Ceska Zbrojovka i Zbrojovka Brno Arms..

Tu dajemy porady i oczekujemy odpowiedzi na pytania

Moderator: Hiszpan63

bjudas
Posty: 258
Rejestracja: 2007-11-14, 17:27
Lokalizacja: Ostrołęka

Ceska Zbrojovka i Zbrojovka Brno Arms..

Post autor: bjudas »

Może ktoś z was wie, jaki jest związek pomiędzy tymi dwoma zakładami? Na stronie głównej Hubertusa wymienione są oddzielnie, więc zastanawiam się, czy współpracują/współpracowały na jakichś wspólnych zasadach, lub powiązaniach?
Czytałem historię Ceskiej Zbrojovki, ale nie znalazłem/nie zrozumiałem konkretnej odpowiedzi..
Nie pytam z powodu niedzielnej nudy, lecz planuję następny wiatrówkowy zakup i staram się dowiedzieć, skąd się on wywodzi :)
Misiek55
Posty: 13
Rejestracja: 2008-02-04, 19:10
Lokalizacja: Sędziszów

Post autor: Misiek55 »

Mam za mało lat :lol: N I E W I E M! Chcesz kupić slavke?Ja trzy dni temu kupiłem 631 za 80zeta-mam wszystko do wymiany :cry:
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Znając Łukasza to pewnie chce kupić sprzęt, o nazwie którego w ogóle nie słyszeliśmy.
bjudas
Posty: 258
Rejestracja: 2007-11-14, 17:27
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: bjudas »

Mam wolną chwilę, więc już tłumaczę dokładniej :)

Ceska Zbrojovka swoją produkcję wiatrówek rozpoczęła przed II wojną światową i oznaczała je takim symbolem:
Obrazek
Lecz taki symbol miały nie tylko Z 235, Z 236 i Z 237, oraz ich reaktywowane po wojnie modele(są to pewnie te, które oznaczone są liczbą "1" przy nazwie, np. Z 236-1), lecz także wszystkie 4 modele serii 800, nawet najmłodszy - Z 803, który był produkowany w latach 50-tych.
Znalazłem kilka aukcji z wiatrówkami oznaczonymi takim znaczkiem:
Obrazek

Wiem, że go gdzieś wcześniej już widziałem, szukam na stronie CZ, no i jest:
http://szuster.com.pl/katalog/cz/zmiany.htm

Myślę sobie, dziwne, że przeoczyłem kilka wiatrówek, podczas przeglądania historii produkcji:
http://szuster.com.pl/katalog/cz/produkcja.htm

Lecz jednak nie, czytać jednak umiem...
Chodzi mi głównie o modele ZV 3 i ZV 4, które nie trudno kupić w Czechach i wcale nie są rzadkością, oraz wiatrówki takie jak Z 2, oraz oznaczone na aukcji jako CZ I i CZ II Brno, bo one też mają wygrawerowany ten emblemat.
http://picasaweb.google.com/bjudas2

Wcześniej po prostu uznałem, że zakłady CZ nie przyznają się do tych kilku wiatrówek, lub może zapomnieli o nich, lecz na stronie Hubertusa widzę, że ten znaczek ( http://www.hubertus.com.pl/ ) widnieje obok Zbrojovki Brno Arms.

Stąd moje pytanie o powiązanie tych dwóch zakładów.
Nawet nazwa podobna do produktów z CZ - w tamtym czasie wiatrówki oznaczano literką "Z", oraz "VZ" w przypadku pneumatyków szkoleniowych dla wojska i ich wersji sportowych.

ZV 3 i ZV 4 kusi też swoją ceną, gdyż w Czechach można je dostać za NIECAŁE 100zł, kiedy chinki typu Lider oscylują w 2-3 razy większych cenach.

PS. Misiek, a co dokładnie jest do wymiany w tej Slavce? Bo za 80zł trudno jest znaleźć do niej samą kolbę ;)
Misiek55
Posty: 13
Rejestracja: 2008-02-04, 19:10
Lokalizacja: Sędziszów

Post autor: Misiek55 »

wszystko!!!bebechy są w rozsypce.Panowie chcieli na winko 150zeta a ja miałem tylko 80 ale pragnienie było ogromne :D .
bjudas
Posty: 258
Rejestracja: 2007-11-14, 17:27
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: bjudas »

Misiek55 pisze:wszystko!!!bebechy są w rozsypce.Panowie chcieli na winko 150zeta a ja miałem tylko 80 ale pragnienie było ogromne :D .
Hehe, chwała alkoholowi :mrgreen:
Jeśli będziesz odnawiał, to zrób o tym odzielny temat - z chęcią zobaczę zmagania ze Slavką :)
Misiek55
Posty: 13
Rejestracja: 2008-02-04, 19:10
Lokalizacja: Sędziszów

Post autor: Misiek55 »

jak tylko troszke sie odrobie zawodowo to będe odnawiał bo ostatnio czoło mokre. POZDRAWIAM!!!
jeszcze musze to troche liznąć bo wiedza troche mała na te tematy ;)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Misiek55, łącznie zmieniany 1 raz.
bjudas
Posty: 258
Rejestracja: 2007-11-14, 17:27
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: bjudas »

Misiek55 pisze:jeszcze musze to troche liznąć bo wiedza troche mała na te tematy ;)
Od tego jest te forum, a Slavka ma budowę prostą jak cep :)