Jak to jest z tym exactem?

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Jak to jest z tym exactem?

Post autor: maximus »

Ostatnio na iwebie pojawił się temat o exacie który podobno jest tak fatalnie wykonany że skupienie 5cm na 5cm na 50 m to sukces. Spotkaliście się z tym ? Boonzo ty kupowałeś teraz większą ilość śrutu prosto z Bohumina. Jak to wygląda od strony wizualnej i od strony skupienia na tarczy. A jeślijest tak źle jaka jest rozsądna sprawdzona alternatywa? AA, daystate? Pytam bo w domowych zapasach zostało już tylko jedno pudełko
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Ja strzelałem cały sezon z ProSporta z nowego Exacta 4,53 i nie narzekałem.
Swoje brałem bezpośrednio do 'Młynka', on prosto z 'Icorsy'.

Z różnic tylko rzuciło się w oczy inne wykończenie dna kielicha.
Jak wrócę do domu to zapodam fotki porównawcze, jeszcze kilkanaście ze starej dostawy mam.

Z 400-ki nowy 4,53 też dobrze fruwa.
Mam jeszcze 4,51 i 4,52 (nowe), ale na tych obydwa karabinki miały mniejsza sprawność.

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Spotkałem się ze stwierdzeniem, że ten RS jest podatny na podmuchy, podobno doskonały na hali...ale to ze słyszenia, nie sprawdzałem, używam starszej generacji, zarowno 4,5, jak i 5,5 mm, więc bez niespodzianek.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Stary exact 4.52 (sprzed dwóch lat) latał idealnie . Obecnie żaden , a jestem świeżo po testach z 4.51 4.52 4.53 i express. Chłopcy na Bemowie widzieli jaki siewnik ... no za wyjątkiem expresa , ale ten odpada na wietrze ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

No i co mu teraz zrobimy :/ . Kiedyś w hw dobrze latał mi H&N FTT moze warto sie z nim przeprosić.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Nieśmiało bąknę , że być może , to jakaś chwilowa destabilizacja spowodowana dużą ilością zamówień czy coś w tym stylu i z czasem norma wróci do normy :D
maximus pisze: Kiedyś w hw dobrze latał mi H&N FTT
Ooo ... dobrze latał też w Gamo Whisper X i Slavii 624 ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
radecek
Posty: 159
Rejestracja: 2007-10-18, 20:30
Lokalizacja: Napierstkowo

Post autor: radecek »

Hiszpan63 pisze:Nieśmiało bąknę , że być może , to jakaś chwilowa destabilizacja spowodowana dużą ilością zamówień czy coś w tym stylu i z czasem norma wróci do normy :D
maximus pisze: Kiedyś w hw dobrze latał mi H&N FTT
Ooo ... dobrze latał też w Gamo Whisper X i Slavii 624 ...

Trzeba by napisać do producenta, że obniżyła się jakość produktu. Jak wpłynie kilkadziesiąt maili - to może się poprawi.
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Hiszpan63 pisze:Nieśmiało bąknę , że być może , to jakaś chwilowa destabilizacja spowodowana dużą ilością zamówień czy coś w tym stylu i z czasem norma wróci do normy
No na to licze właśnie. Miałem teraz kupować wiekszą ilość śrutu ale w takim wypadku poczekam do wiosny, zobaczę co będzie. Jak nic się nie poprawi to chyba przejdę na tego H&N FTT.




Trzeba by napisać do producenta, że obniżyła się jakość produktu. Jak wpłynie kilkadziesiąt maili - to może się poprawi.[/quote]

chetnie bym napisał ale nie wiem czy po polsku rozczytają? Czeskiego nie znam ale w końcu to bardzo podobne języki.

P.S Ostatnie 4 paczki naprawde dobrego exacta sprzedałęm właśnie tobie Radecek.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
radecek
Posty: 159
Rejestracja: 2007-10-18, 20:30
Lokalizacja: Napierstkowo

Post autor: radecek »

http://web.telecom.cz/schulz/main_e.htm

W galerii zdjęć - widać, że mają stanowisko testowe.
Żeby można było umówić się z producentem na wykonanie testów na miejscu.
Na forach są koledzy, którzy mają blisko do Bohumina.
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Obiecane zdjęcia :>

Obrazek Obrazek Obrazek

Na pierwszych dwóch zdjęciach stara wersja po lewej, nowa po prawej.
Na trzecim zdjęciu widać różnice w wykończeniu dna kielicha.

Poniżej zbliżenia starej wersji:

Obrazek Obrazek

Dalej zaś zbliżenia wersji nowej:

Obrazek Obrazek

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

maximus pisze:Trzeba by napisać do producenta, że obniżyła się jakość produktu.
Napisałem i po polsku i po czesku ... odpowie , to napiszę ;)
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Dotarł do mnie zamówiony śrut. Niestety/stety :mrgreen: zamawiałem EXPRESS I RS. Ostatnio przesiadłem się na Express'a właśnie. Nie mniej jednak mam Exacta ze starych zapasów, matryca "6" gdzieś z przed roku. Mam też kilka paczek z poprzedniej dostawy, matryca "0" Różnice w wyglądzie są. ALE ja nie zauważyłem drastycznej różnicy na tarczy. Faktem jest, że używam jedynego słusznego kalibru 4,51 :mrgreen: Z tym, że ja rzadko strzelam na skupienie, bo nie lubię. Postaram się jutro zrobić mały test tych śrutów co mam na stanie.

Z własnego doświadczenia z exactem, wnioski są takie.
4,52 i 4,53 lata kiepsko i w paczce najwięcej uszkodzonych śrutków.
4.50 i 4,51 lata w S400 najlepiej i w paczce trafia się tylko kilka uszkodzonych sztuk.
Exacta trzeba ważyć. Brany prosto z pudełka, robi na tarczy kilka skupisk przestrzelin. Czasem oddalonych od siebie o kilka cm. :shock:
Każda grupa przestrzelin odpowiada określonej wadze.
Rozważałem kilka paczek na grupy: 0.54; 0.55; i reszta. Najczęściej wychodziło to tak, że z 3 puszek miałem po jednej za każdej grupy.
Brałem jedną paczkę o określonej wadze i zerowałem na niej lupkę. Strzelałem, aż się skończy.
"Reszta" używana do rekreacji, treningu postawy, pomiarów na chrono. I do innych karabinków.

Ostatnio za namową kolegi, przesiadłem się na expressa. Idealnie trzyma wagę i lata bardzo dobrze, chociaż to 4,52. Ma troszkę bardziej płaską charakterystykę, ciut mniejszy opad na 41m. Co do podatności na wiatr to bym nie demonizował. W paczce Exacta też trafiają się sztuki o wadze 0.51g i jakoś nikt na to nie zwraca uwagi. Faktem jest, że ja rzadko kiedy biorę poprawki na wiatr wykraczające poza KZ. Na expressie także. Ostatnio na ogródku strzelałem na 41m do figurki. Exact i express wchodził bez poprawki na wiatr a wiało. Sprawdziłem na tarczy znosiło śrut około 1,5-2 cm. Później strzelałem na 50m do kapsli. Celowałem w prawą krawędź i dostawały. Strzelane w środek szło obok.

Przy wietrze bardzo mocnym, kiedy trzeba brać poprawki wykraczające poza figurkę czy kilka cm poza KZ (Bujaków w zeszłym roku) to i tak jest loteria. :mrgreen:
Strzelałem na razie 2 razy na zawodach z express'a Wyniki bardzo dobre. Zobaczę jak będzie dalej. Znudziło mi się już ważenie Exacta.
Ale coby nie było za dobrze, to koledzy strzelający express'em zgłaszają problemy z nową partią. Ponoś lata jak exact :shock:
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Kołomyja się zrobiła. Nic nie kupuje czekam do wiosny :(
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
LocutusBorg
Posty: 585
Rejestracja: 2010-08-09, 11:02
Lokalizacja: Radom

Post autor: LocutusBorg »

Ja mam paczkę exacta 4,52, którą zakupiłem razem z karabinkiem, czyli połowa sierpnia tego roku. Jako, że drogi, to oszczędzałem, i praktycznie nie strzelałem z niego :) Ale ostatnio KTK wyszedł, a raczej wystrzelił się, to w końcu zacząłem go używać. Moje obserwacje:
- celowanie lunetą inne niż KTK, to co krzyżem normalnie biłem, przy exactcie dotem niżej.
- na 30m skupienie 5 śrucin wyszło mi około 7x7mm - co jest świetnym wynikiem jak na mnie :D
- czasami zdarzały sie takie dziwne odchyły, że uciekał śrut parę cm od zakładanego celu - ale było to bardzo sporadyczne, kilka śrucin na około 250 wystrzelanych do tej pory.
- z 70 m załatwiłem nim butelke po szampanie, jak ze stojącej do niej trafić potrafiłem kilka razy z rzędu, to należy ten wynik uznać za zarąbisty :P

Na Incorsie wygrałem paczkę 4,51 - niestety nie wiem, jak ten lata, bo jeszcze tasiemki nie otworzyłem.

Niemniej stwierdzić moge, iz Exact 4,52 który ja mam lata bardzo celnie.
Slavia 634 + PP 6x40
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Z punktu widzenia strzelca rekreacyjnego jakies sporadyczne odskoki znaczenia nie mają :/ Mimo wszystko , za takie pieniążki chciałoby sie nabywać srut dajacy gwarancje powtarzalności z każdą paczka zakupioną czy to rok temu , miesiąc czy też za miesiąc ... Na chybcika wypożyczyłem kilkadziesiąt sztuk exacta 4.52 i 4.53 , a 4.51 posiadam z własnego zapasu ... skromny , nic nie mówiący teścik :/ Uważam , że miarodajne byłoby przetestowanie na PCP w imadle , na odległości nie mniejszej niż 50m przy choćby takiej pogodzie jak dzisiaj ; zero wiatru :P A tak , 25m (szykowałem karabinek pod ligę) na tylnej kanapie samochodu z kocy i kufra zbudowałem stabilne stanowisko. Tarcze na 10m strzelone w domu ( rzeczywista odległość 10,4m) na równie komfortowym stanowisku.Zobaczcie ... moim zdaniem nic ten test złego nie przedstawia. Oczywiście można pewnie lepiej ino nie ze sprężyny...

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

[ Dodano: 2010-10-15, 20:30 ]
I jeszcze ; Obrazek Obrazek 50m strzelone tylko 4.51 zabrakło testowej amunicji ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)