POSP na wiatrówkę

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

POSP na wiatrówkę

Post autor: Ur. »

Jakiś czas temu.
Rafał poprosił mnie, żebym dowiedział się jak skonstruowany jest POSP, którego ma i czy istnieje szansa, żeby go przefokusować.
Stwierdziłem, że najlepiej zapytać u źródła więc wysłałem kilka mail'i o zbliżonej treści. Przedstawiłem się ładnie, napisałem że jestem z polskiego forum wiatrówkowego i zapytałem o przefokusowanie i/lub schemat. Wyjaśniełem, że chodzi o dostatosowanie celownika do potrzeb wiatrówkowiczów.
Jedyny kto odpowiedział to Pan Andrzej Kozlov z Kalinka Optics (USA).
Wyjaśnił, że nie wyobraża sobie możliwości przefokusowania POSP gdyż soczewka obiektywu jest klejona. Jednocześnie zaciekawiło Go czemu wiatrówkowicze interesują się optyką na broń palną. Zaproponował też, abym skontaktował się z fabryką, czy istnieje możliwość wyprodukowania serii celowników ostrzących na dystansach wiatrówkowych np. 8-50m.
W odpowiedzi wyjaśniłem, dlaczego wiatrówki sprężynowe niszczą optykę. Napisałem też, że rosyjska optyka jest dobrym "budżetowym" rozwiązaniem zwłaszcza dla początkujących strzelców. Na końcu powiedziałem wprost, że dla firm produkujących POSP jestem, żadnym partnerem i nie sądzę, żeby ktokolwiek chciał ze mną rozmawiać.
Zresztą nie oszukujmy się co ja bym zrobił z serią celowników ;)
Dzisiaj dostałem mail'a w którym Pan Andrzej deklaruje, że On skontaktuje się z fabryka. Jednocześnie poprosił mnie bym zaproponował jakie dystanse ostrzenia będą najlepsze, oraz jaki celownik (który POSP) warto by zrobić wiatrówkowym.

Jeszcze nie odpisałem.
Zastanawiam się co z tego może wyniknąć. Jak znam życie to nic :D ale warto spróbować.
Co wy o tym myślicie?
Jakiego POSP'a posadzili byście na wiatrówce?
http://www.kalinkaoptics.com/detail.aspx?ID=86
może 8x42 z MilDotem ;)
Czekam na w miarę szybkie odpowiedzi, bo też coś muszę napisać.
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

KbUr35 pisze:Zresztą nie oszukujmy się co ja bym zrobił z serią celowników ;)
Sprzedawał byś je, z lekką marżą oczywiście. Myślę, że znalazło by się wielu chętnych na wytrzymałe celowniki. Także to nie problem, tylko czy faktycznie coś z tego wyniknie ?
8x42 z mildotem to dobry pomysł, stałe powiększenie i producent prawie gwarantują wytrzymałość na killerach :D
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

To by była fajna sprawa.
Trzeba by tylko podać jakąś siatkę MD za przykład (np. z BT).
Teraz tylko sprawa montażu. Belomo, Vomzy, itd. były sadzane tradycyjnie od góry.
Oglądałem POSP-y na stronie "PR..." i tam są one oferowane z bocznym montażem :/
Nie wiem jak się to ma do naszych wiatrówek?
Jeśli to nie jest problem to proszę mnie poprawić i wybaczyć niewiedzę :oops:

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 825
Rejestracja: 2007-10-01, 22:51
Lokalizacja: Auschwitz

Post autor: hyena »

Wersja celownika WD jest z mocowaniem na szynę Wawera czy coś takiego ja takiego POSP-a mam. No mogę powiedzieć że celownik jest konkretnie zrobiony, no bo musi bo jest bojowy. Więc z mocowaniem nie ma żadnego problemu.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Dopiero teraz obejrzałem stronę KalinkaOptics i co do siatki MD, uważam, że nie byłoby problemu.
Dalej nie daje mi spokoju montaż i masa 0,85 kg :shock: , 850 g lepiej brzmi ;)

Uczę się strzelać od nowa 8-)
pavko
Posty: 29
Rejestracja: 2007-11-21, 20:41
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: pavko »

Dwa typy:
* 6x42 MILDOT ustawiony tak aby ostrzył cały tor HFT (osobiście z Leapersa 4x32 obstrzeliwałem dystans do 75m więc 6 do 50m powinno być wystarczające przy założeniu wysokiej rozdzielczości optycznej)
* 8x42 MILDOT; Tu robi się problem bo ciężko ustawić tą optykę żeby ostrzyła sensownie (IMHO) - duży obiektyw duże powiększenie... Musiałby dostać AO a to już chyba wychodzi poza możliwość 'modyfikacji pod zastosowania wiatrówkowe'.
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Napisałem dziś Panu Andrzejowi, żeby dał mi trochę czasu na zorientowanie się co by było najlepsze, a On będzie się orientował co na to "fabrykanci".
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
rutra
Posty: 2
Rejestracja: 2007-11-06, 11:55
Lokalizacja: Gostynin

POSP

Post autor: rutra »

To b.interesujący temat,jeśli wyprodukowali by celownik 6x lub 8x z paralaksą ustawioną na 30m lub płynnym fokusem bez montażu o średnicy tuby 1" lub 30mm z MD lub MP8 w podobnej cenie to zbyt mieli by raczej gwarantowany. Jeśli było by to zbyt kłopotliwe to przynajmniej bez AO paralaksa ustawiona na 30-50m i montaż 11mm[to raczej wykonalne,zamiast frezować weawera wystarczy 11mm].
Sam bym taką nabył jeśli mechanika pozostała by na takim samym poziomie a 6x ostrzył by od 10m natomiast 8x od 15m.
pozdr