Wiatrówka w Warszawie co i jak

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

400 zł , to taki trochę nijaki budżet . Nic sensownego sie nie kupi , a o czterotakcie zapomnij . Polować trzeba na używki popularnych karabinków .. Iże 22 , 38 , Slavie 630, 631 ewentualnie Sharp 1210 czy Crosman 2100 . Łamańców nie ma sie co obawiac dopóki nie władujesz się w jakąś chińszczyznę . Luzy daja sie korygować śrubą i występują sporadycznie .

Czytaj więcej , z większą uwaga i zrozumieniem ... :!
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Pawskills
Posty: 7
Rejestracja: 2012-10-02, 18:34
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pawskills »

A przepraszam źle przeczytałem może stracić celność tam było napisanie ale link mogę dać
http://www.wiatrowka.pl/jaka_wiatrowka.php
i to jest tu
Wiatrówki klasycznie łamane
w których naciąg dokonywany za pomocą specjalnej dźwigni umieszczonej pod lufą (dolny naciąg) lub z boku łoża (boczny naciąg). W tych wiatrówkach łamanie dźwigni naciągu powoduje otworzenie się specjalnej komory, w której umieszcza sie śrut.[...].Wadą takiego rozwiązania jest jednak ciągła praca lufy, przez co - zwłaszcza przy długim i czestym strzelaniu - wiatrówka może stracić dobrą celność, jaką prezentowała przy strzałach w pierwszym okresie użytkowania.

Wprowadziłem chyba w błąd
Pawskills
Posty: 7
Rejestracja: 2012-10-02, 18:34
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pawskills »

źle skopiowałem pierwszą cześć z pośpiechu przepraszam to pogrubione jest ważne
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

To serwis redagowany przez Militaria.pl .. :lol: :lol: ... tam rewelacyjnym karabinkiem jest Norconia Dziergana , wszechobecna moc karabinków i celne strzelanie na dystansie nawet aż 25-30m ... :mrgreen:

Zacznij czytać poważniejsze portale ... ;)
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Pawskills pisze:A przepraszam źle przeczytałem może stracić celność tam było napisanie ale link mogę dać
http://www.wiatrowka.pl/jaka_wiatrowka.php
i to jest tu
Wiatrówki klasycznie łamane
w których naciąg dokonywany za pomocą specjalnej dźwigni umieszczonej pod lufą (dolny naciąg) lub z boku łoża (boczny naciąg). W tych wiatrówkach łamanie dźwigni naciągu powoduje otworzenie się specjalnej komory, w której umieszcza sie śrut.[...].Wadą takiego rozwiązania jest jednak ciągła praca lufy, przez co - zwłaszcza przy długim i czestym strzelaniu - wiatrówka może stracić dobrą celność, jaką prezentowała przy strzałach w pierwszym okresie użytkowania.

Wprowadziłem chyba w błąd
...w samochodach po pewnym czasie też trzeba dokonywać regulacji, ot - zwykła eksploatacja...w wiatrówkach średniobudżetowych poprawki takie to kosmetyka ;)

Przemek wspomniał, a ja też miałem napisać - Sharp 1210 (PCA), czyli pompowany, sztywna lufa, doskonała celność, idealny tłumik i ten Twój rodzaj ładowania, z rygielkiem :)
...no i w zakładanym budżecie...
Awatar użytkownika
blind1
Posty: 361
Rejestracja: 2011-04-16, 17:32
Lokalizacja: Nowodwory

Post autor: blind1 »

Walend pisze:Co do miejsc: jak najbardziej, można strzelać na siekierkach, ludzie zbierają się tam głównie w weekendy; możesz też wpaść w niedzielę na Bemowo (wszystko masz napisane w wątku Spotkania przy lotnisku Bemowo).
Jeśli chodzi o karabinek - na twoim miejscu przed zakupem poszedł bym właśnie na strzelnicę, pooglądał różne sprzęty, pogadał, postrzelał i dopiero zdecydował co kupić.
Co do kufra - lepiej wziąć pokrowiec...kufra nie będzie Ci się chciało nosić...i nie bierz żadnych wyciorów/szczotek.
W czym Rafale Siekierki są gorsze od Bemowa że piszesz tą część dzielnicy Mokotowa z małej litery? My nie strzelamy siedząc na siekierkach tylko jest to część dzielnicy tak samo jak Bródno, Jelonki, Sadyba, Rakowiec czy inne.
Awatar użytkownika
jarek1300
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 241
Rejestracja: 2010-04-29, 23:13
Lokalizacja: Warszawa - Grochów

Post autor: jarek1300 »

blind1 pisze:
Walend pisze:Co do miejsc: jak najbardziej, można strzelać na siekierkach, ludzie zbierają się tam głównie w weekendy; możesz też wpaść w niedzielę na Bemowo (wszystko masz napisane w wątku Spotkania przy lotnisku Bemowo).
Jeśli chodzi o karabinek - na twoim miejscu przed zakupem poszedł bym właśnie na strzelnicę, pooglądał różne sprzęty, pogadał, postrzelał i dopiero zdecydował co kupić.
Co do kufra - lepiej wziąć pokrowiec...kufra nie będzie Ci się chciało nosić...i nie bierz żadnych wyciorów/szczotek.
W czym Rafale Siekierki są gorsze od Bemowa że piszesz tą część dzielnicy Mokotowa z małej litery? My nie strzelamy siedząc na siekierkach tylko jest to część dzielnicy tak samo jak Bródno, Jelonki, Sadyba, Rakowiec czy inne.
Piotrek słuszna uwaga.
Awatar użytkownika
Walend
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1160
Rejestracja: 2007-10-05, 06:59
Lokalizacja: Sulejówek

Post autor: Walend »

blind1 pisze:
Walend pisze:Co do miejsc: jak najbardziej, można strzelać na siekierkach, ludzie zbierają się tam głównie w weekendy; możesz też wpaść w niedzielę na Bemowo (wszystko masz napisane w wątku Spotkania przy lotnisku Bemowo).
Jeśli chodzi o karabinek - na twoim miejscu przed zakupem poszedł bym właśnie na strzelnicę, pooglądał różne sprzęty, pogadał, postrzelał i dopiero zdecydował co kupić.
Co do kufra - lepiej wziąć pokrowiec...kufra nie będzie Ci się chciało nosić...i nie bierz żadnych wyciorów/szczotek.
W czym Rafale Siekierki są gorsze od Bemowa że piszesz tą część dzielnicy Mokotowa z małej litery? My nie strzelamy siedząc na siekierkach tylko jest to część dzielnicy tak samo jak Bródno, Jelonki, Sadyba, Rakowiec czy inne.
Przepraszam serdecznie. Nie miałem nic złego na myśli.
Edycja: Już poprawione.
FWB 300 "Palemka"
FWB 600 + Burris Timberline 4.5-14x32
Remington 1858 Uberti .44
Ruger Mk2 Target .22
CZ P10C 9x19