Wstępnie szukam pistoletu tarczowego dla córy

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3698
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

javiki pisze:Crosman Vigilante-jest duuużo za cięzki. Akurat tego mieliśmy okazję potrzymać. Lova ani CP1M -nie będe miał okazji wziąć w łapki-stad musze się czegoś dowiedzieć.
Na pewno mają być dobre otwarte-bo o strzelanie z otwartych chodzi. O cp1m czytałem że są dobre na strzelanie powyżej 20m... a tu będzie 6-10m.
Destrukcja nie interesuje-do tego jest C11 -robi robotę.

CP1m -to pistol który od razu mi polecono. Lova znalazłem później. Myślałem że może są jakieś starsze konstrukcje typowo zawodnicze.

http://tkslok.pl/bron-i-cennik/
Czy ktoś by mógł zerknąć czy to jest LOV? Bo może tam byśmy się wybrali...
1. Tak, pierwszy z lewej to jest LOV21
2. CP1 ma (moim zdaniem) koszmarnie niewygodną rękojeść. Ale ja mam wielką łapę, być może dla dziecka będzie OK.
3. "Dobre otwarte" to takie, które mają precyzyjną regulację. Nie mówimy tu o klasie Steyra LP10 czy Moriniego za > 4 tys. PLN, a więc, na początek, wystarczą dowolne, regulowane śrubowo.
Nie wiem, jak LOV, ale CP1 ma nieciekawą regulację szczerbiny w poziomie - trzeba kręcić obydwiema śrubami regulacyjnymi na raz. No i trzeba do tego mieć śrubokręt. Ale to i tak lepiej niż korzystać z broni klubowej, przy której kręci po kolei każdy użytkownik.
4. Niestety, mały ciężar nie wpływa pozytywnie na celność. Zawsze jest jakiś element ruchomy (zbijak zaworu) - im mniejszy jest stosunek jego wagi do całości, tym mniejszy jest efekt odrzutu podczas strzału. Dlatego zresztą stosuje się dociążniki.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: javiki »

Niska waga wynika z drobnej postury córki :)
Ale pistolet 5,6mm bocznego zapłonu sama trzymała-sama strzelała-i jak pisałem wynikami mnie zaskoczyła :)
Crosman C11 waży 0,5kg -to byłoby idealnie :)
W kilku miejscach czytałem że przyrządy celownicze LOV sa dużo lepsze niż CP1m. O rękojeści tez juz czytałem że Lov ma lepszą. za to nie wiem jaką siłę nacisku ma spust LOV -a tam spust jest nieregulowany. Chciałbym aby było zgodnie z przepisami czyli 500g -ale myślę że jak pojedziemy na strzelnice to się przekonamy.
Zaskoczyło mnie że jest stosunkowo mało dostępnych pistoletów w stosunkowo niskiej cenie do tarczowego strzelania. Zakładając CO2 -to pistolet to lufa i spust... Oczywiście nie oczekuję Steyera czy Twinmastera za 300zł :)Ale jakies Bajkały czy Hatsany/...
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

javiki pisze:Zaskoczyło mnie że jest stosunkowo mało dostępnych pistoletów w stosunkowo niskiej cenie do tarczowego strzelania.
... a co takiego Cię zaskoczyło ??? ... żeby było tarczowo-wyczynowo , to potrzeba precyzyjnej lufy i sprawnego systemu oraz dobranej wygodnej rękojeści . Nie otrzymasz tego za 300 zł . Lov-21 , chociaż jest taką namiastką tarczówki , to niestety też nie spełnia wielu wymagań . Aczkolwiek da się z niego wyklepać dobry wynik i spust też można zrobić na miękko .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: javiki »

Ot taki Niepoprawny Optymista jestem :) Poczytałem co potrafi LG10 i czemu jest najlepszy na świecie :) Tylko tak sobie pomyślałem -że moze brakuje takich celnych, powtarzalnych pistoletów tarczowych za stosunkowo nieduże pieniądze :)
Przemku -czy dużym problemem jest zmiękczenie spustu w LOVie -w razie gdyby była taka potrzeba?
Może uda się w tym tygodniu skoczyć na strzelnicę-to cos by już było wiadomo. ( z ciekawostek - córa stwierdziła że zamiast telefonu z dotykowym ekranem wolałaby taki celny pistolet :) )
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

javiki pisze: Poczytałem co potrafi LG10 i czemu jest najlepszy na świecie
... nie jest . Dorabianie uszu do dupy i marketing . Gdyby zawodnicy strzelali z tego z czego chcą , a nie z tego co zapewniają sponsorzy , to ranking wielce prawdopodobnie byłby zgoła inszy .
javiki pisze:Przemku -czy dużym problemem jest zmiękczenie spustu w LOVie -w razie gdyby była taka potrzeba?
... nie jest . Wymiana / obcięcie sprężynki .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3698
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

javiki pisze:( z ciekawostek - córa stwierdziła że zamiast telefonu z dotykowym ekranem wolałaby taki celny pistolet :) )
Oby to szło w dobrym kierunku, bo gdy stwierdzi, że zamiast "takiego celnego pistoletu" wolałaby kałacha, to będziesz mieć powody do obaw. :^)
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Ślubek pisze: bo gdy stwierdzi, że zamiast "takiego celnego pistoletu" wolałaby kałacha, to będziesz mieć powody do obaw. :^)
... czemu ?? Prosty w obsłudze , skuteczny , tańszy od LP-10 i faktycznie jest najlepszym karabinkiem na świecie :mrgreen:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: javiki »

Jak bedzie chciała Kałacha- to raczej będzie tak duża że sama sobie kupi :)
Na dzisiaj skupiamy sie na małych kroczkach do przodu :)
Do tenisa zaczynała z prostą rakietką a teraz ma zawodniczą z zawodowymi gumami ( dla informacji jedna guma to 250zł -zawodnikowi wystarcza na kilka zawodów -córa ma na pół roku/rok ( 3x w tygodniu po 2h) )
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

...Tomek...ja Cię proszę - kup już ten pistol... byle jaki ale podejmij męską decyzję. :sciana:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
mildot
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 590
Rejestracja: 2011-09-21, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mildot »

Kupuj LOV21. Pokolenia adeptów dziurawienia papieru nie mogą się mylić! :)

Tak po prawdzie jednak poszukaj TAU7 lub FWB65. Budżet trochę przekraczają ale warto. Bo to juz będą matchowki prawdziwe.

Części do LOVa fabryka oferuje jakby co. Tyle, że sprzedają tylko podmiotom gospodarczym.
:-D
javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: javiki »

Cortez- jakoś nie rozumiem Twojego postu. Zadałem pytanie wczoraj. I jak napisałem-wstepnie. Nie pytam o pistolet do tarczy od stycznia-zanudzając wszystkich. Absolutnie nie mam wiedzy o strzelaniu tarczowym więc chce czegoś się dowiedzieć przy okazji.
Tak jak stwierdziłem-pojedziemy na strzelnicę i córa zobaczy tego lova i chyba TAU7 -bo ten chyba tez jest tam. Ale własnie zobaczyłem ceny.. no cóż... za tyle to może kiedyś jak by cos w tym sporcie osiągała :) Na dzisiaj -dużo za drogo :)
Awatar użytkownika
mildot
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 590
Rejestracja: 2011-09-21, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mildot »

20 letni TAU będzie w przyzwoitej cenie. 700-1000zł. Ale z klubu może udać się odkupić i za 600zł. Tylko trzeba za tym pochodzić albo trafić okazję.
:-D
emes71
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 275
Rejestracja: 2013-09-09, 19:05
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: emes71 »

Tylko niestety tau i fwb to 1 kg żelastwa , ja bym spróbował z lov 21 , na beżowym trafiają się sztuki z poprawionym spustem . Sam mam LP2 ale lubię popykać z lova , tau był chyba w wersji junior , lżejszy ale chyba będzie cieżko znaleźć używkę , z lova można wystukać ponad 90 punktów na tarczy , na początek w sam raz , jak młoda załapie to zbieraj na tau junior
Steyr LP 2 , HW97k , FWB 65 , Zoraki HP-01 , Łucznik WZ.70 , Crosman 1377 i 1322 by emes71 , Walther CP Sport
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

Chłopina pisze że chce jakiegoś budżetowego pistolca dla córy,nawet powód podał dlaczego chce budżetowego... a Koledzy wyskakują z coraz droższymi strzeladłami...
Zostały Ci przedstawione dwa godne uwagi pistolety,na ich temat w necie jest od groma informacji,mogę wypowiedzieć się tylko w kwestii CP1M którego posiadam,z LOV-a tylko strzelałem.Więc jedynie co na Tobie ciąży to wybór... a jaki by nie był to po usprawnieniach będziesz Pan zadowolony,a raczej córa !.Budowa pistolca prosta jak bydowa cepa,w domu sam poradzisz sobie z doprowadzeniem tego do odpowiedniego stanu.
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
radzix
Posty: 81
Rejestracja: 2015-12-28, 12:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: radzix »

A HW 40 się nie nada? Tak tylko pytam...
HW 40 "Trabant" Dębowy , Hatsan "Harnaś" Dębowy mod.8 , S.A 9 "Klocek"