Geco glatt

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
arturio111
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 164
Rejestracja: 2007-10-12, 21:20
Lokalizacja: Police

Geco glatt

Post autor: arturio111 »

Swego czasu czytałem (dosyć dawno) że jednym z najlepiej sprawdzających się śrutów w pistolecie (i stosunkowo niedrogim) jest właśnie wspomniany geco glatt. Znalazłem dwa rodzaje tego śrutu, jeden niebieski drugi czerwony. Różnica w cenie to 50centów czyli jak łatwo policzyć ok 2-2,2zł na opakowaniu. Ja z niego nigdy nie strzelałem i w związku z tym pytanie.....który i dlaczego. Zapewne któryś z Was go testował to i wie :)
Czerwony:
http://www.ebay.de/itm/RWS-Diabolos-Gec ... 43a9de2128
Niebieski:
http://www.ebay.de/itm/500-RWS-GECO-Pel ... 3f0dfb8740
stareńkie HW35 :) Gamoń PR-45, Walther CP88
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Niebieski , to stary , sprawdzony Dynamit Nobel. Dobrze lata , nieźle wykonany ... Czerwony , to ... prawdopodobnie to samo w nowym pudełku :mrgreen: Czemu prawdopodobnie ?? ... bo kiedy Cekaus zamówił RWS geco dynamit , przyszło właśnie to "czerwone" :P

Mam , strzeliłem już ze 100 szt. ... myślę , że to to samo ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Mam ten niebieski.
Wykonanie i jakość bardzo dobre pomimo dosyć niskiej ceny! http://cekaus.pl/pl/srut-matchowy-tarcz ... -geco.html
U mnie lata wzorowo z obydwu luf, chociaż nie lubię strzelania do tarcz. Czasem zaszaleję i na prawdę gdy się bardzo postaram i przy odrobinie szczęścia śrut trafia tam gdzie celuję.
Kończy mi się zapas Exacta i rozmyślam zakup także właśnie RWS'a

Tu nieco więcej na jego temat http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=1113
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Warto byłoby przestrzelać tego trochę z kilku luf, ja strzelałem z QB78.
Ogólnie to tak sobie myślę, że takie testy warto byłoby rewidować po roku - dwóch na tej samej lufie. Vide przykład Exacta - metka ta sama, zawartość czasem inna niż kiedyś.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Seweryn .. to wszystko prawda , ale ja ten czerwony , mam raptem kilka dni . Pisząc , że chyba taki sam , mam na myśli wygląd , jakość wykonania i tyle . Porównując ze starym (niebieskim) Dynamitem , różnic żadnych nie widać. Lata też jednakowo ....
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Miałem na myśli tylko swoje tęgie przemyślenia opisane w 2008 r.
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Geco bardzo miło wspominam.
Swego czasu na Orle masowo wydmuchiwany ze wszelakich luf w kierunku tarczy.
Lubiany za całkiem dobrą jakość przy bardzo dobrej cenie.
Niektóre sztuki z pudełka luźniej wchodziły do lufy i te należało odstrzelić obok kulochwytu.
Wtedy nie było dziwnych odskoków na tarczy.

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
arturio111
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 164
Rejestracja: 2007-10-12, 21:20
Lokalizacja: Police

Post autor: arturio111 »

Wielkie dzięki za pomoc w podjęciu decyzji. Dobrze mi się pamiętało że dobry był. Śrucik zakupiony (czerwony). Jeszcze tylko kulochwyt wynajdę i w końcu będę miał możliwość dołączyć do ligi......
stareńkie HW35 :) Gamoń PR-45, Walther CP88