Slavia 625 (model dziecięcy) - czy warto remontować?

Moderator: Hiszpan63

AdamWro-Klo
Posty: 2
Rejestracja: 2013-04-16, 10:00
Lokalizacja: Wrocław - Kłodzko

Slavia 625 (model dziecięcy) - czy warto remontować?

Post autor: AdamWro-Klo »

Witam
Na alledrogo kupiłem Slavię 625 dla mojego 12-letniego syna za ok 230 zł. Posiadam Hatsana 90 ale jego waga właściwie uniemożliwiała synowi sensowne strzelanie z pozycji stojącej. Wiatrówka w stanie wizualnym jest jakby zadbana jednakże gwint jest albo mocno zjechany albo może tak jest w Slaviach - nie mam porównania. Wiatrówka ma też luzy osadzenia lufy. Najgorsze jest jednak to, że celując z lunety (BSA Deerhunter czy Berkut) pomimo skręcenia na maxa w górę (UP) i tak nawet z 5-8 metrów trzeba celować ponad tarczę by w nią trafić. Nie wiem czy problemem jest skrzywiona lufa, czy zdarty gwint czy to nieszczelność układu i słaba sprężyna gdyż z 10 cm na wylot przebije puszkę od piwa ale nie rozbije butelki (śrut ostry Oztay)
Pytanie jest takie:
1. czy tego typu problemy są do rozwiązania poprzez remont u rusznikarza np. u Alchemika albo w Cekausie.
2. czy lepiej sprzedać Slavię nawet ze stratą i kupić coś innego - tu pytam też o sugestię co kupić by było dość małe i lekkie dla dziecka (budżet 300 - 400 zł).
3. mógłbym się również z kimś zamienić z moją dopłatą na coś odpowiednigo dla dziecka.
Pozdrawiam
Adam
Wrocław
obecnie Hatsan 90 & Slavia 625, 30 lat temu Diana Gem
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

To zależy co znaczy mocno zjechany gwint. Powodem niecelności mogą być luzy, uszkodzony gwint , krzywa lufa i dowolna konfiguracji tych usterek. Przed odpowiedzią na pytania najpierw trzeba zdiagnozować problem i to na pewno zrobią w Cekausie, zrobi też jakiś doświadczony kolega po lufie z okolicy. Dopiero jak będzie wiadomo co Slavci dolega można myśleć co dalej z tym fantem zrobić, ile będzie kosztować i czy warto.
Z wiatrówek sprężynowych dla dziecka można pomyśleć o - IŻ 38, małych Dianach 20-27, małych Gamo (te które mnie się podobają są z lat '90, 00' tylko upewniać się czy lufa gwintowana), HW 25 i 30. Kolejność przypadkowa.
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

Na beżowym widziałem do sprzedania diankę 35 bodajże....
Ale osobiście pokusiłbym się o renowację slavii :)
Zacny sprzęcik, a i frajdy da sporo po zrobieniu.
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
mildot
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 590
Rejestracja: 2011-09-21, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mildot »

Dianka 35 jest do sprzedania. Ogłoszenie w dziale sprzedam jest i tu i na beżowym. Cena niska, a sprzęt technicznie dopieszczony. Wizualnie można nad nią popracować. Moja Dianka akurat mieści się w Twoim budżecie.
:-D
AdamWro-Klo
Posty: 2
Rejestracja: 2013-04-16, 10:00
Lokalizacja: Wrocław - Kłodzko

Post autor: AdamWro-Klo »

Witam
Dzięki wszystkim za wypowiedź. Jak na razie zdecydowałem postrzelać z "otwartych" - nie mieliśmy z synem czasu więc z paru metrów (- 6-7) próbowaliśmy w piwnicy. Nie możemy zrobić żadnej powtarzalności (słabi z nas strzelcy ale z Hatsana tak źle nie było) i chyba Slavia ma luz na kostce. W sumie to chyba jednak sprzedam bo remont wydaje się całkowicie nieopłacalny, dzwoniłem do Cekausu i ogólnie nie warta skórka za wyprawkę. Przez tą cholerną pogodę ostatnio ciężko się zebrać do strzelania a i inne pokusy silne, tak więc dam sobie jeszcze ze dwa dłuższe strzelania i pewnie pójdzie na Allegro. Co do następcy to może będzie to nowa Gamo Delta (w Cekausie polecali ten model) a może coś używanego, na razie nie wiem.
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam
obecnie Hatsan 90 & Slavia 625, 30 lat temu Diana Gem