QB 78 DELUXE

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
tregarth
Posty: 1204
Rejestracja: 2009-07-29, 16:01
Lokalizacja: Piła

QB 78 DELUXE

Post autor: tregarth »

Witam!

Jestem właśnie świeżo upieczonym posiadaczem karabinka QB78 w wersji DELUXE.
Czytałem kilka recenzji tegoż sprzętu i po jej zakupieniu miałem kilka wątpliwości co do słuszności mojego wyboru.
Ale...(zaznaczam że jestem zupełnym nowicjuszem i do osób mi podobnych kieruję ten post)

No właśnie, zamówiłem i czekam, czekam, czekam i czekam (jakby kto pytał czekanie to dla mnie najgorsza i najbardziej wymyślna tortura jaką człowiek człowiekowi może zafundować).
Po 4 dniach nerwówki, biegania do okna na każdy dźwięk podjeżdżającego pod dom samochodu w końcu JEST!!!
Szybkie rozdzieranie papieru, zrywka folii i mam w rękach coś co przerosło moje oczekiwania. Na zdjęciach karabinek wygląda fajnie ale w rzeczywistości jest o wiele lepiej. Fajnie wykończona obsada bez zbędnego lakieru i błyszczenia. Mosiężna wajcha od zamka i spust robią fajne wrażenie. Ciężar odpowiedni (taki słodki ciężar) i fajnie leży w dłoni.
Pierwsze ładowanie kapsułek CO2 i mała konsternacja, załadowałem ja to cudo czy nie? Nie słyszałem żadnego "psss" ani "pyk" no to przeładunek na sucho i pufff - jest na bank załadowana.
W poprzednich recenzjach doczytałem że lufa "lata" luźno nad kartuszem i jest mocowana do niego plastikową ósemką, nieco mnie to martwiło. Faktycznie lufa miała spore luzy ale jak się okazało w wersji DELUXE ósemka jest metalowa i dokręcenie śrubki zaciskowej mocującej lufę sprawiło że lufa trzyma się kartusza jak diabeł sołtysa.

Kolejny krok to szybki telefon do kolegi - jedziemy strzelać.
Wyładowałem się z samochodu i kurtuazyjnie daje kumplowi sprzęt żeby wykonał pierwszy strzał. Popatrzał na mnie jak na wariata i mówi że to mój sprzęt i pierwszy należy do mnie.
Odciągnąłem zamek, ułożyłem śrut na rynience, zamknąłem zamek i .... ekstaza - ładowanie to sama przyjemność.
Przyłożyłem sprzęcik do ramienia, zmrużyłem oczko (jako pierwsza miała oberwać puszka po piwku) i wciskam spust. Kolejne zaskoczenie, język spustu chodzi zupełnie inaczej niż w wiatrówkach sprężynowych z jakich dotąd strzelałem. I "pach" puszka oberwała, otwór wylotowy to niezły krater (strzelałem z Tomitexa płaskiego). WOW!

Kolega którego wyciągnąłem na testy jest posiadaczem Air Master 300 i po oddaniu kilku strzałów stwierdził, że chętnie cofnąłby czas i zamówił QB-ietę (no właśnie podobno po tygodniu strzelania, jego sprężyna straciła moc, możliwe :? ) Co do mocy, z rzeczonego Air Mastera próbowaliśmy zdezintegrować szklaną butelkę po oranżadzie z 10m i jedynie rykoszeciki szły, a butelka śmiała nam się w nos. QB rozniosła bezczelne szkło na kawałeczki.
Jak na razie jestem zachwycony i powiem że wiatrówka przerosła moje oczekiwania
Co do celności to jeszcze nie regulowałem i nie kalibrowałem muszki (na lunetę będę musiał poczekać - deficyt finansowy) ale jak tylko docykam tą kwestię to napiszę coś więcej. Postaram się też dodać zdjęcia.
Jeżeli więc szukacie karabinka na początek w cenie do 300zł z czystym sumieniem polecam QB78 DELUXE!
Pozdrawiam
Marcin
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Witam.
QB78 to wdzięczny i składny karabinek , dobry i podatny na modyfikacje a poza tym w tym przedziale cenowym i jakościowym nie widzę nic lepszego.
Mam nadzieję że będzie Ci dobrze służył i umilał chwile spędzone na strzelaniu. ;)

[ Dodano: 2009-08-09, 12:53 ]
Ps. Zaglądnij tutaj , dobre i wytrzymałe lupki za niewielką kasę.
http://www.zielonysklep.pl/index.php?ca ... 1ed3c3a1d6
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
onichimor
Posty: 608
Rejestracja: 2007-10-08, 11:07
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: onichimor »

Co do dokręcania nabojów co2, spróbuj po w miarę mocnym (ale nie na maksiora) dociągnięciu zakrętki, wykonać pół obrotu odkręcającego. Wtedy usłyszysz syk co2 wypełniającego komorę/kartusz karabinka, a zakrętka nie da się ruszyć dopóki ciśnienie w niej nie spadnie do niskiej wartości (na skutek wystrzelenia co2 oczywiście :D ).
Co do ogólnych wrażeń dotyczących tego sprzętu, to mając spore porównanie i uwzględniając aktualną niską cenę kartuszy co2, uważam QB78D, za idealny karabinek do rekreacji lub dla początkującego. Za te pieniądze stosunek cena/frajda wypada wręcz doskonale.

P.S

Zdziwisz się jak celna jest ta dmuchawka. No i miłego użytkowania. :)
HW-80ksd + DOT 4-16x42AO, QB78 Deluxe - UKRADZIONY PRZEZ MACIEJA BAJKOWSKIEGO Z PSEUDO SERWISU WIARUS, Crosman 1077 + Leapers Mini 4x32, a Swawolna uber alles!
Awatar użytkownika
tregarth
Posty: 1204
Rejestracja: 2009-07-29, 16:01
Lokalizacja: Piła

Post autor: tregarth »

A możecie polecić jakieś niedrogie szkiełko to tej wiatróweczki?
Takie do strzelania w tarcze z 15m i do czegoś większego z większej odległości.
Żadne wyczynowe popisy nie wchodzą w grę :)
Strzelałem w ten weekend z Norconii - ło matko!! :) A pomyśleć że przed QB-ietą byłem zadowolony :!
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

tregarth pisze:A możecie polecić jakieś niedrogie szkiełko to tej wiatróweczki?
Widzę że nie czytałeś mojego postu.Zerknij pod adres jaki podałem.
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
tregarth
Posty: 1204
Rejestracja: 2009-07-29, 16:01
Lokalizacja: Piła

Post autor: tregarth »

Czytałem czytałem tyle że wybór taki że nie bardzo wiem co wybrać.
Podejrzewam że najtańsza lupka to niezbyt rozsądny wybór.
Czy Point Precision to dobra firma??
Awatar użytkownika
pcbr
Posty: 31
Rejestracja: 2009-08-05, 11:59
Lokalizacja: kuj.pom.

Post autor: pcbr »

a ja mam prośbę do Marcina :oops: zaciekawił mnie ten model i w związku z tym czy mógłbym prosić o jakieś real foto bo wiadomo ,że te z allegro nie są najciekawsze i nie oddają całego uroku :| konkretnie chodzi mi o zdjęcia szczerbinki ,muszki ,portu ładowana śruto i miejsca na CO2
No i napisz jak się sprawuje czy nic się z nią nie dzieje itd :D
z góry dzięki ;)
pudełkowy Hatsan 55 'sas'
Awatar użytkownika
Emhyrion
Posty: 288
Rejestracja: 2009-01-09, 10:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Emhyrion »

tregarth pisze:Czy Point Precision to dobra firma??
Tyle o ile... Oczywiście jest to chińszczyzna, nikt zresztą chyba nie próbuje tego ukryć. Szkła nie są rewelacyjne, ale do rekreacyjnego strzelania w zupełności wystarczą. Raczej nie bedziesz z tym sprzętem startował na mistrzostwach Polski w NHFT czy strzelał do pochowanych figurek w ciemnym lesie o zmierzchu lub we mgle. Krzyż oczywiście też mógłby być cieńszy, ale trzyma się w jakiejś normie.
Co mnie pozytywnie zaskoczyło, to wytrzymałość. Koledzy testowali dla mnie dwa modele PP na takich wiatrówkach jak HW97K, TX200, BSA XL i Hatsan 80 , dość intensywne testy trwały kilka miesięcy a lunety wciąż żyją i nic się z nimi poważnego nie dzieje. Na Wiatrówkę CO2 mogą się okazać "wieczne".

Wydaje mi się, że absurdem byłoby kupowanie jakegoś DOT-a, Bushnella czy Leupolda na QB - byłby to klasyczny przerost formy nad treścią. Jeśli szukasz dostatecznie dobrej i taniej lunety, to PP powinno Ci pasować.
________________________________________
http://fotoplastikon-emhyrion.blogspot.com/
Awatar użytkownika
tregarth
Posty: 1204
Rejestracja: 2009-07-29, 16:01
Lokalizacja: Piła

Post autor: tregarth »

Dzięki wielki za odpowiedź, teraz już wiem że PP to coś dla mnie (na zawody się nie wybieram :) )
Co do zdjęć wiatrówki to postaram się zamieścić je jeszcze dzisiaj jak tylko wrócę do domu.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
krystian
Posty: 576
Rejestracja: 2007-10-05, 15:01
Lokalizacja: tuszyn

Post autor: krystian »

Co do optyki to polecam Doc"a , cenowo podobnie , a celownik jest naprawdę fajny .

jakościowo lepszy pomimo że też china .
Lgm2 + Doc
Awatar użytkownika
Martin
Posty: 73
Rejestracja: 2009-04-02, 12:37
Lokalizacja: Andrespol City

Post autor: Martin »

DOC China?? :shock: Jak dobrze pamiętam, to jest robiony na Filipinach. I jak dla mnie lepszy jest od swojego odpowiednika BT.
マーティン
HW 50s DOC 3-9x40
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

No to ja zadam pytanko w imieniu kolegi do ludzi którzy mieli taką qb jak w temacie i jej podobne. Jakie są ceny przeróbki na zasilanie z gaśnicy, gdzie dostać klamoty i jak to zrobić oraz co i jak poprawić. Wiem że na iwebie jest temat o qb który ma 58 stron ale jest bardzo chaotyczny i niezrozumiały.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
goliard
Posty: 825
Rejestracja: 2008-03-03, 07:33
Lokalizacja: Łomża

Post autor: goliard »

A ten kolega jeszcze nie kupił? Może pogadamy ;) bo jest jedna do wzięcia.
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Robert kolega już kupił. Twoja cena nie była dla niego osiągalna. Kupił nówkę za 279 i teraz będzie ciułał na przeróbki. Napisz proszę co tam porobiłeś u siebie i jaki koszt to był jeśli możesz.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
krystian
Posty: 576
Rejestracja: 2007-10-05, 15:01
Lokalizacja: tuszyn

Post autor: krystian »

Martin pisze:DOC China??
A nie ? aż zerknę z ciekawości
Lgm2 + Doc