"...zalane opakowania i nadwyżki magazynowe...''

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Jacq
Posty: 14
Rejestracja: 2010-02-10, 18:04
Lokalizacja: 3City

Post autor: Jacq »

Witam
jestem na tym forum nowy ale jestem także od kilku dni posiadaczem Sharpa Innova 1210 kal 5,5. Ten temat na forum czytam prawie od początków istnienia i przyznaję, że to właśnie za sprawą opinii, które tutaj przeczytałem, zdecydowałem się na saku p tej właśnie wiatrówki. Za co oczywiście dziękuję. Teraz do rzeczy. Po dzisiejszym strzelaniu i problemom związanym z celowaniem, postanowiłem sprawdzić co jest nie tak i rozebrałem sharpika na części pierwsze. co zauważyłem: - oryginalne przyrządy celownicze to totalne nieporozumienie (nawet wg takiego laika w tym temacie jak ja) i na pewno je czymś zastąpię, -lufa lekko zgięta w lewo i będę musiał ją jakoś wyprostować, poza tym w miarę znośnie to wszystko zrobione. Teraz moje pytania: -ponieważ jeszcze nie mając wiatrówki kupiłem trochę śrutu m. in. Norica Ban 5,5 i tutaj pojawił się problem ponieważ wspomniany śrut stawał w lufie i musiałem używać drutu żeby go wybić, po zmierzeniu śrutu w domu okazało się ze ma od 5,4 do 5,5 mm średnicy, ale po zmierzeniu lufy przy wylocie okazało się że ma jakieś 5,2 mm średnicy, -po rozebraniu "zbiorniczka" na sprężone powietrze tak zacząłem się zastanawiać co by mi to dało jakbym skrócił o jakieś 8 mm tą część, która jest wkręcona w środku tego "zbiorniczka" i w niej właśnie jest /porusza się kulka, zamykająca otwór od strony pompki, dociskana przez sprężynę. wg mnie zwiększy to objętość tego zbiorniczka, ale jakie będzie to miało przełożenie na poprawę prędkości śrutu nie wiem, wydaje mi się że będzie trzeba więcej razy pompować żeby wytworzyć takie samo ciśnienie jak przy rozwiązaniu oryginalnym. Nie wiem tylko co da większa ilość powietrza w zbiorniczku. Na załączonym zdjęciu od lewej: część którą chciałbym skrócić, śrut który zablokował lufę i śrut nie strzelany. Z góry dziękuję za odpowiedzi i rady i pozdrawiam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Vilder
Posty: 14
Rejestracja: 2010-01-31, 20:04
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Vilder »

Te po prawej na dole to śruty...?

EDYTA: Kup lepiej Crosman Pointed lub ,jeżeli Ci nie szkoda, Exact. Nie wiem czy ten Norica Ban jest coś warty...
Hatsan 90s + PP 3-9x40
i jakiś chińczyk...
specbest
Posty: 53
Rejestracja: 2009-09-07, 18:36
Lokalizacja: łowicz

Post autor: specbest »

Norica ban i rabbit magnum to śruty do mocnych wiatrówek FAC przeznaczone do polowań
tam gdzie wolno z wiatrówki polować :)
A do tarczy raczej sie nie nadają bo i po co przepłacać :shock:
Porządek i ład jest domeną ludzi małych. Geniusz panuje nad chaosem :)
Awatar użytkownika
Mito
Posty: 43
Rejestracja: 2008-11-15, 19:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Mito »

Jak napisał Vilder - spróbuj Crosmana Pionted, najlepiej tego pakowanego po 250 szt. Lata u mnie jak Exact. A ten pakowany po 500 jest lżejszy i przynajmniej u mnie lata gdzie chce.
Swoją drogą lufa w moim Szarpidle również mocno zwęża się na ostatnich gdzieś 10 cm. "Załadować" śrut od przodu jest bardzo ciężko. Czyżby to był czok?
Lider "Forty Four"
Sharp Innova 1210
Crosman Discovery
Awatar użytkownika
PANZER.PL!!!
Posty: 127
Rejestracja: 2009-11-23, 23:04
Lokalizacja: zduny

Post autor: PANZER.PL!!! »

ja polecam lekki umarex szpic ostry 0,48grama tomitex szpic ostry gladki 0,546grama
Jacq
Posty: 14
Rejestracja: 2010-02-10, 18:04
Lokalizacja: 3City

Post autor: Jacq »

Co do śrutu to się zgodzę, że do strzelania do tarcz jest za ciężki, ale ciekawi mnie to że lufa ma średnicę /kal. ok 5.25 mm a powinna mieć 5,5 mm i zastanawiam się co mogę teraz z tym zrobić?
śrut blokował się już jakieś 40mm od "zamka"
specbest
Posty: 53
Rejestracja: 2009-09-07, 18:36
Lokalizacja: łowicz

Post autor: specbest »

A czym mierzyłeś te lufe ?
bo to ma wielkie znaczenie. :mrgreen:
Te sharpy które ja mierzyłem miały czok od 4 do 8 setnych ale żeby tyle :/
Porządek i ład jest domeną ludzi małych. Geniusz panuje nad chaosem :)
Jacq
Posty: 14
Rejestracja: 2010-02-10, 18:04
Lokalizacja: 3City

Post autor: Jacq »

Pomiar był robiony przy pomocy suwmiarki (dla wścibskich nie jakiejś targowej, tylko markowej tj. Mitutoyo)
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Tak tylko zapytam - gdzie kupiłeś swój egzemplarz?
Jacq
Posty: 14
Rejestracja: 2010-02-10, 18:04
Lokalizacja: 3City

Post autor: Jacq »

U sprzedawcy z Nowego Modlina z Alledrogo, niestety nicka nie pamiętam
Awatar użytkownika
kk84
Posty: 38
Rejestracja: 2010-01-31, 13:47
Lokalizacja: Warszawa - Bemowo

Post autor: kk84 »

Jacq pisze:U sprzedawcy z Nowego Modlina z Alledrogo, niestety nicka nie pamiętam
barel300 ...
HW97K + D.O.C. 4-16x50 AOMD
Taurus PT92
W drodze BMK40 + lupka nieznana
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

To teraz chyba nie ma wątpliwości, że wiatrówki sprzedawane przez BAREL300, znane jako NADWYŻKI MAGAZYNOWE i ZALANE OPAKOWANIA, to tzw. złom i odrzuty, a ewentualne "bez wad" to albo wypadki przy pracy, albo tez z wadami - tylko że właściciel jeszcze nie wie, gdzie ich szukać.
Awatar użytkownika
lotam
Posty: 120
Rejestracja: 2009-11-03, 09:10
Lokalizacja: Polska

Post autor: lotam »

Napewno od barel300... ja też u niego kupiłem ale....
był długi watek na jego temat na iweb i u nas niektórzy z kolegów też kupili u niego i jedni nie narzekają a inni odwrotnie z tego wszystkiego można podejrzewać, że sprzedaje towar drugiej kategorii lub odrzucony. Ciężko to udowodnić bo jak wcześniej pisałem są też zadowoleni. Nowe Sharpy ACE Delux będą właśnie u niego.
Wcześniej opisywał aukcje że zalane opakowania i nadwyżki magazynowe ale jak towar przychodził do zamawiającego okazywało się że opakowanie jest OK ale sam towar już nie do końca.

Polecałbym reklamować, poniesiesz koszty wysyłki ale może wymieni Ci na lepszą.

[ Dodano: 2010-03-01, 17:24 ]
Widzę że wielu już wie o co chodzi :D
Sharp Innova 1210 4,5 + Sutter 3-7x20
Awatar użytkownika
peyalo
Posty: 584
Rejestracja: 2009-12-18, 11:30
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: peyalo »

wole nie rozszerzać wątku tego sprzedawcy by się nie denerwować,występuje pod różnymi nazwami tylko miejsce to samo wspólne lokalizacja NOWY MODLIN/4 zakupy i trzy buble/ :(
Niewielka Zbrojownia
Jacq
Posty: 14
Rejestracja: 2010-02-10, 18:04
Lokalizacja: 3City

Post autor: Jacq »

Uważam że reklamacja nie ma sensu, ponieważ żeby sprawdzić w jakim stanie jest lufa musiałem rozebrać plujkę na części pierwsze, co powoduje, że trudno by było uzasadnić roszczenia do reklamacji. Dodatkowo jest to polimer i kosztował 200 pln z przesyłką, więc z drugiej strony za te pieniądze trudno oczekiwać czegoś więcej, a po trzecie jest to tak wdzięczny obiekt do rozbierania, ulepszania i wszelkiego rodzaju innych eksperymentów, że szkoda mi ją oddawać. Jak pisałem rozebrałem ją na części pierwsze w ciągu jednego wieczora, a jest to pierwsza wiatrówka z jaką mam do czynienia, więc jest powód do dumy ;-)
Lufa jest już wyprostowana, ciągle się zastanawiam co zrobić z jej średnicą /kalibrem, czyli z tym moim nieszczęsnym 5,25 mm? oraz co mi da zwiększenia pojemności "zbiorniczka" sprężonego powietrza, dodatkowo chciałbym lekko zwiększyć średnice otworów, którymi sprężone powietrze przelatuje do lufy i koniecznie porobić na tych otworach fazy.