowym raczej w tej kwocie się nie zmieści więc tylko używane zestawy.
A czy tak krótka lufa przy moich zerowych umiejętnościach nie spowoduje ustrzelenia szwagra domku na działce? :)
:? :! :shock:
Wersja Mk3 ma dłuższą lufę.
Proszę kontaktować się tylko na mail: slavek_t@interia.pl
Nie wchodzę na forum Darasa i nie odpisuję na PW
Awatar użytkownika
shreq
Posty: 313
Rejestracja: 2011-07-04, 18:23
Lokalizacja: Warszawa-Ursus

Post autor: shreq »

slavek_t pisze: Wersja Mk3 ma dłuższą lufę.
A to przepraszam :D Ale mówiłem, że to początki :)
Awatar użytkownika
goliard
Posty: 825
Rejestracja: 2008-03-03, 07:33
Lokalizacja: Łomża

Post autor: goliard »

shreq pisze:A czy tak krótka lufa przy moich zerowych umiejętnościach nie spowoduje ustrzelenia szwagra domku na działce? :)
Prędzej raczej dłuższą przy obracaniu się zawadzisz :mrgreen:
Awatar użytkownika
phuss
Posty: 81
Rejestracja: 2011-06-18, 22:17
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń

Post autor: phuss »

shreq pisze:
phuss pisze:Ja polecam PCP np. to: http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=4809
Starczy jeszcze na butlę i przetoczkę
No jeśli bez lunety i montażu - to chyba nie bardzo wystarczy, ale dzięki za ślad :)
Lupka z montażem do rekreacji, wystarczy PP to jest koszt ok. 200pln. A strzelanko komfortowe, cichutkie, bez odrzutu i "nudne" - czytaj trafiasz gdzie celujesz
Gamoń otwarte, Kebab+PP 3-9x40
Awatar użytkownika
shreq
Posty: 313
Rejestracja: 2011-07-04, 18:23
Lokalizacja: Warszawa-Ursus

Post autor: shreq »

goliard pisze: Prędzej raczej dłuższą przy obracaniu się zawadzisz :mrgreen:
Przy moich gabarytach nawet półmetrowa nie będzie za bardzo wystawała ;D
phuss pisze: Lupka z montażem do rekreacji, wystarczy PP to jest koszt ok. 200pln. A strzelanko komfortowe, cichutkie, bez odrzutu i "nudne" - czytaj trafiasz gdzie celujesz
Wygląda to coraz bardziej zachęcająco :) Jeśli do sierpnia nikt się nie skusi - na pewno będzie to jedna z opcji, dzięki :)
Ostatnio zmieniony 2011-07-07, 22:23 przez shreq, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
goliard
Posty: 825
Rejestracja: 2008-03-03, 07:33
Lokalizacja: Łomża

Post autor: goliard »

myślę, że taki sprzęcik jest bardzo OK.
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?p=101 ... 6e#1017701

Warto poważnie się zastanowić i zalecam pośpiech, bo oferta wyjątkowo atrakcyjna na pierwszy rzut oka.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Dobrze, że masz taki budżet, to nikt "jedynie słusznej" nie będzie Ci proponował...duże spektrum masz, musisz koniecznie pomacać...a skoro gabaryty odpowiednie, to i diana 48 nie straszna http://www.akhobby.pl/index.php?a=opis&k=34&id=44
Awatar użytkownika
shreq
Posty: 313
Rejestracja: 2011-07-04, 18:23
Lokalizacja: Warszawa-Ursus

Post autor: shreq »

goliard pisze:myślę, że taki sprzęcik jest bardzo OK.
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?p=101 ... 6e#1017701

Warto poważnie się zastanowić i zalecam pośpiech, bo oferta wyjątkowo atrakcyjna na pierwszy rzut oka.
No to może być ciężko, raz że nie lubię szybkich decyzji (od czasu ślubu :P), dwa - że z założenia zakup chce zrobic po 1 sierpnia, tak sobie rozliczyłem kasę... Ale bardzo dziękuję za trop, jak mi aktywują konto na iweb to spojrzę :)
green_thunder pisze:Dobrze, że masz taki budżet, to nikt "jedynie słusznej" nie będzie Ci proponował...duże spektrum masz, musisz koniecznie pomacać...a skoro gabaryty odpowiednie, to i diana 48 nie straszna http://www.akhobby.pl/index.php?a=opis&k=34&id=44
A są leworęczne? Bo z powodów mojej osobistej ocznej optyki może się okazać, że będę musiał strzelać z lewej..

A co to jest "jedynie słuszna"? Sorry jeśli to głupie pytanie, ale jestem naprawdę green, więc wiele Waszych skrótów myślowych wprowadza mnie w konsternację :)
Ostatnio zmieniony 2011-07-07, 22:24 przez shreq, łącznie zmieniany 1 raz.
januszrg
Posty: 716
Rejestracja: 2011-02-12, 12:09
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: januszrg »

Z leworęcznymi może być problem....najczęściej dorabia się takie osady.....mam to samo :P . Są wiatrówki z osadami typu "AMBI",uniwersalne...ale jak coś jest uniwersalne to najczęściej jest do .... ;)

A jeśli chodzi o "jedynie słuszne"...są marki uznawane za lepsze od innych (Slavia,HW,AA).
Wyznawcy tychże polecają je wszystkim i przy każdej okazji... :P