Ładowanie z gaśnicy - Pomoc

Wszystko co dotyczy wiatrówek CO2

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Pan_Kinomaniak
Posty: 4
Rejestracja: 2015-09-13, 21:32
Lokalizacja: Wola Kuczkowska

Ładowanie z gaśnicy - Pomoc

Post autor: Pan_Kinomaniak »

Witam, od niedawna posiadam wiatrówkę INDUSTRY BRAND QB78 DELUXE wraz z lunetą, jest to moja pierwsza wiatrówka, karabinek ten ''połyka'' 2 naboje Co2 i częsta wymiana trochę ''uszczypnie'' mój portfel, widziałem na różnych forach że można przerobić korek tak aby ładować naszą wiatrówkę z gaśnicy i w związku z tym mam kilka pytań:
- Czy ta wiatrówka może strzelać zwykłym powietrzem z kompresora czy musi być to czyste Co2?
- Jakie ciśnienie można ładować do kartusza?
- Jeśli okazało by się że musi być to czyste Co2, gdzie mogę go ładować i do czego? W najbliższych punktach legalizacji odmówili mi nabijania przerobionych gaśnic (nie mam jeszcze gaśnicy, tylko ich pytałem czy jest taka możliwość)

Proszę o szybką odpowiedź, zależy mi na tańszym strzelaniu bo już sporo wydałem na te kapsuły. Z góry dziękuje i pozdrawiam :).
Awatar użytkownika
forestkorsze
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2430
Rejestracja: 2007-11-01, 00:54
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE

Post autor: forestkorsze »

http://nasze-wiatrowki.pl/viewforum.php?f=18

Tu należy się przywitać, znaczy, wypadałoby .
[scroll]# GAMO FALCON # SLAVIA 634#[/scroll]
Pan_Kinomaniak
Posty: 4
Rejestracja: 2015-09-13, 21:32
Lokalizacja: Wola Kuczkowska

Post autor: Pan_Kinomaniak »

No wiesz, jestem tu nowy, nie wiem co zazwyczaj robicie, konto założyłem tylko do tych pytań. Nie wiedziałem że każdy nowy zakłada nowy temat aby się przywitać.
Awatar użytkownika
forestkorsze
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2430
Rejestracja: 2007-11-01, 00:54
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE

Post autor: forestkorsze »

Pan_Kinomaniak pisze:konto założyłem tylko do tych pytań.
Ambitnie podchodzisz do tematu, ale przynajmniej szczerze .
[scroll]# GAMO FALCON # SLAVIA 634#[/scroll]
Awatar użytkownika
tkrex
Posty: 18
Rejestracja: 2012-07-20, 23:13
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: tkrex »

Gratuluje pomysłu przerobienia tej chinki. To najlepszy sposób do wysadzenia domostwa w powietrze :-) a przynajmniej ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Sądząc po pytaniach, twoja wiedza techniczna jest akurat do tego wystarczająca.
Jak chcesz oszczędzić na co2 to wymień ją na łamaną.
Na siłowni też wtedy zaoszczędzisz.
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2876
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

tkrex pisze:Gratuluje pomysłu przerobienia tej chinki. To najlepszy sposób do wysadzenia domostwa w powietrze :-) a przynajmniej ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Sądząc po pytaniach, twoja wiedza techniczna jest akurat do tego wystarczająca.
Jak chcesz oszczędzić na co2 to wymień ją na łamaną.
Na siłowni też wtedy zaoszczędzisz.
Na Alledrogo jest sporo sprzętu tuningowego do tych wiatrówek . Rozejrzyj się trochę . Butla matka 5 kg wsadu kosztuje mniej niż 200 zł . , a gaz poniżej 20 zł , więc kombinować z gaśnicą nie warto . Taka butla to ok . 10 000 strzałów . Mnie wystarcza na cały sezon dla 2 karabinków . Trzeba znaleźć najbliższy punkt sprzedaży gazów technicznych .
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

tkrex pisze:Gratuluje pomysłu przerobienia tej chinki. To najlepszy sposób do wysadzenia domostwa w powietrze :-) a przynajmniej ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Sądząc po pytaniach, twoja wiedza techniczna jest akurat do tego wystarczająca.
Jak chcesz oszczędzić na co2 to wymień ją na łamaną.
Na siłowni też wtedy zaoszczędzisz.
Zaś ja Tobie gratuluje wiedzy na temat tej wiatrówki i możliwości przerobienia jej na ładowanie z dużej Butli CO2
guntuning.com
Pan_Kinomaniak
Posty: 4
Rejestracja: 2015-09-13, 21:32
Lokalizacja: Wola Kuczkowska

Post autor: Pan_Kinomaniak »

Witajcie znowu, trochę mnie nie było (chyba niecały tydzień), miałem natłok obowiązków ale dzisiaj sobota, można w końcu zająć się czymś ciekawym. Trochę przemyślałem całą tą sprawę z wiatrówką, poszperałem w internecie i doszedłem do wniosku że nie będę przerabiał ani korka, ani gaśnicy bo i tak mi nikt takiej nie napełni. Ale dalej myślę o ogólnej przeróbce, otóż znalazłem zdjęcia i filmy jak ludzie mają bezpośrednio podpiętą butle od paintballa do wiatrówki, czy takie coś by wypaliło? Chcę przerobić moją wiatrówkę ponieważ przy moim strzelaniu szybko opróżnię portfel kupując nowe kapsuły. Innym rozwiązaniem mogło by być kupno kapsuły 88g jednak nie wiem czy taka na pewno będzie pasować do mojego karabinka. Co o tym myślicie?
Awatar użytkownika
Qbuś
Posty: 50
Rejestracja: 2009-12-21, 18:58
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Kolego Kinomaniaku, przeróbki o których piszesz, były kilka lat temu opisywane na większości for wiatrówkowych ze szczegółami, radzę odnaleźć te tematy i korzystać z gotowych rozwiązań. Miałem też QB 78, przerabiałem na ładowanie z gaśnicy, kapsuły 88g, jak i z "mamby". Wszystkie te rozwiązania działały prawidłowo, jednak uszczelnienia szybko "padały" :/ i należało mieć woreczek zapasowych.
Czas na małe "conieco" :-)
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2876
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Zacznij kalkulować . Bombiczka 12 g kosztuje 1,5 zł. , w tej cenie gaz w kapsule 88 g powinien kosztować 11 zł. a kosztuje 25 - 29 zł . Ja kupuję w butli matce 5000 g w cenie 20 zł/butla . Bombiczka w tej cenie powinna kosztować 0,048 zł , a kapsuła 88g , 0,35 zł. Butlę matkę kupisz poniżej 200 zł , butla paintbolowa 80 zł , redukcja do karabinka pod butlę paintbolową 100 zł , przetoczka sztywna pomiędzy butlą matką a butelką paintbolową , powiedzmy 100 zł . Razem 480 zł. Gdybyś te 5000 g CO2 kupił w kapsułach 88 g , zapłacił byś 1420 zł . Ja butlę 5000 g kupuję raz w roku wydając 20 zł . Nawet ponosząc w każdym roku koszt zakupu całkiem nowego wyposażenia , to i tak opłacało by się trzykrotnie .
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2876
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Moja QB AR2079A przerobiona na paintbolową

Post autor: Filo »

Właśnie skończyłem przeróbkę . Redukcja obejmująca lufę , mojego projektu i wykonania .
Obrazek
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 9
Rejestracja: 2012-01-28, 00:53
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maciej »

Czy ktoś z Kolegów wie, jak wygląda sprawa legalizacji butli 9oz dla CO2? Dowiedziałem się dzisiaj w jednym ze sklepów, że butle o tak małej pojemności nie podlegają legalizacji. Moja butla ma już swoje lata i zastanawiam się nad jej wymianą.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Maciej pisze:Dowiedziałem się dzisiaj w jednym ze sklepów, że butle o tak małej pojemności nie podlegają legalizacji
... tak właśnie jest :idea:
Maciej pisze: Moja butla ma już swoje lata i zastanawiam się nad jej wymianą.
... słusznie ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)