fwb300 rozerwany dobijacz tłoka

Moderator: Hiszpan63

tomala8888
Posty: 6
Rejestracja: 2012-05-30, 10:14
Lokalizacja: lublin

fwb300 rozerwany dobijacz tłoka

Post autor: tomala8888 »

po wymianie sprężyny wiatrówka mocno dymiła z lufy i po wystrzeleniu około 40 śrutów postanowiłem rozebrać i wyczyścic środek systemu ale dobijacz tłoka był rozerwany a przed montażem był ok żadnych pęknięć .... zastanawia mnie co spowodowało jego rozerwanie .. Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

Pewnie samozapłon nadmiaru smaru :( czyli tak zwany "diesel"
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
bastek_34_WALCZ
Posty: 455
Rejestracja: 2007-10-08, 19:01
Lokalizacja: Wałcz

Post autor: bastek_34_WALCZ »

Ona to się chyba wręcz stopiła, nieźle musiała dymić :)
jak kolega pisał, dizlowała i to chyba nieźle zasadę na jakiej działa dizlowanie najlepiej zobrazuje zapalniczka tłokowa tzw. "pomka ogniowa" do tego olej itd... link do opisu http://gadzetomania.pl/2012/01/14/zapal ... ia-ognia-2
Osiąganie zwycięstwa w zwykły sposób nie stanowi szczytu osiągnięć. Sun Tzu
tomala8888
Posty: 6
Rejestracja: 2012-05-30, 10:14
Lokalizacja: lublin

Post autor: tomala8888 »

dymiła strasznie i zniszczyłem dobijak przez brak wiedzy o prawidłowym smarowaniu a czy ktoś z kolegów wie kto może mieć nowy dobijak i uszczelkę tłoka bo u mnie chyba nigdy nie była wymieniana ...
Awatar użytkownika
bastek_34_WALCZ
Posty: 455
Rejestracja: 2007-10-08, 19:01
Lokalizacja: Wałcz

Post autor: bastek_34_WALCZ »

W razie co spróbuj zapytać na http://airgunservice.pl/
Osiąganie zwycięstwa w zwykły sposób nie stanowi szczytu osiągnięć. Sun Tzu
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

http://strzelectwo.kimla.de/index.php?strzelectwo,100
na forach wiatrówkowych znany jako hexer
tomala8888
Posty: 6
Rejestracja: 2012-05-30, 10:14
Lokalizacja: lublin

rozerwany dobijacz

Post autor: tomala8888 »

witam znalazłem przyczynę rozwalonego dobijaka w moim fwb300s i są nim mocne sprężyny z drutu 3,2 od dr. p....
, ostatnio wiatrówkę składał Senio i dobijak wytrzymał 1 dzień przy czym wiatrówka dymiła jak parowóz ,odradzam takie sprężyny innym bo ta wiatrówka nie wytrzyma i system rozpadnie się od nadmiernej mocy ,szukam słabszych sprężyn i wiatrówka znów jedzie na serwis .
Awatar użytkownika
jarek1300
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 241
Rejestracja: 2010-04-29, 23:13
Lokalizacja: Warszawa - Grochów

Post autor: jarek1300 »

..odradzasz takie sprężyny dla FWB 300 lub innych karabinków w limicie niemieckim 7,5 J ?
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Re: rozerwany dobijacz

Post autor: SlaweQ »

tomala8888 pisze:witam znalazłem przyczynę rozwalonego dobijaka w moim fwb300s i są nim mocne sprężyny z drutu 3,2 od dr. p....
, ostatnio wiatrówkę składał Senio i dobijak wytrzymał 1 dzień przy czym wiatrówka dymiła jak parowóz ,odradzam takie sprężyny innym bo ta wiatrówka nie wytrzyma i system rozpadnie się od nadmiernej mocy ,szukam słabszych sprężyn i wiatrówka znów jedzie na serwis .
Zanim pobawisz się w 'radykała' przeczytaj poniższy temat wspomnianego przez Ciebie kol. Senia:

-> http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=35390

Dr. ... też bym na Twoim miejscu się nie czepiał, bo to nie wina jego sprężyn, tylko Twojej głupoty.
Jak zapaćkałeś cylinder smarami to żeś sobie narobił kłopotu, także nie szukaj winy u innych.

Więcej pokory.

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
senio
Posty: 31
Rejestracja: 2008-02-19, 01:20
Lokalizacja: Koło.wlkp

Re: rozerwany dobijacz

Post autor: senio »

SlaweQ pisze:Dr. ... też bym na Twoim miejscu się nie czepiał, bo to nie wina jego sprężyn, tylko Twojej głupoty.
Nie zgadzam się z tym. Są pewne granice których przekraczać nie nalęży. To że oteva z drutu 3,2mm odpowiednio napędza HW, nie znaczy że nie rozwali FWB. Widziałem też do łucznika :) - powodzenia............

Jeśli nowy odbijacz wytrzymuje dzień to znaczy że coś jest nie tak. Dawno pisałem na iwebie że to się nie nadaje do FWB300S to mnie wyśmiano bo przecież wejdzie. I co z tego ze weszło jak trze o tłok bo ledwo się mieści i trze popychaczem o sprężyny przy naciąganiu bo się nie mieszą zwyczajnie i dają zdecydowanie za dużą energię. Pytałem właściciela karabinka czy mam to składać powtórnie na tych sprężynach skoro już raz się rozleciało. Odpowiedź brzmiała tak, bo kupił nowe - więc złożyłem. Resztę napisano wyżej. Ja bym do swojego FWB nie założył nigdy tych sprężyn. Co innego Oteva 3,07 i 9 max11J , a co innego 3,2 i destrukcja systemu.
tomala8888
Posty: 6
Rejestracja: 2012-05-30, 10:14
Lokalizacja: lublin

rozerwany dobijacz

Post autor: tomala8888 »

niby dlaczego z mojej głupoty rozwala dobijak panie SlaweQ ? może za pierwszym razem miała dużo smaru ale kolejny raz składał ktoś kto się na tym dobrze zna i działo się to samo , dymiła identycznie jak po moim składaniu , odgłos tej wiatrówki przypominał młot kowalski a nie ciche fwb poza tym po 30 wystrzałach zaczęła wypluwać lufą kawałki dobijaka więc cała przyczyna jest w zbyt dużej sile sprężyn .
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

tomala8888 pisze:niby dlaczego z mojej głupoty rozwala dobijak panie SlaweQ ? może za pierwszym razem miała dużo smaru ale kolejny raz składał ktoś kto się na tym dobrze zna i działo się to samo
senio pisze:Pytałem właściciela karabinka czy mam to składać powtórnie na tych sprężynach skoro już raz się rozleciało. Odpowiedź brzmiała tak, bo kupił nowe - więc złożyłem.
... no i masz odpowiedź :-? ... nie sądzę by Senio nie poinformował Cię o skutkach takiego montażu , a też nim się cokolwiek kupuje , warto poczytać , czy taki zabieg ma sens i czy wogóle jest zasadny ...

... dawno temu , wiele razy i ciągle do dziś pisze się znane prawdy ... jak coś jest dopracowane , przewidziane do takiej , a nie innej energii , takich , a nie innych sprężyn , dobijaków itp. itd , to należy przyjmowac to za pewnik , a nie eksperymentować z wiadomym skutkiem ... :/ Nikt Cię nie zmuszał do zakupu tych sprężyn ... można kupić dedykowane lub wręcz nawinąć ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
senio
Posty: 31
Rejestracja: 2008-02-19, 01:20
Lokalizacja: Koło.wlkp

Post autor: senio »

Hiszpan63 pisze: no i masz odpowiedź :-? ... nie sądzę by Senio nie poinformował Cię o skutkach takiego montażu , a też nim się cokolwiek kupuje , warto poczytać , czy taki zabieg ma sens i czy wogóle jest zasadny ... .
Nie odwracaj kota ogonem. Nie każdy musi się znać. A skoro napisane jest sprężyny dedykowane do FWB to ktoś to czyta i kupuje, a dalej zakłada bo są dedykowane. Ilu kupiło je na allegro i ilu to założyło ?.

To samo jak pisałem z naszym Łucznikiem. Widziałem te sprężyny dedykowane do naszego Łucznika o ilości zwojów 27 lub 29 bo nie pamiętam. Na zwykłych otevach 3mm przy tej ilości zwojów łucznik ma około 10J. Przy tej Otevie po kilku strzałach wypluwa szczęki z lufą z cylindra czego jestem pewien na 10000%.

Są dwa rodzaje podejścia do tematu. Pierwsze nastawione jest na pomoc i doradztwo innym, a inne wyłącznie na zagarnięcie z nich kasy. I takim czymś jak to drugie jest handel tymi sprężynami dedykowanymi do FWB i Łucznika.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

senio pisze:Nie odwracaj kota ogonem. Nie każdy musi się znać.
... to fakt , ale Ty się znasz ... po za tym nie moja broszka , kto i w jakim celu ...

Tyle , że w takim razie bądźmy konsekwentni ...
senio pisze:Pytałem właściciela karabinka czy mam to składać powtórnie na tych sprężynach skoro już raz się rozleciało.
... znaczy się wiedziałeś i zamontowałeś ...
senio pisze:Są dwa rodzaje podejścia do tematu. Pierwsze nastawione jest na pomoc i doradztwo innym, a inne wyłącznie na zagarnięcie z nich kasy.
... to jak to rozumieć ???
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
senio
Posty: 31
Rejestracja: 2008-02-19, 01:20
Lokalizacja: Koło.wlkp

Post autor: senio »

Hiszpan63 pisze: znaczy się wiedziałeś i zamontowałeś ... [
Ja nie podejmuję takich decyzji. Jeśli ktoś mi mówi że kupił i chce mieć założone bo są nowe etc. to co mi do tego ?. Jak pojedziesz do warsztatu i zażądasz wymiany silnika z litrowego na 2 litrowy to też go zamontują o ile wejdzie jeśli masz takie życzenie. A że nie masz do niego hamulców i paru innych rzeczy to Twoja sprawa. Zlecasz i wymagasz.
Hiszpan63 pisze: to jak to rozumieć ???
Że nie powinien sprzedawać tego jako dedykowane do tych modeli.