Feinwerkbau 300s Tuning i oksydacja

Moderator: Hiszpan63

Robert77
Posty: 7
Rejestracja: 2015-10-20, 20:58
Lokalizacja: Płock

Post autor: Robert77 »

witeg pisze:Profil, korek... znaczy ceownik jakiś zamknąć na końcach? Zaspawać?
Bo chyba nie myślisz o profilu zamkniętym?
Korek miałem na myśli zabezpieczenie lufy podczas trawienia i oksydacji.
Ciekawe jak reaguje na kwasy korek uszczelkowy ?
Myślałem o profilu 60x100, z tym że obetnę jeden bok 60 i oczywiście boki zaspawać.
Może trochę zabawy ale z odciętej precyzyjnie części myślę zrobić wieko na powstałą z profila wanienkę, górą trzeba będzie zwęzić aby pasowało. Ale najpierw trzeba udać się na jakieś złomowisko.
Raymanol
Posty: 5
Rejestracja: 2008-07-14, 12:28
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Raymanol »

Też mnie ciekawi sposób zabezpieczenie lufy, w specyfikacjach wyczytałem że może być używany zależnie od producenta od 100°C do 140°C
Poszukam czegoś innego chyba, w broni palnej używane są korki drewniane, może to była by lepsza opcja
Awatar użytkownika
mc_iek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 877
Rejestracja: 2015-10-07, 09:46
Lokalizacja: Kępa Niemojewska

Post autor: mc_iek »

Silikonem wysokotemperaturowym?
Gdy patrzę na niektórych ludzi stworzonych na obraz i podobieństwo boże, to cieszę się, że moimi praprzodkami były małpy...
Raymanol
Posty: 5
Rejestracja: 2008-07-14, 12:28
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Raymanol »

A da się go później bez problemu usunąć?
Awatar użytkownika
mc_iek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 877
Rejestracja: 2015-10-07, 09:46
Lokalizacja: Kępa Niemojewska

Post autor: mc_iek »

Myślę, że jak się zakituje tylko końcówki lufy, a nie cały kanał, to nie powinien sprawiać kłopotu. Jest miękki. Myślałem o takim czerwonym do uszczelniania starych silników. W sklepach motoryzacyjnych można go kupić w tubkach. Zawsze wcześniej można przetestować na jakiejś rurce.
Gdy patrzę na niektórych ludzi stworzonych na obraz i podobieństwo boże, to cieszę się, że moimi praprzodkami były małpy...
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2875
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Raymanol pisze:Też mnie ciekawi sposób zabezpieczenie lufy, w specyfikacjach wyczytałem że może być używany zależnie od producenta od 100°C do 140°C
Poszukam czegoś innego chyba, w broni palnej używane są korki drewniane, może to była by lepsza opcja
Rozmawiałem na ten temat z Darasem . On niczym nie zabezpiecza. Tak cienka warstwa tlenków nie powoduje zmian średnicy wewnętrznej lufy .
Robert77
Posty: 7
Rejestracja: 2015-10-20, 20:58
Lokalizacja: Płock

Post autor: Robert77 »

Witam
Jednak skłaniam się do zabezpieczenia lufy np.; silikonem po obu końcach, natomiast do wytrawienia karabinka użyć roztworu fosolu 1 do 1.
Bardzo dziękuję za wypowiedzi .
Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie przepisu oxydy , ja znam taki przepis ; 400 g. NaOH, 600 g. NaNO3 i 500 g. H2O.
Natomiast na allegro sprzedają gotową o zawartości 1Kg na 1litr wody. Skąd ta różnica wody 500g, czy uwzględnił ktoś szybkie wrzenie wody w tak wysokiej temperaturze?.
Czy zna ktoś recepturę na niebieską oksydę? Zapewne różni się składem.
Pozdrawiam
Robert
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2875
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Robert77 pisze: Jednak skłaniam się do zabezpieczenia lufy np.; silikonem po obu końcach, natomiast do wytrawienia karabinka użyć roztworu fosolu 1 do 1.
Nie lekceważ próby. Fosol też jest nominalnie roztworem kwasu fosforowego z wodą w proporcji 1x3 , ale kto da głowę , że producent dotrzymuje powtarzalności składu w produkcji preparatu do odrdzewiania . Po za tym, chemiczna reaktywność kwasu fosforowego zależy od jego temperatury . Ważne jest, by nie przetrzymać w roztworze zbyt długo i nie spowodować zmatowienia polerowanej powierzchni .