W jaki sposób mocowana jest lufa w kostce- Hw 30

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
Apetizer
Posty: 484
Rejestracja: 2010-07-25, 21:01
Lokalizacja: Stare Babice

W jaki sposób mocowana jest lufa w kostce- Hw 30

Post autor: Apetizer »

Koledzy, potrzebna mi jest informacja,w jaki sposób połączona jest lufa z kostką w karabinku Hw 30. czy jest to mocowane na wcisk na ciepło, czy może na wieloklin, a może jest to połączenie gwintowane? Jeśli jest to na wcisk, to czy jest możliwość "wbicia" lufy głębiej w kostkę ,a następnie przycięcie wystającego elementu?
W moim Hw 30 Ktoś kiedyś spieprzył port ładowania "jajo" i zauważyłem że jeśli nie dość głęboko włożę śrut do portu to wtedy zdarzają się "odskoki" w dół nawet po 20cm przy strzelaniu na 15 metrów. Przy uważnym wkładaniu śruta skupienie na tarczy nie odbiega od moich umiejętności. Chciał bym to naprawić poprzez skrócenie tylnej części lufy i wykonanie nowego portu ładowania.
P.s. Niedawno w dziale KS widziałem BMK 19 z lufą Hw30 - zastanawiam się czy wymieniona została sama lufa czy lufa wraz z kostką? (czy lufa wraz z kostką z BMK 19 pasuje do Hw30?) Dodam że moje Hw to wersja z 66 r która od współczesnych braci różni się między innymi tym że zatrzask lufy nie składa się z kulki i sworznia, lecz tak jak między innymi w slavi z dwóch klinów (slavia element 11 i 16)
Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechna pogardę - Niccolo Machiavelli
Było lub jest:
Lider B1, Hatsan85,Hatsan90,Slavia634,Hw95,Diana34, Slavia630, BMK19,Slavia 630, Hw30mII
januszrg
Posty: 716
Rejestracja: 2011-02-12, 12:09
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: januszrg »

Miałem kiedyś taką BMK ...może to nawet ta sama. Przeszczep lufy robił Daras i chyba ciął kostkę HW,żeby wydostać lufkę. Może jeszcze pamięta i coś podszepnie.
robfra
Posty: 124
Rejestracja: 2011-06-26, 17:36
Lokalizacja: Bojary

Post autor: robfra »

Nie wiem jak jest mocowana lufa w HW30. Kiedyś widziałem zdjęcie co może sugerować wcisk na wieloklinie.

Teraz ja mam tą BMKę 19 od Janusza (poprzez forester).

Zapewne lufa z kostką od BMK nie pasuje do HW30.
Diana 75 i Daisy Powerline 717
Awatar użytkownika
Apetizer
Posty: 484
Rejestracja: 2010-07-25, 21:01
Lokalizacja: Stare Babice

Post autor: Apetizer »

Co ciekawe przy strzelaniu z Exact 4,52 problem odskoków nie występuje. Myślę że nadkalibrowość połączona z bardziej miękkim stopem ołowiu powodują lepsze uszczelnienie.
Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechna pogardę - Niccolo Machiavelli
Było lub jest:
Lider B1, Hatsan85,Hatsan90,Slavia634,Hw95,Diana34, Slavia630, BMK19,Slavia 630, Hw30mII
Awatar użytkownika
Tytus
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 421
Rejestracja: 2010-11-20, 20:17
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin

Post autor: Tytus »

Misiam teraz, ale wydaje mi się, że łatwiej byłoby wyfrezować centymetr lufy od strony kostki i wstawić dotoczoną tuleję np z mosiądzu.
A ja mam motylka, nie muszkę.