problem z umarex sa9

Wszystko co dotyczy wiatrówek CO2

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

claris1994
Posty: 10
Rejestracja: 2016-05-12, 19:49
Lokalizacja: wrocław, obecnie wwa

problem z umarex sa9

Post autor: claris1994 »

witam,

wczoraj zakupiłem wiatrówke krótką umarex sa9, szukałem czegoś do 300zł wsumie wybrałem już bersa bp9cc z militari i w drodze po nią zajechałem do sklepu internetowego który również prowadzi sklep stacjonarny "menua" , ogólnie szukałem czegoś do 300zł, na początku chciałem by taka watróweczka nie wyglądała jak te plastiki do 200zł i żeby posiadała blow back oraz +400fps, ale po przeanalizowaniu ofert sklepów okazało się że to nie możliwe że cena takich zabawek zaczyna się od 400zł. po przedstawieniu oczekiwań pan w sklepie "menua" zaproponował mi umarexa sa9 za 320zł!! znałem ten model oglądałem go w innym sklepie i kosztował ponad 400, oglądałem też filmik gdzie testował go mike z replica airguns, i ten model spełniał wszystkie moje wymagania: fpsy , blow back, spoko wygląd i wykonanie . także nie wahałem się i go kupiłem, sprzedawca w gratisie dorzucił mi 500 kulek i pare naboji co2. z zadowoleniem wróciłem do domu . nawet jeszcze z niego nie strzelałem , poszukałem jakiegoś filmiku jak dbać o sprzęt oraz jak bezpiecznie żeby nie uszkodzić uszczelki zmieniać kapsuły itp. w jakimś filmiku dostrzegłem że przecież opakowanie moje różni się od tych na filmikach , na allegro tez umarexy sa9 miały inne opakowania mianowicie
moje wygląda tak :


Obrazek

natomiast na innych aukcjach i filmikach wygląda tak :



Obrazek


2 moja uwaga to to że przy ruszaniu pistoletem cos jakby się rusza w środku (nie chodzi mi o zamek ) tylko o to że cos słychać w srodku, nie wiem czy tak powinno być czy cos jest nie tak:
nagrałem filmik o co chodzi : https://youtu.be/3GI8AlyPlfQ

panowie , czy kupiłem jakiś bubel i isc wymienić , zwrócić , czy jest wszystko ok i panikuje?


:smutek:
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

To pewnie kulka bbska została gdzieś w komorze zamkowej.
Wyjmij magazynek,odwróć pistolca rękojeścią do góry następnie odciągnij zamek do tyłu i próbuj potrząsać do czasu aż kulka nie wylata.Nie pakuj kulek na max do magazynka bo sytuacja będzie się powtarzała,to samo tyczy się trzymania palca na spuście podczas wpinania magazynka,przez delikatne naciśnięcie spustu uwalnia kulki które potem blokują się w komorze.
Ostatnio zmieniony 2016-05-14, 11:44 przez Michał, łącznie zmieniany 1 raz.
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Nie namyślaj sie, tylko zwróc w termini (nawet, jakby to kulka byla, bo nie powinno to się w nowiutkim sprzęci zdarzyć), dostałeś bubel. Zrezygnuj z blowback i filmowego wygladu, kup jednostrzałowy, sportowy, celny pistolet na diabolo. Może być nawet Lov-21, o którym tak dużo ostatnio jest na forum. Pytać nalezy przed zakupem, szczegolnie tandety.

Na przykład: http://www.colosus.pl/zbrane/wiatrowki- ... ewolwery/2

...i to nie jest najtańszy sklep, ale nie naciągaja...

...ostatni stopień celności - kulka bb...
claris1994
Posty: 10
Rejestracja: 2016-05-12, 19:49
Lokalizacja: wrocław, obecnie wwa

Post autor: claris1994 »

to chyba niemożliwe żeby to kulka była gdyż nie używałem jeszcze wiatróweczki.

podjade niedługo do hobby4men tam własnie kiedyś oglądałem tą wiatróweczke i sprawdze czy tam nic nie pyka .

a co do pudełka, to możliwe żeby inne było? może umarex zmienił szate graficzną?

a co do sklepu to nie spodziewałem się bo mają tysiące komentarzy na allegro , ceneo, opineo itp. myślałem że będzie ok ale teraz tak się zastanawiam że cena niższa o 100zł w stosunku do innych sklepów może być podejrzana...

wiem że kulka bb celna nie jest , mam w przyszłości w planach dokupienie czegoś na diabolo np. crosek 2240 ale na razie chciałem cos fajnego z wyglądu do puszko bicia :D
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

...być może, że sprzedawca calkiem swiadomie zakupił od wytwórcy partię wadliwych odrzutów...czy dał Ci gwarancję ?
claris1994
Posty: 10
Rejestracja: 2016-05-12, 19:49
Lokalizacja: wrocław, obecnie wwa

Post autor: claris1994 »

właśnie wróciłem z hobby4 i w tamtym pistolecie na wystawie tez slychac było takie stukanie, może minimalnie cichsze , razem z panem sprzedawcą doszliśmy do wniosku ze to ten motylek od zacisku naboju co2, po jego złapaniu i potrzaśnieciu wszystko jest ok.

a co do gwarancji to sprzedawca mówił ze jest 2lata ale teraz tak się przyglądam i tak, paragonu nie mogl dac, tak mowil tylko fakturę, a na fakturze jest napis tylko ze " wiatrowka o energii kinetycznej poniżej 17j" nie ma napisu modelu , na karcie gwarancyjnej jest pieczątka sklepu i podpis ale tez nie ma nazwy pistoletu wypisanej... , wygląda to dokładnie tak :

Obrazek

Obrazek

Obrazek
javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: javiki »

Jak do puszkobicia to chyba ok. Ja bym opakowanie olał. Sprawdził bym jak działa. W moim C11 jak poruszam to też coś lata. A działa i strzela. I o to chyba chodzi.
claris1994
Posty: 10
Rejestracja: 2016-05-12, 19:49
Lokalizacja: wrocław, obecnie wwa

Post autor: claris1994 »

panowie a jak ta gwarancja wygląda? jest wazna wszystko ok? bo wg mnie troche podejzane ze nigdzie nie ma nazwy wiatrówki.

co do sa9 to postrzelałem troche i do tarczy z 8-10m spokojnie w czarne mozna trafic. ale np puszki na wylot to tylko co coli , pepsi przebija, np po karmie dla psa jak przebije to tylko jedna dziurke nawet z dosc bliska, a np w puszce po dezodorancie dziur nie robi, sam nie wiem co o tym myslec. i czy to normalne ze widze śrut ? po wsytrzale jak leci?
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Masz fakturę i gwarancję . Nic więcej nie potrzeba .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

No grubszej blachy to nie przebijesz tym niskoenergetykiem... do takiej destrukcji to coś poważniejszego trza kupić.
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
radzix
Posty: 81
Rejestracja: 2015-12-28, 12:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: radzix »

SA9 poleciłem już 6 osobom, większość kupiła w sklepie Menua , sam mam sztukę. Potwierdzam że latać może ten dzyndzel od dokręcania gazu, sama replika bardzo fajna, lepsza niż CP99C , przestrzeliłem już 24 kapsuły przez nią, nic się nie dzieje, celność zadziwiająco dobra, na 10-12 metrów 90% w tarczy 14x14 ląduje,co potwierdził Mike z replicaairguns.com . Strzałów z kapsuły z działającym blowbackiem robie ponad 100, moc całkiem fajna, buelki plastikowe z wodą pięknie dziurawi.

Jest to stosunkowo młody pistolet, następca udanego SA177 , więc nie wiem skąd Zielony masz informację że to bubel. Jedyny minus to moim zdaniem ten pseudobezpiecznik w spuście, trochę uwiera w palec po kilkuset strzałach. Pamiętaj również żeby przy ładownaiu maga przytrzymywać sprężynę w tylnym położeniu, nie wiem czemu ale czasem spada z blokady i wywala mi kulki.

Ja kupowałem w menua, również miałem to poprzednie z napisem Umarex pudełko, być może jest jakiś nowy wypust ze zmienioną szatą graficzną i to kupiłeś, ciesz się, masz najnowszy model, ale czy coś w nim zmieniali to ci nie powiem.
HW 40 "Trabant" Dębowy , Hatsan "Harnaś" Dębowy mod.8 , S.A 9 "Klocek"
claris1994
Posty: 10
Rejestracja: 2016-05-12, 19:49
Lokalizacja: wrocław, obecnie wwa

Post autor: claris1994 »

radzix a te butelki z wodą dziurawi ci na wylot? mi tylko jedną dziurke robi z około 6-7m

na jednym naboju robie 80 strzałow z blowbackiem ale już od jakiś 50 czuć ze pistolet jest słabszy.

radzix a po złapaniu tego dzyndzla od dokręcania gazu jak poruszasz nim na boki np. to słyszysz taki dźwięk jakby w srodku jakas sprezynka latała na boki? bo wlasnie ja mimo tego że złapie to słysze.

wiem że menua to niezły sklep inaczej by nie mieli tyle komentarzy pozytywnych ale być może mi się trafiła jakas dziwna sztuka? i po prostu spróbować wymienić puki mogę?
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

radzix - pisząc bubel myslałem o tym konkretnym egzemplarzu, nie znam tej zabawki, więc oceniać modelu nie mogę.
Ostatnio zmieniony 2016-05-18, 10:31 przez green_thunder, łącznie zmieniany 1 raz.
radzix
Posty: 81
Rejestracja: 2015-12-28, 12:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: radzix »

Buelkę po coli, taką pólitrową z wodą na świeżym naboju przebija, a w zasadzie rozsadza, puchy z wodą to samo, nie ma dziury, jest efektowne rozdarcie praktycznie na całej długości puszki.
Uchwyć wszystkie ruchome elementy , zamek, dzyndzel, pseudo bezpiecznik w spuście i zobacz czy nadal stuka, aktualnie jestem w pracy, po południu mogę sprawdzić, ale nie wydaje mi się żeby coś tam latało bardziej niż powinno. Wymienić pewnie możesz, tylko czy jest sens? Jak wszystko działa jak powinno to się nie ma co przejmować, spasowanie elementów wydaje się być niezłe, kolega któremu jako ostatniemu poleciłem SA9 kilka dni temu, przez 4 dni wywalił dwa pudełka złotych diabełków...3000 pestek...pistol jak nowy, a to chyba o czymś świadczy :) Teraz dokupił sobie Colta SwissArms, ale stwierdził że z SA9 strzela się lepiej, mocniejszy blowback , choć Colt celniejszy, pewnie ze względu na dłuższą lufę.
HW 40 "Trabant" Dębowy , Hatsan "Harnaś" Dębowy mod.8 , S.A 9 "Klocek"
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

A na cholerę mocniejszy blow-back ? Blow-back ma tylko przeładować a nie doprowadzać do jeszcze większego "przeszkadzania" w celności.
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22