Coś na lufę w te chłodne dni :)

Moderator: Hiszpan63

tao_tsy
Posty: 235
Rejestracja: 2012-01-30, 11:59
Lokalizacja: Gołdap

Coś na lufę w te chłodne dni :)

Post autor: tao_tsy »

Idzie zima i dla mnie sezon strzelecki już się skończył ale pomysły w głowie dalej się kręcą :). Wydumałem sobie zmianę na lufce i osadziłem takie cudo ( foto poniżej ) . Największe problemy były z osiowością osadzenia tego ustrojstwa . Po wielu potach majstra tokarza udało się to to w miarę wyosiować . Jak będę miał dzionek wolny to obadam w terenie czy ten pomysł nie zepsuł skupienia wiatraczki . Po testach dam znać czy jest ok lub kiszka i powrócę do starego tłumika . Jeśli nic się nie zmieni w skupieniu to będę zadowolony . Nie liczę na poprawę skupienia , bo ono i tak jest zadziwiająco bardzo dobre jak na wiatrówkę za 200 zł :) .
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

tao_tsy pisze:(...) osadziłem takie cudo ( foto poniżej )
To się ponoć separator nazywa :P
Z dwóch ostatnich fotek wynika, że środkowy stożek nie jest wkręcany tylko na wcisk. Dobrze widzę :?
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2875
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Na lufę i na zimę , to Ci babcia może coś wydziergać na drutach. :D
tao_tsy
Posty: 235
Rejestracja: 2012-01-30, 11:59
Lokalizacja: Gołdap

Post autor: tao_tsy »

Stożek jest na ścisk z możliwością regulacji plus śrubka robaczkowa na imbus . Jeśli nie zepsuje skupienia to będzie gitara . Pobawię się jeszcze w ustawienia odległości od wylotu lufy stożka i zdam relację z zabawy :) .
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

tao_tsy pisze:Po testach dam znać czy jest ok lub kiszka i powrócę do starego tłumika .
Tyle, że z separatorem strzela znacznie głośniej :(
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
tao_tsy
Posty: 235
Rejestracja: 2012-01-30, 11:59
Lokalizacja: Gołdap

Post autor: tao_tsy »

Dla porównania mogę nagrać dźwięk z, bez i z tłumikiem :) . Różnicy jak dla mnie nie ma żadnej . Może jak lufa by miała długość poniżej 30 cm wtedy dźwięk by był bardziej wyrazisty . Przy długości około 40 cm nie ma znaczenia czy jest coś na lufie czy nie . Głośność dźwięku jest taka sama . Myślę , że w następnym tyg się wyrobię z nagraniem i wrzucę tu co by nie było mojego misiania :) .
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

Mój Sharp z tłumikiem strzela cichutko, z "czystą" lufą normalnie a z separatorem głośno :( Ale to PCA i może dlatego :oops: Nie wiem :( nie znam się :oops:
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
tao_tsy
Posty: 235
Rejestracja: 2012-01-30, 11:59
Lokalizacja: Gołdap

Post autor: tao_tsy »

Dokładnie , tłumik dla PCP PCA wycisza jak najbardziej . W sprężynach jedynie dodaje uroku lub nie :) . Chyba że jest krótka lufa . Jak uda mi się złapać kolegę co ma własnie wiatrówkę HW 85 z króciutką lufą plus tłumik to tam jest już różnica z wyciszeniem . U mnie ten sam dźwięk.