Iż - 40

Iżewska (Iż) / Bajkał, wszystko o Jeżykach

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Iż - 40

Post autor: green_thunder »

Przyjechał dzisiaj. Strzela (na razie do kartonu w domu), łagodny naciąg, przyjemnie terkocze, dla ludzi o dużych dłoniach kłopotliwy - mało miejsca między korkiem a tylną częścią chwytu (kciuk-palec wskazujący). Spust mięciutki, przyrządy jak się patrzy, regulacja szczerbiny lewo/prawo młotek+dornik :mrgreen: . Pewnie będzie koronka. Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
DZIKIslupsk
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1180
Rejestracja: 2010-05-11, 18:16
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: DZIKIslupsk »

Fajny sprzęt, a da się na nim posadzić lupkę?
PS.: Rozumiem, że chciał nam Kolega pochwalić się swoją nową piersiówką :mrgreen:
Bo zaczyna się zabawa...
CZ 550 Ebony Edition + Swarovski Z4i 2,5-10x56
ZH 304 + Zeiss 2,5-10x52
Iż 12
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Lupkę pewnie można posadzić przy pomocy crosmanowskich kości montażowych na lufie, napina się lekko, nie przeszkadzałaby za bardzo...piersióweczki są trzy, mieszczą się ładnie w myśliwskiej kamizeli, której czasami używam ;)
Obrazek

Lupki rzeczywiście nie przewiduję, energia pewnie niezbyt duża, szkoda tracić ew. celność.
Jedynie, może..."lorneta" :P
Ostatnio zmieniony 2010-11-17, 15:04 przez green_thunder, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

da się na nim posadzić lupkę?
Pewnie się da tylko trzeba by dorobić szynę. Jednak ten sprzęt nigdy nie był stworzony do lupki i pewnie tak pozostanie.
guntuning.com
Awatar użytkownika
LocutusBorg
Posty: 585
Rejestracja: 2010-08-09, 11:02
Lokalizacja: Radom

Post autor: LocutusBorg »

Ładniusie... I pistolet, i piersióweczki :) Gratuluję nabytku, oby długo służył!
Slavia 634 + PP 6x40
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

LocutusBorg pisze:oby długo służył!
Dzięki, ale ze mną to nie wiadomo... ;)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Pogratulować Robercie , bo ten pistol , to kawał przyzwoitej "klamki" :D Bardzo sympatycznie wspominam ten model ... i nie słuchaj "znawców" , którzy klepią Ci za uszami , że nie da się z tego strzelać :shock: ... da się dosyć celnie i bezstresowo :P To puszkobijca , ale i tarczkę da się strzelić ...

Po mojemu , faktycznie koronka do poprawy i pewnie posmarować by wypadało ;) Ogólnie w dobrym stanie , a jak jeszcze, może dasz popykać , to obadamy co można nim zwojować ... :P
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Quasi68

Post autor: Quasi68 »

Fajny!:)
Robert? Czy on ma usunięty numer seryjny?
Musi mieć ciekawą przeszłość ;) !
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Quasi68 pisze:Czy on ma usunięty numer seryjny?
Tak, i to bardzo brutalnie.
Awatar użytkownika
Misiacz
Posty: 145
Rejestracja: 2009-09-15, 20:07
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: Misiacz »

No też się zastanawiałem co to tam jest takie wytarte. Sprzęcik pierwsza klasa, gratulacje;P
Diana mod. 27, Diana mod. 6, Daisy 717 Powerline
FWB 600
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

green_thunder pisze:Pewnie będzie koronka.
No właśnie ... tytułowy iżyk trafił w moje łapki z objawami nie wypluwania śrutu :/ Został rozebrany , wyczyszczony , przesmarowany . Robert zanabył nową uszczelkę tłoka od Kolegi Kometesa , ja dopasowałem nową sprężynę do iżyka i pistol dmucha jak trzeba. Sprężyna , która była w chwili zakupu to jakaś porażka ... koronę lufy będzie trzeba poprawić , ale to już zabieg czysto kosmetyczny. Pistol jest celny , stabilny chociaż ja strzelałem z niego tylko do 10m ... już Robert sobie pomierzy jak odbierze Iża .
Poniżej fotka z rozbiórki ; nowa sprężyna z prowadnicą i kapeluszem , a pod spodem stara (prawdopodobnie blokowała się w tłoku)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b2f ... e5b69.html ... teraz , to już na prawdę fajny pistol :D
Tarczki z przystrzelania wrzucę w łyk-end , lub zrobi to Właściciel :P
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Nie da się ukryć, że sprzedający mnie trochę nabrał, ale dzięki Przemkowi jego zamiary spaliły na panewce :P
No nie wiem, nie wiem jak się odwdzięczyć :mrgreen:
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

green_thunder pisze:No nie wiem, nie wiem jak się odwdzięczyć
... może jakieś małe Tyskie ??? ... :mrgreen:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
peyalo
Posty: 584
Rejestracja: 2009-12-18, 11:30
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: peyalo »

... może jakieś małe Tyskie ??? ... :mrgreen:
:) Ale po renowacje jest śliczny, najmniej duuuuuuuuże Tyskie ,uwielbiam takie perełki :P
Niewielka Zbrojownia
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Też nie lubię, jak malizną czuć...