poszukuję coś dla syna lat 8

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
xkwas
Posty: 95
Rejestracja: 2016-02-25, 23:52
Lokalizacja: Pruszków

poszukuję coś dla syna lat 8

Post autor: xkwas »

witam
poszukuję informacji lub strzeladła dla dziecka a dokładnie młokosa lat 8. Szukam czegoś lekkiego możliwie i małego. Moje obecne są za ciężkie a nie chcę chłopaka zniechęcić . Jak macie jakąś wiedze czy doświadczenie w małych karabinkach to proszę o info co to. pozdro
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: poszukuję coś dla syna lat 8

Post autor: JesperKyd »

Może tak iż-61.
Mały i lekki.
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
xkwas
Posty: 95
Rejestracja: 2016-02-25, 23:52
Lokalizacja: Pruszków

Re: poszukuję coś dla syna lat 8

Post autor: xkwas »

no jest to jakaś ciekawa opcja. a czy na iż-u 61 można jakąś małą lunetkę albo kolimatorek zamontować??
Awatar użytkownika
kjedroska
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 864
Rejestracja: 2016-10-02, 09:18
Lokalizacja: Pszów

Re: poszukuję coś dla syna lat 8

Post autor: kjedroska »

Mój wnuk strzela (i nadal strzela w wieku 14 lat) HW30
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 913
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: poszukuję coś dla syna lat 8

Post autor: Yurko »

HW30 wydaje się wymarzonym sprzętem dla dziecka, ale chyba sami producenci tego nie zauważyli. Chodzi o taki drobiazg, że aktualna kolba od spustu do środka stopki, czyli jak to mówią starsi koledzy "LOP" ma 35cm. Jest raczej wielkość typowa dla normalnej, dorosłej wiatrówki. Co ciekawe, wcześniejsze wersje kolby w tym modelu były krótsze o 2 cm! (według danych z internetu)

Więc ja tak sobie myślę, że dla takiego dziecka to trochę za dużo, ale z drugiej strony trochę szkoda ciąć taką ładną kolbę, bo wiadomo, że dzieci czasami rosną i później znowu może być problem...

A poza tym, mnie zawsze ciekawi, w ofertach takich firm jak Gamo czy Hatsan są specjalne modele "młodzieżowych" wiatrówek. Dlaczego takich nikt ich nie poleca? :chgw:

Obrazek
https://cometaairgun.com/carabina-50-10 ... rimido.php
coyote_x
Posty: 11
Rejestracja: 2014-05-19, 12:06
Lokalizacja: Mysłowice

Re: poszukuję coś dla syna lat 8

Post autor: coyote_x »

Mój 8 letni syn strzela z IZH-60 i jest bardzo zadowolony, HW-30 jeszcze się za ciężko naciąga i jest za duża/ciężka na chwilę obecną.

Z droższych zabawek powinien się sprawdzić jakiś Reximex RP z kolbą lub coś podobnego.
Karabinki: Hatsan Flash-W + Delta Optical Entry 3-9x40 AO, Crosman 1377 Carbine + Walther Compact 4x32, IZH-60
Pistolety: Gamo PR-45, Kandar CP1
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3695
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Re: poszukuję coś dla syna lat 8

Post autor: Ślubek »

Feinwerkbau ma modele przeznaczone dla "mniejszych" zawodników: FWB 603jr, FWB 700 Junior, ale nie są to, niestety, rozwiązania budżetowe i łatwo dostępne. :^/

Można również kupić kolbę używaną i dopasować ją do posiadanego systemu.

Nie miałem w ręku HW30, być może więc moje obawy o siłę naciągu są bezpodstawne, ale ośmiolatkowi bym nie zaproponował wiatrówki sprężynowej, raczej coś na CO2, np. Crosmana 1077 (1,67kg). Sam zaczynałem od Crosmana 1760 (nadal go mam) i uważam, że jako wiatrówka rekreacyjna spisuje się świetnie.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."