Prosze o pomoc, crosman summit 4,5

Moderator: Hiszpan63

polishzerek28
Posty: 16
Rejestracja: 2014-11-20, 22:18
Lokalizacja: Starogard Gdanski

Prosze o pomoc, crosman summit 4,5

Post autor: polishzerek28 »

Witam wszystkich. Mam problem z moja wiatrowka. Jest to crosman remington summit 4,5 mm. Wszyatko bylo ok az lamanie stawalo sie coraz ciezsze do wykonania i w koncu nie dalo sie ladowac. Rozebralem ja myslac ze tylko nasmarowanie zalatwi sprawe. Niestety. Wyleciala mi jakas czesc ( przepraszam ale jestem laikiem w tych sprawach) i zrobilo sie wyzlobienie. Sadze ze to sluzy do naciagania sprezyny. Dolaczam zdjecia dla zobrazowania mojego problemu. Gdzie powinna ta naciagarka sie znajdowac? Bardziej z przodu, przy tym kolku? Bardzo prosze o pomoc i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

1. Panuje zasada że się witamy w odpowiednim dziale.
2. Gdzie te zdjęcia?
3. Mam nadzieję że poprawisz swój tekst na polski, jak należy. Na andku też można używać polskich literek. TouchPalX czy SwiftKey umożliwiają korzystanie z polskich słowników.
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

polishzerek28 pisze: Gdzie powinna ta naciagarka sie znajdowac? Bardziej z przodu, przy tym kolku?
polishzerek28 pisze:Dolaczam zdjecia dla zobrazowania mojego problemu.
Gdzie te fotki ?
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
polishzerek28
Posty: 16
Rejestracja: 2014-11-20, 22:18
Lokalizacja: Starogard Gdanski

Post autor: polishzerek28 »

Tak, zgadza się. Przepraszam za moje zachowanie, ale byłem dosyć zdesperowany. Sprzęt kupiony niedawno, wystrzelane jakieś 250 sztuk śrutu... Już dosyłam zdjęcia. Oto linki :
http://imageshack.com/a/img661/5209/Z4T8rx.jpg
http://imageshack.com/a/img540/4995/qVDw7K.jpg
http://imageshack.com/a/img661/2074/O4eDwZ.jpg



Taak przy okazji mam na imię Karol i interesuje się łowiectwem ( wujek i kuzyn polują i wciągnęli mnie w tą przyjemność) Crossman summit to moja 1 wiatrówka i jak na razie byłem bardzo zadowolony, dopóki nie stało się to. Luneta to 3-9x56 :)

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Ścięło Ci popychacz tłoka . Ten element powinien być wewnątrz tłoka , a nie za nim . Na wskutek gównianej stali , która się sklepała (wytarła) zaczep przeskoczył przy naciąganiu za tłoka . Elementarna usterka tych karabinów , zwłaszcza przy fabrycznej energii.
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
polishzerek28
Posty: 16
Rejestracja: 2014-11-20, 22:18
Lokalizacja: Starogard Gdanski

Post autor: polishzerek28 »

Rozumiem, czyli on powinien być w środku.. czy jest możliwe do zrobienia tego samemu ? Zanim to włożę należy naciągnąć sprężynę ? No i czy jest konieczność wymiany tego elementu , czy po prostu jak wlożę w odpowiednie miejsce będzie chodziła ?
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Nie ... nie będzie chodziła . Ten element jest do wymiany , bo inaczej powtórzy się historia zaraz przy pierwszym - drugim naciągnięciu . Trzeba rozebrać cały karabinek , a i tak będziesz miał kłopot z usunięciem tego elementu , bo w drugą stronę tak łatwo nie idzie .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
polishzerek28
Posty: 16
Rejestracja: 2014-11-20, 22:18
Lokalizacja: Starogard Gdanski

Post autor: polishzerek28 »

Rozumiem, a orientuje się Pan jaka cena takiej części? I gdzie mogę ja zamowić?
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Obrazek
Tak prawidłowo wygląda ramie popychacza naciągu
Obrazek
końcówka popychacza powinna się znajdować w miejscu zaznaczonym strzałką
Obrazek
ponadto w tym miejscu masz uszkodzony cylinder , i to jest do poprawki w pierwszej kolejności ;)
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Nawet nie wiem czy to w ogóle jest dostępne . My wyciągaliśmy ze starych trupów .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
polishzerek28
Posty: 16
Rejestracja: 2014-11-20, 22:18
Lokalizacja: Starogard Gdanski

Post autor: polishzerek28 »

Czyli nie ma innej możliwości, aby wyciągnąć popychacz jak rozebrac caly karabinek? Powiem, ze jak go rozebrałem to ten popychacz mi wypadł i ja go tam włożyłem. Tylko, że jak wyciągnę ją nawet przez te wyżłobienia w metalu to i tak nic nie da , bo ta część zaznaczona na 3 zdjęciu jest do wymiany?
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

polishzerek28 pisze: Powiem, ze jak go rozebrałem to ten popychacz mi wypadł i ja go tam włożyłem.
Pewniakiem źle to zrobiłeś a to to są tego efekty
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
polishzerek28
Posty: 16
Rejestracja: 2014-11-20, 22:18
Lokalizacja: Starogard Gdanski

Post autor: polishzerek28 »

Nie , nie. Wcześniej nic nie grzebałem w środku. Po tym co sie stało pierwszy raz ją rozebrałem. I popychacz wypadl a ja włożylem go w złe miejsce na zdjęciu od góry, przez rowki w cylindrze. Jeśli uda mi się go tez wyciągnać górą i włożyć w odpowiednie miejsce to co zostanie do zrobienia? Jedyne uszkodzenie wizualne to te rowki w metali, na cylindrze.
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Jezeli popychacz jest cały , nie ścięty tak jak sugerował to Przemek to musisz migomatem uzupełnić ubytki w cylindrze i dokładnie oszlifować z zewnątrz i wewnątrz .
Tu masz temat z demontażu i montażu Gamo Huntera , budowa systemu taka sama .
http://www.airguns.budu.pl/showme2.php? ... ontaz_gamo
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

No i jeszcze chrono, cięcie sprężyny i jeszcze raz chrono aż do nie więcej jak 16,9J!
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)