Replika- pistolet CO2 - prośba o pomoc w wyborze modelu

Wszystko co dotyczy wiatrówek CO2

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

radziulasek
Posty: 21
Rejestracja: 2016-04-03, 18:20
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Replika- pistolet CO2 - prośba o pomoc w wyborze modelu

Post autor: radziulasek »

Jako osoba nowa na forum, pragnę się przywitać i przedstawić: jestem Radek, mam 40 lat, jestem leśnikiem i pracuję w zawodzie. Interesuje się bronią myśliwską i palną krótką, wiatrówki to dla mnie miła forma rekreacji, odreagowania stresów, ćwiczenia właściwych odruchów i pewnej ręki.

Postanowiłem zrobić sobie prezent na 40-te urodziny i kupić replikę broni krótkiej centralnego zapłonu w kalibrze 4,5 mm napędzaną CO2. Oczywiście interesuje mnie wyłącznie pneumatyk o energii poniżej 17 J -bez rejestracji.

Przeczytałem wiele na temat tych zabawek, również na tym forum i proszę mi wierzyć, że nie chcę sobie niczego przedłużać ani pogrubiać. Żadna "SZMOC" też mnie nie interesuje. Po prostu chce sobie od czasu do czasu postrzelać do tarczy typu TS-9 z odległości 10 metrów z fajnie wyglądającej repliki z zachowaniem pełnej jej obsługi:
- blowback
- solidna metalowa konstrukcja
- zamek pozostający w tylnym położeniu po ostatnim strzale
- funkcjonalna dźwignia zrzutu zamka i bezpiecznika
- przyzwoita celność na zakładanym dystansie, do celu typu TS9
- mile widziane regulowane przyrządy celownicze
- mile widziany pełnowymiarowy magazynek metalowy
- mile widziana możliwość rozebrania repliki do czyszczenia i konserwacji.
Wiem, że dostanę w prezencie Dan Wessona 715 diabolo - wymarzony rewolwer Co2 więc będę już miał coś do precyzyjniejszego strzelania zatem w przypadku pistoletu raczej odrzucam modele typu Beretta Px4 storm czy inne działające na podobnej zasadzie (CZ P-09, Sig Sauer P250 itd.) Jednym słowem jestem skłonny zrezygnować z diabolo i gwintu na korzyść realizmu obsługi. Z drugiej strony mam Anicsa A101 i denerwuje mnie jego długi spust i przypadkowość trafień....
Po przejrzeniu oferty do zakładanego budżetu 550 zł wychodzi mi co następuje

1. CZ 75 Blow back od ASG (mój ulubiony pistolet, piękne wykonanie, martwi celność i nie regulowane przyrządy)
2. CZ P-07 Duty blow back (fajna cena, kłopoty z odpadającą muszką, cienki magazynek)
3. Sig Sauer P226 x-five (ładne wykonanie, duża doza realizmu, ponoć niezła celność jak na BB ale czytałem o kłopotach z jakością ponoć jakaś część wykonana jest z plastiku i szybko się poddaje, co gorsza w wielu egzemplarzach zamek haczy o kurek itd)
4. Walther CP 99 compact (cienki magazynek i .... najmniej mi się podoba ze wszystkich pistoletów ale to nie najważniejszy argument, ponoć produkowany w Japonii?
5. Umarex SA9 (fajna cena, ponoć niezła jakość i celność, nie wiem czy regulowane przyrządy, ale tylko zamek jest metalowy...
6. Myślałem jeszcze o Colt 1911 lub P92 od Cyberguna ale tam zniechęca mnie chyba nie najlepsza jakość wykonania tych replik.

Bardzo proszę Koleżeństwo o doradzenie i mądre wyważenie co ważne, a co istotne mniej. Nie piszcie tylko proszę o HW40, LOVi-e, Łuczniku i innych jednostrzałowych crossmanach itd. Takie strzelectwo tarczowe precyzyjne sportowe mnie nie interesuje. Świadom jestem że chce kupić zabawkę. Ale wśród zabawek są celniejsze i mniej celne lepsze i gorsze i o taką radę i pomoc uprzejmie Was proszę. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Gizzley
Posty: 65
Rejestracja: 2015-10-30, 16:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gizzley »

Polecam tylko jedną na daną chwile z doświadczenia :
Makarov 654k od Baikału .

Rada :
Jak ognia strzeż się Umarexa, nawet drogich replik z serii legends. Gnioty, blow back działający komicznie, sprężyna słaba jak diabli, siewniki (jak większość co2, ale umarex przegiął) i słaba wytrzymałość części (gwarancja co pół roku, jak strzelasz).


@edit1:
W maku od Baikałów sprężyna zamka pochodzi z normalnej klamki, z tego powodu nie ma blow-backu, bo musiałbyś chyba mieć do niego dwie osobne bombiczki z co2.
Ale jest to replika solidna, wykonana ze stali zbrojeniowej, a nie ZnAlu, zamek jest ruchomy, broń rozbiera się jak oryginał, ma szkielet oryginału, fajnie leży w ręku i jest mocna. Czego więcej ?
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

radziulasek pisze:broni krótkiej centralnego zapłonu
No, to ciekawostka :shock:

Witam, choć witamy się w innym dziale, na poczatku, przeznaczonym tylko do tego. Ne vadi.
Pełen realizm rzeczywiście uzyskasz kupując stalowego, prosto z tasmy Makarowa bez blowback. Odpada usterkowość i szybkie zużycie CO2. W 100 realizm, sama stal, tylko system gazowy jest dorobiony, reszta to oryginał z fabryki, dokupuje sie tylko kabure z demobilu. Posiadam takiego i jestem zadowolony. Mam zresztą dużo replik.

Jakbyś miał jakieś pytania, to śmiało, może być i na PW.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Gizzley pisze: bo musiałbyś chyba mieć do niego dwie osobne bombiczki z co2.
...niestety, chyba dwie to mało, raczej coś ok. 6 litrów...
Awatar użytkownika
Gizzley
Posty: 65
Rejestracja: 2015-10-30, 16:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gizzley »

green_thunder pisze:6 litrów
Wyobrażam sobie maka z podwieszoną butlą 10l ,ustawioną na stole :o

Starczyło by wg. mnie 2 takie bombiczki, ale klamka musiałaby by być kompletnie szczelna, czysto teoretycznie powinno się udać, pomijając wyczuwalną już przez pomyślenie o tym awaryjność systemu ^^
Łucznik wz. 87 / wz. 187 "Mutant"
Gamo PR-45
Baikał MP-654K Makarov Wz. 71
Łucznik wz. 70 "Puszkobij"
Hatsan mod. 25 "Diesel"
radziulasek
Posty: 21
Rejestracja: 2016-04-03, 18:20
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post autor: radziulasek »

Dziękuję za odzew, przepraszam za przywitanie nie w tym dziale...
Makarov jest fajną propozycją, ale jak z jego celnością? Czy krótka lufa i stałe przyrządy nie uczynią z niego tzw. siewnika?

Jeśli chodzi o intensywność użytkowania, to jestem głową rodziny, mam obowiązki zawodowe, rodzinne i społeczne, a zatem na strzelanie czasu niewiele - weekendy może 1-2 godziny to wszystko. Czy przy takim obciążeniu i zużyciu powiedzmy 500 szt BB na rok CZ 75 albo Walther będą awaryjne?
Co myślicie o zaproponowanych przez mnie modelach?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Gizzley
Posty: 65
Rejestracja: 2015-10-30, 16:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gizzley »

Przy kulkach BB sieje każda konstrukcja. Lufy, nawet gwintowane i tak nie łapią kulki stalowej, ona leci jak jej się podoba i na to nie poradzimy nic. Jedyne czym według mnie wygrywasz w BBkach jest prędkość wylotowa - bo im większa, tym mniejszy wpływ czynników zewnętrznych. Jednak kluczowe jest w jaki sposób kulka opuści lufę, a na to większego wpływu nie masz ^^ No i dobrze spasowana lufa, a w maku taka jest.

Co do awaryjności Waltherów - raczej się nie psują , tak jak H&K, ale są za drogie na tę klasę :)
Cześka, bez blowbacku w plastikach to według mnie taka podstawa w świecie Co2 BB, jak szukasz jednej sztuki, dosyć dobrej i pewnej ,polecam maka, to ewenement na tę chwilę na rynku co2, ale zaufaj mi - na jednej klamce się nie skończy :) Zanim się zorientujesz będziesz mieć przynajmniej 5 sztuk, tak było też i ze mną, "jeszcze jedna i koniec" , a teraz powoli wyprzedaje :)
Łucznik wz. 87 / wz. 187 "Mutant"
Gamo PR-45
Baikał MP-654K Makarov Wz. 71
Łucznik wz. 70 "Puszkobij"
Hatsan mod. 25 "Diesel"
radziulasek
Posty: 21
Rejestracja: 2016-04-03, 18:20
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post autor: radziulasek »

Myślałem o wersji CZ 75 blowback firmy ASG. Wygląda tak jak klasyczna CZ 75 bo plastikowy CZ 75D compact to taki dziwny miks wersji compact i zwykłej. Myślę o tym modelu:
Obrazek

Zastanawiałem się także nad wersją CZ 75 p-07 - ma atrakcyjną cenę...

Wiesz cenowo to hobby trochę kosztuje. Mam Slavię 630 z DOC, mam Anicsa, będą miał Dan Wessona 715 i jakiś pistolet. Na razie wystarczy. W domu i tak już na mnie patrzą z przymrużeniem oka ;)
Awatar użytkownika
Gizzley
Posty: 65
Rejestracja: 2015-10-30, 16:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gizzley »

Czyli krótko mówiąc już "wsiąknąłeś" :)

Mam mieszaną opinię na temat tanich blow-backów, niby są i działają, ale stratność co2 i awaryjność systemu jest duża :)
Lepiej kupić coś stałego, jeśli chodzi o powtarzalne klamki na co2, z półki "na próbe" polecam (chyba jako jedyny z Umarexu) - pistolet XBG . W tej klasie cenowej wymiata. Jest w miarę celny na te 5-10m, bardzo wydajny i fajnie leży w ręce - każdej (mojej, ale i mojej lepszej połówki).
Łucznik wz. 87 / wz. 187 "Mutant"
Gamo PR-45
Baikał MP-654K Makarov Wz. 71
Łucznik wz. 70 "Puszkobij"
Hatsan mod. 25 "Diesel"
radziulasek
Posty: 21
Rejestracja: 2016-04-03, 18:20
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post autor: radziulasek »

Wiesz mam już Anicsa. To także ciężka replika S&W - nic w niej nie jest ruchome i długo już służy ale realizmu nie oddaje. Kurcze za te długo odkładane 550 zł chciałby człowiek żeby pistolet był ładny, możliwie celny i jednak bliski oryginałowi z ruchomym zamkiem itd.
A co myślicie o tym Sig Sauerze P226 X-five? Dłuższa lufa ponoć pomaga mu w uzyskiwaniu jako takiego skupienia...
Awatar użytkownika
Gizzley
Posty: 65
Rejestracja: 2015-10-30, 16:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gizzley »

Powiem brutalną prawdę- żadna replika co2 nie odda Ci frajdy nawalania z takiego chociażby p-64 czy makarova :) To zupełnie inny rodzaj zabawy, jedno z drugim nie idzie w parze.

Co do Twoich pytań - wybierz co Ci dobrze w oku leży, bronią palną to nie będzie nigdy. Miałem do sprzedania Umarexa Sa9, blow-back jest, niby ciężki, ale to jest replika glocka, a glocki jak wiadomo duszy nie mają. Stał tu temat na forum, ostatecznie sprzedałem koledze, na jego potrzeby będzie ok.
Łucznik wz. 87 / wz. 187 "Mutant"
Gamo PR-45
Baikał MP-654K Makarov Wz. 71
Łucznik wz. 70 "Puszkobij"
Hatsan mod. 25 "Diesel"
javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: javiki »

radziulasek pisze:weekendy może 1-2 godziny to wszystko. Czy przy takim obciążeniu i zużyciu powiedzmy 500 szt BB na rok CZ 75 albo Walther będą awaryjne?
Niestety nie pomogę w innych sprawach-jestem nowy w te klocki. Jedynie co moge powiedzieć-to Makarow z Baikała-miałem w rękach -jak prawdziwy.
Odnosnie tych 500bbs.... To troszkę chyba z kosmosu.
Ja sobie wczoraj poszedłem z moja C11 postrzelać -200bbs poszło w 1,5h... W sumie w 2 miesiące poszło prawie 3tyś...co prawda połowa to dzieciaki-ale połowa to moja sprawka :)
Nie wiem co dla wielu jest siewnikiem. Jak piszę-nie mam doświadczenia z pistoletami na CO2. Ja tych na BBs nie traktuję jak pistolety tarczowe. Czyli cele wielkości denka od puszki piwa na 10m. Co prawda na te 10m daję powtarzalnie radę strącać figurki 2x3cm-ale na 15m już raczej puszki.
Tak wygladała puszka -denko na 15m -100%trafień. Niestety puszka była na gałęzi więc część trafień była w poczne ścianki. 2 magazynki -ok 36 trafień pod rząd.
Obrazek
Na 10m ustawiam sobie muszle po winniczkach-wbrew pozorom sporo wytrzymują :)
Obrazek
Ja wiem że to nie celność tarczówek-ale dla strzelania sylwetkowego-wystarczające.
Dodam że na 20m ustawiłem pionowo butle po 2l coli- pełen magazynek- 3 pierwsze poza -reszta w celu.
Awatar użytkownika
Seamaster
Posty: 99
Rejestracja: 2013-04-12, 15:02
Lokalizacja: Międzychód

Post autor: Seamaster »

Niech kolega pochyli się jeszcze może nad Waltherem PPS, takim jak tutaj na filmie z szalonym Norwegiem: https://www.youtube.com/watch?v=jYTHsfwrCas
...może to będzie "TO" ;)
Slavioza i cykloza :P
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3697
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

javiki pisze:Tak wygladała puszka -denko na 15m -100%trafień.
Biorąc pod uwagę, że denko od puszki jest niewiele większe od czarnego pola tarczy Ppn10, to powiedziałbym, że to denko (na 15 m) wygląda całkiem nieźle. A to może oznaczać, że różnice między BBs a diabolo u strzelca "rekreacyjnego" są mniejsze niż "posiew" wynikający z błędów strzelca.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
radziulasek
Posty: 21
Rejestracja: 2016-04-03, 18:20
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post autor: radziulasek »

Ok może 1000 BBSów ale na pewno nie więcej. Nie należę do strzelców, lubujących się w strzelaniu naraz całego magazynka. Strzelam raczej spokojnie, jeśli dynamicznie to po 2-3 strzały. Poza tym jak napisałem, jestem mocno zajętym człekiem i niestety na strzelanie nie mam zbyt dużo czasu zatem roczny przebieg 500-1000 BBS jest jak najbardziej realny. Mam Anicsa już parę lat i wiem co mówię.

Walther PPS ciekawy, dziękuję za tę propozycję. Problem ze mną jest taki, że zbyt wiele oczekiwałem po BBS-ach. Chcę mięć realistyczną replikę ze wszystkimi działającymi elementami i jeszcze żeby była celna,m tymczasem zdaje się, że to niemożliwe.
Jak ma byś realistycznie to CZ 75 blowback lub Walther Cp 99 compact albo Makarov Bajkał i mamy piękną replikę ale ich celność jest.... dyskusyjna i to mocno. Jak chcę dobrą celność to CZ P-09 czy SIG Sauer P250 gwint i diabolo ale tutaj tracę na relizmie i mam plastikowy magazynek z wianuszkami. I co począć?