Wątpliwości

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
esmar
Posty: 202
Rejestracja: 2012-01-14, 17:54
Lokalizacja: Poznań

Post autor: esmar »

zixpt pisze:Odległość na która można spokojnie sprzelac z przęciętnej broni (ok 400zł) to 30m - 40m
pewnie masz rację ..., ale wiatrówki i 40m - otwarte?
HW30S(C)_RV7
TX 200 HC_RV9
zixpt
Posty: 30
Rejestracja: 2012-05-05, 00:53
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: zixpt »

green_thunder pisze:...przepraszam - bo co :shock:
Bo prostacko i powierzchownie osadzasz kogos o barak jakiejkolwiek wiedzy. Nie masz nic mądrego do powiedzenia to nie pisz... bo to !
Awatar użytkownika
krzysztof
-#Kustosz
-#Kustosz
Posty: 2008
Rejestracja: 2007-10-01, 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysztof »

Wątek nie dotyczy rozwiania wątpliwości. Subiektywnie odbierając, cztery strony postów , dotyczy ponownie, co mam kupić by strzelać celnie, a tych jest bez liku.
Każdy z nas zaczynał od wiatrówki niskobudżetowej - taka jest droga tych, którzy mają ograniczoną kasę na swoje hobby. Nie problem wydać 8000PLN na samostrzelającąw dziesiątki wiatrówkę. Satysfakcję osiągamy w żmudnym dochodzeniu do naszego indywidualnego Grala. Dla jednych będzie to Walther, dla innych FWB 70 (miałem i poszedł do ludzi). HW 97, 30, Diany, Slavki, i inne w wiekim wyborze.
Indywidualny wybór kształtuje się podczas strzelania.
Kup na co Cię stać, strzelaj, eksperymentuj, zmieniaj, modyfikuj, ucz się kultury strzeleckiej w szerokim tego słowa rozumieniu. Za dwa lata będziesz miał wiedzę, czego nie wiesz, a za następne dwa, że tak naprawdę nic nie wiesz i trzeba dalej się uczyć.
Ostatnio zmieniony 2012-05-05, 21:51 przez krzysztof, łącznie zmieniany 1 raz.
Krzysztof

Quackenbush i nowsze
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

zixpt pisze:
green_thunder pisze:...przepraszam - bo co :shock:
Bo prostacko i powierzchownie osadzasz kogos o barak jakiejkolwiek wiedzy. Nie masz nic mądrego do powiedzenia to nie pisz... bo to !
Uuuu .. :shock: Kolego sfolguj szybciutko .. :roll: ... bo za chwilę pogadasz tylko ze sobą ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Walend
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1160
Rejestracja: 2007-10-05, 06:59
Lokalizacja: Sulejówek

Post autor: Walend »

zixpt pisze:Bo prostacko i powierzchownie osadzasz kogos o barak jakiejkolwiek wiedzy
Bo jesteś w gorącej wodzie kąpany. Mnóstwo pytań które zadałeś powtarza się we wspomnianych "kotletach" i udzielono na nie odpowiedzi.
Koledzy sugerują Ci to, do czego doszli w praktyce strzeleckiej, wiec postaraj się przeanalizować i spróbuj przyjąć do wiadomości. Chwalisz się sokolim wzrokiem, owszem, przydatne, ale nie wziąłeś chyba pod uwagę ze soczewka oka ma swoje ograniczenia i nie zapewni Ci ostrości widzenia na dwa obiekty jednocześnie, oddalone od siebie o 39 m.
FWB 300 "Palemka"
FWB 600 + Burris Timberline 4.5-14x32
Remington 1858 Uberti .44
Ruger Mk2 Target .22
CZ P10C 9x19
zixpt
Posty: 30
Rejestracja: 2012-05-05, 00:53
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: zixpt »

Hiszpan63 pisze: Kolego sfolguj szybciutko .. :roll: ... bo za chwilę pogadasz tylko ze sobą ...
Nie ja tą rozmowe zacząłem wiec moze pretensje do kogos innego?

Ogolnie to modele karabinkow w miare sie powtarzaja jesli chodzi o sprzet niskobydrzetowy jednak powtarzam tutaj bardziej liczy się system ładowania śrutu niz sam karabin bo w tej cenie wszystkie beda strzelac podobnie.
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Musi na zmianę pogody się ma bo nerwowo jakoś na forum się robi :-)
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

Do założyciela tego ciekawego tematu mam tylko jedną radę, jeśli chodzi o QB Janusza, bierz dużą poprawkę na to co On pisze, po pierwsze nikt nie widział jego "wspaniałych" wyników na żywo ( a sporo osób mu proponowało zademonstrowanie ogółowi jego sprzętu ), po drugie, nikt nie strzelał ( z tego co wiem z jego QB ) i ogólnie więcej miesza w świecie wiatrówkowiczów niż czymkolwiek się wykazuje, także ostrożnie rozważaj jego słowa, bo chwalić to się każdy może ...
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
zixpt
Posty: 30
Rejestracja: 2012-05-05, 00:53
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: zixpt »

No i prosze, mozna cos ciekawego napisac :)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

zixpt pisze:Ogolnie to modele karabinkow w miare sie powtarzaja jesli chodzi o sprzet niskobydrzetowy jednak powtarzam tutaj bardziej liczy się system ładowania śrutu niz sam karabin bo w tej cenie wszystkie beda strzelac podobnie.
To akurat jest "trzecia prawda góralska" .. :P
zixpt pisze:Nie ja tą rozmowe zacząłem wiec moze pretensje do kogos innego?
To nie pretensja ,tylko dobra rada :P ....

... i zacznij pisać po polsku , bo jak widać czasem możesz ...
Ostatnio zmieniony 2012-05-05, 22:14 przez Hiszpan63, łącznie zmieniany 1 raz.
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

zixpt pisze:.. tutaj bardziej liczy się system ładowania śrutu
Tobie (mimo sporej wiedzy) nie chodzi o "system ładowania śrutu" - bo on jest niezmienny: do lufy, lub do magazynka. Masz raczej na myśli rodzaj naciągu systemu, a to już zostało Ci wyjaśnione poprzednio.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
krzysztof
-#Kustosz
-#Kustosz
Posty: 2008
Rejestracja: 2007-10-01, 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysztof »

Achtung!!
Bez wycieczek osobistych bo się belfer we mnie znów odezwie.
Krzysztof

Quackenbush i nowsze
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

OT:
witeg pisze:Musi na zmianę pogody się ma bo nerwowo jakoś na forum się robi :-)
To jest "druga góralska prawda" ;)
Panowie :! Dajcie sobie luzu :!
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

krzysztof pisze:Achtung!!
Bez wycieczek osobistych bo się belfer we mnie znów odezwie.
Jawohl .. Obrazek ..
Starszy_Pan pisze:Dajcie sobie luzu
... właśnie zacząłem zażywać .. Obrazek ..
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

Hej Swawolni......
No i tu was zaskoczę co do legendarnej QB Janusza.
Któregoś dnia Janusz przyjął moje zaproszenie na strzelnice w Dąbrowie Górniczej. :shock:
Ku mojemu przekonaniu że chińczyki są tragicznie wykonane(wiem z doświadczenia) ,po wyjęciu Quwety z bagażnika okazało się że wizualnie ten karabinek naprawdę wygląda bardzo dobrze.
Nie interesują mnie wasze poglądy na wypowiedzi Janusza,sam nie raz go skrytykowałem i nie zgadzałem z jego opinią ,ale jako jedyny naoczny świadek strzelań z tego karabinka ośmielę się obiektywnie napisać kilka słów.
Na własne oczka widziałem jak z dystansu 27-30 metrów z pozycji siedzącej podpartej wybija jedną dziurkę w tarczy na cyferce 10 !!!! :shock: :shock: :shock:
Z 36-40 metrów z pozycji stojącej zamykał kz40 prawie za każdym razem :shock: :shock:
Wiem mało wiarygodne ale to szczera prawda. Sam byłem w lekkim szoku. :mrgreen: :mrgreen:
Z tego co wiem ten konkretny karabinek został poddany dość mocnym modyfikacją przez Janusza i może dlatego jest taki celny lub po prostu trafił mu się jakiś pudełkowy cud.
Co do pytań kolegi miałem hatsana 55 stg qt i byłem bardzo zadowolony .Siedział na nim leapers i świetnie sobie radził.Na otwartych z 40 metrów ledwie tarczkę widziałem.
Jak chcesz postrzelać z dobrych rekreacyjnych wiatrówek(BSA) wpadnij na Dąbrowę (masz rzut beretką) pomacasz ,postrzelasz i zadecyduje.Zapraszam jutro będziemy od 11.
Pozdrawiam