Diablik 2

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCP

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Walend
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1160
Rejestracja: 2007-10-05, 06:59
Lokalizacja: Sulejówek

Post autor: Walend »

Panowie, bez nerwów, to tylko prototyp stworzony w celu przetestowania sprzętu.
Mi osobiście bardziej pasuje coś z pogranicza maczówek i owego piórka w dupie :)
Ale to moje subiektywne zdanie i grunt żeby sprawdzić możliwości sprzętu :)
FWB 300 "Palemka"
FWB 600 + Burris Timberline 4.5-14x32
Remington 1858 Uberti .44
Ruger Mk2 Target .22
CZ P10C 9x19
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Dla mnie super. Pamiętajcie że to tylko projekt w kompie, na żywo będzie inaczej. Karabinek w tej osadzie nie jest kierowany do strzelców hft ani match dlatego nie ma co próbować go w tą stronę ciągnąć. Jeśli ten karabinek powstanie jako wyrób seryjny to na pewno głównym klientem będzie klient zagraniczny a im sie taki design spodoba. Dlaczego tak, bo jego cena nie będzie na poziomie używanego S400 tak jak by większość oczekiwał. Będzie to wyrób manufakturowy a to musi kosztować.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Nabuchodonozor
Posty: 183
Rejestracja: 2012-07-01, 19:36
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: Nabuchodonozor »

Czyli jednak coś na temat ceny wiadomo :P
Jeśli nie w cenie używanego to może chociaż będzie w cenie zbliżonej do nowego. :roll:
Fajnie jakby udało się wstępnie wycenić go, powiedzmy z marginesem błędu +/- 500zł. Wiedziałbym wtedy czy czekać na niego czy kupić sobie na wiosnę coś innego.
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Muszę cię zmartwic że nowy s 400 też nie da rady. Są to tylko moje domysły ale jak znam rynek i jego realia to tak będzie. Takie customy musza kosztować niestety
Diablik + Waver v10 2-10x38
Nabuchodonozor
Posty: 183
Rejestracja: 2012-07-01, 19:36
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: Nabuchodonozor »

Wiem jak to jest, gdyż od ponad roku sam walczę z własnym customem i widzę ile to pochłania czasu i pieniędzy. Ale jeśli pomimo wszystko udałoby się Darkowi jakimś cudem wyrobić w 3000-3500zł to sam bym go kupił. Przy wyższej cenie już konkurencja większa, a i wybór większy więc trzeba by główkować. Tak czy siak mocno trzymam kciuki za tą konstrukcję i będę śledził postępy.
Awatar użytkownika
Praktiko
Posty: 64
Rejestracja: 2013-08-05, 09:44
Lokalizacja: k/Białystok

Post autor: Praktiko »

Cześć. Cena dla niektórych nie będzie , aż tak istotna . Chęć posiadania czegoś wyjątkowego , przy okazji POLSKIEGO przeważy nad ceną, a jeśli będzie to naprawdę dobrze strzelać czas oczekiwania na Diablika może być dłuuugi. To nie będzie wyrób masowy gdzie cena odgrywa pierwszorzędną rolę. Nie wiem jak to jest zagranicą jak tam będą patrzeć na Diablika i ilu będzie wolało zrezygnować z Daystate (bo do tego się go porównuje) lub innego markowego (czytaj znanego, sprawdzonego) sprzętu na rzecz całkowitej nowości (czytaj nie sprawdzonego). Karabinek mi osobiście się podoba właśnie z powodu osady która zrywa z myśliwskimi klimatami z piórkiem w dupie ( to za Hiszpan63 :mrgreen: ) Życzę powodzenia i za bardzo nie zmieniajcie osady bo wyjdzie z piórkiem w d...
Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Dziś sporo postrzelałem, ale jak to bywa w prototypach, miałem sporo regulacji i jeszcze więcej zabawy. Elektronika w karabinku to jest to co mi się najbardziej podoba, ma spore możliwości, bez ingerencji w system. No ale do rzeczy.
Jak pewnie zauważyliście w karabinku jest komora strzałowa z manometrem i reduktor ciśnienia z regulacją na zewnątrz. Do testów super sprawa, do masowej produkcji nie polecam, za dużo byłoby reklamacji, każdy by kręcił i szukał tego co misie lubią najbardziej. Pierwsze co zauważyłem to, to że komora strzałowa długo się stabilizuje na tym regulatorze, bo prawie 3 minuty i nie wiem gdzie tkwi błąd, bo w zasadzie regulator jak każdy inny tylko działający w pionie. Druga sprawa to że ustawiając regulator na 100 bar miałem 16,4J jednak kiedy zacząłem obniżać ciśnienie to energia się zwiększała i tak było aż do 75 Bar, po czym zaczynała opadać i wcale nie musiałem zwiększać energii zbijaka. Trochę mnie to zdziwiło, bo robiąc regulatory ludzi życzyli sobie zawsze aby ustawić w komorze strzałowej większe ciśnienie. Ja zaś nigdy nie miałem FAC, więc nawet nie miałem jak przetestować, ale właśnie może tutaj trzeba szukać większej energii. Poza tym wyraźnie ciszej strzela ten karabinek od jego poprzednika. Co prawda jest to zupełnie inna konstrukcja, ale lufa to lufa śrut to śrut a i powietrze to samo. Myślę ciśnienie w regulatorze ustawić na 80Bar, energię na 16,4J i sprawdzić ile stabilnych strzałów wyjdzie mi z jednego kartusza. Potem zajmę się strzelaniem do tarczy. Dodam tylko że elektronika od Radka spisuje się rewelacyjnie.
guntuning.com
m.j.
Posty: 40
Rejestracja: 2011-05-12, 07:02
Lokalizacja: wschód

Post autor: m.j. »

Widać bijnik i sprężyna bijnika nie radzą sobie z otwieraniem zaworu przy wyższym ciśnieniu i dlatego energia wzrasta wraz ze zmniejszeniem się ciśnienia za regulatorem do momentu aż przy pewnym ciśnieniu (u Ciebie 70-80 bar) dawka powietrza i ciśnienie są optymalne tzn bijnik jest zdolny otworzyć zawór maksymalnie a dawka powietrza jest też maksymalnie wykorzystana. Poniżej tego ciśnienia zawór otwiera się maksymalnie ale powietrza jest już mniej i energia spada. Ciśnienie za regulatorem możemy ustawić na wyższe ale to wymaga odpowiedniej konstrukcji zaworu i dobrania doń sprężyny bijnika i jego masy. Widocznie zestaw zawór Diablika 2 - system bijnika mają optimum nie przy 100 barach a przy 80barach.
S400, Sharp Innova 1110, C2240, C2250, C1377, C3576, C2100, KSC Colt 1911
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Dziś postrzelałem troszkę przez chronograf śrut H&N econo, czyli pudełko po 9 zł. Generalnie jestem zadowolony, strzelałem z magazynków, czyli raz za razem i oddałem 170 stabilnych strzałów z jednego ładowania. Odskoki +- 4m/s, na te 170 strzałów kilka się trafiło z odskokiem 7 m/s Pewnie spowodowane to winą śrutu, a może magazynka. Nie wnikałem jednak w te odskoki bo wynik moim zdaniem rewelacyjny. Teraz tylko postrzelać do tarczy, bo w sumie tarcza zweryfikuje całość. Poniżej kilka fotek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
guntuning.com
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

Mnie wizualnie to się sprzęt bardzo podoba ( pomijając ... ), jeśli w takiej osadzie trafi do produkcji masowej, to w końcu, będzie coś innego, niż standardowy myśliwski wygląd.
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
Nabuchodonozor
Posty: 183
Rejestracja: 2012-07-01, 19:36
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: Nabuchodonozor »

To co, już mogę zamawiać?

P.S
Na Econ to szkoda powietrza na mierzenie, ja nawet na Exactcie tego nie robię bo zarówno jeden jak i drugi nie trzyma idealnie wagi.
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Robiłem to bardziej z ciekawości na ilość strzałów, niż na ich stabilność. Pomimo tego że to econ to i tak wynik dla mnie jest rewelacyjny. Myślę że nie jeden karabinek tak nie strzela na śrucie ważonym mytym i jeszcze najwyższej jakości. Poza tym i tak wszystkie testy weryfikuje tarcza, a to się okaże w najbliższym czasie. :D
Wtedy można będzie powiedzieć czy wyszło coś fajnego czy raczej była to strata czasu.
guntuning.com
m.j.
Posty: 40
Rejestracja: 2011-05-12, 07:02
Lokalizacja: wschód

Post autor: m.j. »

Wypierdziel w ch...rę ten econo i zobacz na exactcie. W sumie wychodzi najtaniej ponieważ raz postrzelasz i wiesz o co chodzi. Jeśli wiesz gdzie charakterystyka ma swe optimum to nawet statystycznie 40 strzałów już pokaże w zupełności stabilność Vo. Jako że kibicuję powstaniu karabinka, ponieważ podoba mi się militarny design (oprócz pukawek na CO2 mało go w wiatrówkach widać) zważ na to że skupienie to podstawa i bez skupienia karabinek się nie sprzeda, ale dobra charakterystyka też jest jednym z argumentów przy wyborze karabinka i warto zadbać aby na dobrym śrucie było +-2m/s, szczególnie że pod maską jest regulator i elektronika. Nie trzeba się śpieszyć się z podawaniem wyników - szczególnie przed dopracowaniem całości systemu. W przeciwnym razie ta pierwsza najgorsza charakterystyka znając prawa Murphego będzie się ciągnęła za Diablikiem jak smród po .... :P chociażby później miał -+ 1m/s
Najlepiej na pokazową charakterystykę wybrać śrut H&N FTT lub podobny z racji tego że o wiele lepiej od exacta trzymają masę i na chrono wychodzi rewelacyjnie (nie wiedzieć czemu zwykle na tarczy tego nie potwierdza). Dzięki temu mamy jak najmniejsze przekłamania charakterystyki wynikające z błędu masy śrutu.
S400, Sharp Innova 1110, C2240, C2250, C1377, C3576, C2100, KSC Colt 1911
Awatar użytkownika
myśliwy85
Posty: 14
Rejestracja: 2014-01-09, 21:14
Lokalizacja: z Konopii

Post autor: myśliwy85 »

A ja jestem ciekawy jakiś szczegółów na temat zasilania tej wiatrówki (oczywiście nie chodzi mi o energię potencjalną sprężonego powietrza, ale o zasilanie elektryczne).
Czy w niskich (5*C) temperaturach akumulator wytrzyma tyle strzałów co kartusz? Jaki rodzaj akumulatorów?
Zapraszam na liberalne forum wiatrówki Airgun-Hunting: www.airgun-hunting.pl
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Fajnie wygląda, nawet ten "magazynek" z elektroniką, który na modelu mi nie pasował, wygląda OK.
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.