QB 78 chrom czyli jak zrobić żeby nie zepsuć

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
WuDe
Posty: 20
Rejestracja: 2013-02-09, 00:19
Lokalizacja: Poznań

QB 78 chrom czyli jak zrobić żeby nie zepsuć

Post autor: WuDe »

Witam mam pytanie do "rozbieraczy" wiatrówek pacjent to QB78 w wersji chromowanej(taki chiński wkład w światową estetykę)
Kartusz w tym uroczym sprzęcie jest przedłużany chciałbym go rozkręcić i teraz schody.
Nie chciałbym poniszczyć tego chromu czy podgrzanie nie zmieni barwy chromu ??? jak sie do tego zabrać.
Dwóch nie słabych facetów w łapkach nie dało rady tego ruszyć prawdopodobnie jest sklejone na jakiś klej typu loctite.
Niestety na dziś nie posiadam nawet głupiego imadła(zmieniłem robote na bardziej objazdową)
Za wszelkie rady i spostrzeżenia będe wdzięczny
Fotki pacjenta
Obrazek
Obrazek
Obrazek


a tu cały pacjent jeśli to w czymś pomoże
Obrazek

jeśli to nie ten dział to przepraszam i prosze przenieść gdzie trzeba
:D
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez WuDe, łącznie zmieniany 1 raz.
http://wsststrzelec.pl/index.php
Jest tylko jeden Daystate TSAR
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

Ja bym nie podgrzewał, ale spróbował we wrzątku potrzymać.
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
Awatar użytkownika
wroobeell
Posty: 117
Rejestracja: 2012-12-30, 14:08
Lokalizacja: ZIELONKA

Post autor: wroobeell »

Możesz spróbować we wrzątku jak radzi Adam,możesz też delikatnie podgrzać do temperatury max 200 stopni powłoka chromu powinna spokojnie wytrzymać, kleje zazwyczaj puszczają przy około 100 stopniach, gdyby jakimś cudem wystąpiło przebarwienie to musisz użyć pasty polerskiej wetrzeć ją w szmatkę i delikatnie spolerować.
Elementy chromowane po wyjęciu z kapieli czyli wanny chromowej wyciera się i suszy w piecach w których temperatura czasami dochodzi do około 100 stopni.
Siejerek+Borysek Timberline
miki
Posty: 194
Rejestracja: 2010-06-29, 12:20
Lokalizacja: Błonie

Post autor: miki »

Rozkręciłem taki bez większego problemu, ale zawór od tego samego "producenta" do AM 850 godzinę się wypalał w płomieniu palnika kuchenki gazowej, i nie dał się rozkręcić, po roztoczeniu nie daje się wygrzebać resztek gwintu z obudowy. Słowem - loteria, jakiego kleju tym razem użył...

Ten chrom to już nasz lokalny dodatek do chińszczyzny - komuś dużą partię zalało, i te najbardziej pordzewiałe poszły w chrom. Przeróbki na trypla też nie są fabryczne.