Gamo 68 Remont

Moderator: Hiszpan63

Jagoda
Posty: 36
Rejestracja: 2008-05-07, 21:41
Lokalizacja: Kielce

Gamo 68 Remont

Post autor: Jagoda »

Witam
Niedawno w moje ręce dostała się wiatrówka Gamo 68, która miała kilka mankamentów czyli:

- niemożność złamania lufy tzn: tak rdza się wgryzła w zawias lufy i kostkę, że nie pomogły żadne specyfiki kola ani nafta.
-brzęczenie przy strzale (o tym dowiedziałem się przez przypadek ponieważ jak się okazało wiatrówka przez kilka lat była nabita i wystrzeliła)

Co do "zżartego zawiasu" to jedyny pomysł jaki mi przyszedł do głowy to rozwiercenie starej śruby. Pomysł ten wypalił jednak podczas rozwiercania została uszkodzona tulejka która jest między śrubą zawiasu a otworem w kostce lufy. I tu właśnie moje pytanie: Czy ktoś ma taką tulejkę albo wie gdzie można ją zdobyć, razem ze śrubą. Nie mam zdjęć, jutro jak tylko dorwę aparat to zrobię, narazie dołączam schemat z zaznaczonymi częściami o których mowa.
Z góry dzięki za pomoc
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jagoda
Posty: 36
Rejestracja: 2008-05-07, 21:41
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Jagoda »

To jest właśnie ta nieszczęsna tulejka
Jej średnica zewnętrzna wynosi: 6,6mm
długość: 18,8mm jednak jak widać na zdjęciu jest ona skrócona przez rozwiercanie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Podaj dokładne wymiary to Ci zrobię taka tulejkę.
guntuning.com
Jagoda
Posty: 36
Rejestracja: 2008-05-07, 21:41
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Jagoda »

Wymiary:

Długość: 20.0mm
Śr. zew: 6.65mm
Śr. wew; 5.0mm
tulejka ma na końcach frezy które pomierzyłem w razie gdyby to bylo potrzebne
Śr. końcówki: 6.0mm
Dł. końcówki: 1.5mm

Załączam schemat, zdjęcie "zwłok" wyżej
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Ok jutro Ci to zrobię.
guntuning.com
Jagoda
Posty: 36
Rejestracja: 2008-05-07, 21:41
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Jagoda »

Jeszcze jedno, mianowicie chcę wymienić sprężynę (stara jest mocno skrzywiona)
z jedynych dostępnych i wiadomych mi źródeł (czyt. Allegro) są sprężyny w podobnym rozmiarze ale z różna liczba zwoi, i tu moje pytanie: Jaki wpływ ma liczba zwoi na tej samej długości sprężyny, czy lepsza będzie sprężyna z większą ich ilością czy mniejszą?
Czy może znacie jakieś lepsze źródło części, sprężyna ma ok 24,5- 25cm długości.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Jagoda pisze:Czy może znacie jakieś lepsze źródło części, sprężyna ma ok 24,5- 25cm długości.
Podaj jeszcze średnicę zewnętrzną i wewnętrzną i grubość drutu ... coś się dobierze ... :D
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Jagoda
Posty: 36
Rejestracja: 2008-05-07, 21:41
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Jagoda »

Średnica:

- zewnętrzna 19,5 mm
- wewnętrzna 13,3 mm

Grubość drutu: 3,3mm

Wymiary są przybliżone gdyż suwmiarka jest radziecka więc te trójki po przecinku mogą być błędne.
Jagoda
Posty: 36
Rejestracja: 2008-05-07, 21:41
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Jagoda »

Witam

Czy udało się coś komuś zmajstrować ? Pytam gdyż pogoda za oknem zaczyna kusić na strzelanie, oraz mam niebywałą ochotę na wypróbowanie tego mojego wynalazku.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Skontaktuj się z Doktorem Pio , handluje sprężynami i na bank coś dobierze ... http://allegro.pl/sprezyna-oteva-bmk19- ... 08739.html .. to jego strona , jest tam też numer telefonu ... :D
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Jagoda
Posty: 36
Rejestracja: 2008-05-07, 21:41
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Jagoda »

Dzięki wielkie, zaraz do niego napiszę
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Jagoda pisze:zaraz do niego napiszę
... załóż gołębiowi noktowizor lub wyślij nietoperza ... ciemno się robi ... ;)
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Jagoda
Posty: 36
Rejestracja: 2008-05-07, 21:41
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Jagoda »

Nawet jeśli nie przystoi odkopywać wątku, to sprawy zaczęte zamknąć należy.

Otóż po wielu zmaganiach z wiatrówką która miała na sobie więcej rdzy niż metalu postanowiłem oddać ja w ręce kogoś kto się na tym zna i wie jak się do tego wszystkiego zabrać. Za poradą sąsiada udałem się na pobliski plac targowy, gdzie poznałem człowieka który lubuje się w wiatrówkach zabytkowych.
Człowiek ów wiatrówkę tę do porządku przywołał ja zaś czym prędzej udałem się na jakieś odludzie aby ją przetestować, kiedy zorientowałem się że owy karabinek osiągami jest zbliżony do pistoletu Łucznik wz70 postanowiłem wiatrówkę przekazać owemu hobbyście który w zamian podarował mi jedną z oferowanych w swoim asortymencie sprzedaży.
Po długiej refleksji "Gamonia" wymieniłem na skromne QB 36-2 wraz z lunetą Yukon 6x42 które mimo swego pochodzenia wypada lepiej od hiszpańskiej dmuchawki dla podrostków.
Teraz zgromadzeni tu wszyscy mogą mieć dość mieszane uczucia i obiekcje na temat mojego postępowania, ja jednak z "Chińską technologią zbrojeniową" jestem za pan brat, a ów zabytek powędrował w ręce które w przeciwieństwie do mnie dobrze się starą wiatrówką zaopiekują, a jako że na ludziach się znam trochę więc wiem iż dobry z niego człowiek jest.
Przesyłam wam trochę zdjęć które wykonywałem w trakcie rozbiórki i wymiany elementów oraz kilka zdjęć po wizycie sprzętu u poznanego przeze mnie hobbysty, który ubrał ją nawet w zgrabną lunetkę, na miejscu muszę przeprosić za jakość zdjęć jednak wykonywane były telefonem przy słabym oświetleniu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 2013-02-18, 21:24 przez Jagoda, łącznie zmieniany 1 raz.
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

No i dobrze zrobiłeś.