Industry Brand QB23 - uszczelki, sprężyna i inne.

Moderator: Hiszpan63

scooby666
Posty: 4
Rejestracja: 2014-05-11, 09:46
Lokalizacja: Warszawa

Industry Brand QB23 - uszczelki, sprężyna i inne.

Post autor: scooby666 »

Dzień dobry!

Jako, że jestem świeżym posiadaczem "wiatrówki" wymienionej w temacie mam kilka bardzo interesujących mnie zagadnień. Zaznaczam, że trochę poznałem jej wartość, nie jest to Slavia czy porządny Hatsan aczkolwiek na początek powinna wystarczyć.

Czy warto wymieniać sprężynę jeśli nie jest idealnie prosta? (jest taki temat na forum odnoścnie Hunter Force 750 i sprężyna jest praktycznie taka sama jak tu - ten sam model z innym brandem, bodaj 42 zwoje, kilka cm naprężenia wstępnego). Dodam jeszcze, że po smarowaniu i założeniu PETa kultura pracy wskoczyła na wyższy poziom.

Czy warto zmieniać uszczelkę tłoka przy okazji zmiany sprężyny jeśli sprzęt dobrze wyrzuca śrut? (nie miałem problemu z trafieniem 1l butelki z 50m przy użyciu standardowej otwartej optyki)

Teraz chyba najważniejsze. Czym może być spowodowane to, że uszczelka pomiędzy lufą(w kostce), a tłokiem dosyć szybko się zużywa? (jakość materiału? Trzeba dobierać specjalne o ringi? Czy może zbyt ostre krawędzie tego otworu wyciętego na uszczelkę? )

Warto zakładać na tą chinkę jakąś lunetę?

to by było na tyle, jeśli coś mi się przypomni to dam znać. Z góry dziękuję za odpowiedź.


Pozdrawiam,
Maciek
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Póki co sprężyny zmieniać nie warto. Dorób prowadnicę dopasowaną do sprężyny.
Oring może być z lipnego materiału lub też psuć go mogą źle wykończone krawędzie.
A jako iż jesteś w Wawki zagadaj do Przemka (Hiszpan) lub Maćka (Debowy) z Cekausa, a na pewno coś doradzą.
Możesz udać się także na strzelnicę Bemowo w niedzielę i pogadać z chłopakami co i jak.
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
scooby666
Posty: 4
Rejestracja: 2014-05-11, 09:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: scooby666 »

Dobra wiadomość, im mniej wydatków tym lepiej. Może wystarczy delikatny szlif krawędzi.

Odnośnie optyki, czy warto zainwestować w Point Precision 3-9x40 AO? Miałem z nia styczność i moim zdaniem za te pieniądze dobrze się spisuje.