pierwsza wiatrówka, pierwsza optyka

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Ja brałem dwie i polecam.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
mecenas842
Posty: 87
Rejestracja: 2008-07-30, 18:24
Lokalizacja: Śrem

Post autor: mecenas842 »

Jedna z tych lupek które wzoł MAXIMUS siedzi na moim HATSANIE 100 świetne szkło na początek PP6x40MD
Obecnie BRAK
domel2410
Posty: 6
Rejestracja: 2008-10-25, 19:34
Lokalizacja: Kozienice

Post autor: domel2410 »

tak własnie sie zdecydowałem i na pewno kupię sobie tą lunetę

a póki co właśnie dostałem hatsana 55 stg :)))

jest świetny niestety dopiero wróciłem z pracy i postrzelam dopiero jutro....

żeby nie zakładać nowego tematu mam jeszcze jedno pytanie dostałem instrukcje obsługi i tam jest napisane że mam ją odkonserwować przed pierwszym użyciem szczególnie usunąć środki konserwujące z wnętrza lufy jak to najlepiej zrobić >???
i jeśli mam coś jeszcze zrobić przed pierwszym strzałem to proszę mi napisać
pozdrawiam
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Jak odkonserwować - w instrukcji (chyba, w mojej chyba było) jest napisane, żeby strzelić raz czy dwa "na sucho".

Ale ja *teraz* zrobiłbym tak: rozkręcił karabinek, rozłożył na części pierwsze, wytarł ze smaru wszystko co się da, osuszył wnętrze cylindra, przez lufę przeciągnął jakąś sznurówkę kilka razy, nasmarował sprężynę i złożył.
Tobie jednak rekomendowałbym tą krótszą drogę - strzel raz czy dwa razy na sucho, nic złego się stać nie powinno, a nieczystości z lufy wylecą.
W moim egzemplarzu faktycznie przewód lufy był nieźle zakonserwowany czymś lepkim.
Awatar użytkownika
pg.25
Posty: 148
Rejestracja: 2008-08-27, 19:24
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: pg.25 »

A ja bym lufy nie ruszał,śrut ci ją wyczyści przy strzelaniu.Od strzelania na sucho osłabia się sprężyna.Zanim zaczniesz strzelać,rozbierz Hatsana,wyczyść a potem nasmaruj sprężynę smarem molibdenowym.Zwróć też uwagę czy w cylindrze nie ma metalowych opiłków po produkcji,lubią zostać i zniszczyć uszczelkę tłoka :(
A w ogóle to poczytaj tu http://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=59
http://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=38
i tu http://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=3652
W ogóle zajrzyj na tawerne,tam jest wszystko o hatsanach
Hatsan 75s+Alchemik+wojtanowy tłumik
sharp inova+ chiński Leupold :)
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Co do tych opiłków - rozkręciłem swojego Hatsana zasadniczo od razu po kupnie, nic nie było. Może to relikt z czasów starych typów tłoków.
KWP
Posty: 653
Rejestracja: 2008-08-06, 01:01
Lokalizacja: Łódź

Post autor: KWP »

Nie tylko sprężynę szlag trafia, ale również uszczelkę tłoka. Na sucho po prostu nie wolno strzelać.
Pozdrawiam
KWP
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Wolno. Już nie przesadzajmy z tym, że od jednego strzału pójdzie tłok, sprężyna, plastikowa prowadnica i jeszcze spust się rozsypie. Nic się nie stanie.
Chociaż ze względu na możliwą ewentualność wystąpienia uszkodzenia uszczelki tłoka lub sprężyny nie jest to zalecane.
Ja ze swojej strzeliłem raz czy dwa, po czym rozebrałem ją na czynniki pierwsze. Na uszczelce nic nie zauważyłem, zaś gdybym uszkodził sprężynę - to musiałbym ją wymienić, a dalej jadę na fabrycznej.
Podstawowy problem jest taki - ciekawe, ile razy sprzedawca strzelił na sucho z danego egzemplarza wiatrówki, żeby pokazać potencjalnemu nabywcy "jak strzela". I to jest moim zdaniem prawdziwy kłopot.
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

W ogóle zajrzyj na tawerne,tam jest wszystko o hatsanach
Skoro odsyłasz na tawernę rozumiem że myślisz, iż nikt z nas nie potrafi nic doradzić w sprawie tej wiatrówki?
guntuning.com
KWP
Posty: 653
Rejestracja: 2008-08-06, 01:01
Lokalizacja: Łódź

Post autor: KWP »

Ja wystrzeliłem może ze cztery razy ze swojego AirMastera na sucho. Został odcisk tłoka na obrotowym porcie ładowania, a sam stożek tłoka pod uszczelkę jest z jednej strony sklepany. Tak więc mam powody mówić, że nie wolno, ale nie mój sprzęt ,niech strzela...
Pozdrawiam
KWP
PS. Przepchnij kawałek szmatki za pomocą mosiężnego lub aluminiowego pręcika. Powinno wystarczyć. Nie używaj stali aby nie porysować wnętrza lufy.
Ostatnio zmieniony 2008-10-30, 19:54 przez KWP, łącznie zmieniany 1 raz.
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Awatar użytkownika
pg.25
Posty: 148
Rejestracja: 2008-08-27, 19:24
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: pg.25 »

Skoro odsyłasz na tawernę rozumiem że myślisz, iż nikt z nas nie potrafi nic doradzić w sprawie tej wiatrówki?

Broń boziu,wcale tak nie twierdze.Tyle że tam napisano o Hatsanie chyba wszystko co można o nim napisać i jeszcze trochę.Więc kolega może poszukać odpowiedzi na swoje pytania i jeszcze poczytać o innych zagadnieniach bez czekania na odpowiedź i pisania postów.Najmocniej przepraszam jeśli kogoś uraziłem odsyłaniem na tawernę,nie było to moim zamiarem w żadnym wypadku. :oops:
Hatsan 75s+Alchemik+wojtanowy tłumik
sharp inova+ chiński Leupold :)
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Faktem jest, że na Tawernie opisano chyba każdy cal Hatsana. Pamiętam jak ślęczałem z nosem w monitorze biedząc się nad modułem spustu, tylko tam było to dobrze opisane, i w miarę przyswajalnie dla "nowego".
Awatar użytkownika
Nelo
Posty: 1561
Rejestracja: 2009-03-16, 10:59
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Nelo »

a myślicie że na mojego HAtsana to http://sharg.pl/item.php?nav=T002047 będzie dobre...??
Hatsan85 + PP 4x32AO
Qb78 + Hawke Eclipse 4x32
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

Dobre będzie, ale nie za długo...może nie wytrzymać :D
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS