problemy z Walther CP99 Compact

Moderator: Hiszpan63

Sezonowiec
Posty: 5
Rejestracja: 2015-11-04, 21:27
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

problemy z Walther CP99 Compact

Post autor: Sezonowiec »

Witam zakupiłem niedawno wiatrówke Walther CP99 Compact i niestety juz przy pierwszym strzelaniu wynikł problem ze po każdym strzale musze "przeładowywać". Czy ktoś wie w czym moze być problem ? I czy lepiej wybrać sie do rusznikarza czy odesłać ?
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2875
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Czy Blow Back nie działa od początku , czy dopiero po oddaniu kilkunastu szybkich strzałów ? Jeśli od początku , to oddać jeśli sprzęt jest na gwarancji . Jeśli po kilkunastu strzałach, przy temperaturze otoczenia bliskim zera , to nic nie robić . Rozprężające się CO2 szybko schładza i tak zimną bombiczkę w związku z czym energia drastycznie spada i nie ma siły cofnąć suwadła zamka .
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Rusznikarz to ostatnia osoba, której można powierzyć wiatrówkę, a w szczególności na CO2. W Twojej padł zawór strzałowy, wielokrotnie próbowałem sam naprawiać, kończyło się na serwisie Koltera, koszt ok. 110 zł, wymieniają na nowy. Najlepiej wysłać przez ich sklep, wtedy wychodzi transport w obie strony za friko. Obecnie mam do wysyłki 4 sztuki. Czas to mniej-więcej 30 dni.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Filo pisze:suwadła zamka .
...w pistoletach ( nie myślę o PM) nie ma suwadła, tylko zamek...
Sezonowiec
Posty: 5
Rejestracja: 2015-11-04, 21:27
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Post autor: Sezonowiec »

Właśnie z niego strzelałem i sprawa wyglada tak. Gdy zakładam nową kapsułe co2 to musiałem przeładować za 6 starzałem i potem co 2 . Przy 2 magazynku wymagał juz każdorazowego przeładowania. Czyli zawór strzałkowy ?
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2875
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

green_thunder pisze: ...w pistoletach ( nie myślę o PM) nie ma suwadła, tylko zamek...
Ot, priwyczka z kałasza .
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Filo pisze:
green_thunder pisze: ...w pistoletach ( nie myślę o PM) nie ma suwadła, tylko zamek...
Ot, priwyczka z kałasza .
...jasne, potocznie wiele osób tak mówi, ale niektórych określeń tego typu nie lubię, np. rączka zamiast - chwyt, no, w ostateczności - kolba...