Diana 23 - prośba o pomoc

Moderator: Hiszpan63

pawelcmx
Posty: 3
Rejestracja: 2009-04-18, 06:22
Lokalizacja: Poznań, Ziemin

Diana 23 - prośba o pomoc

Post autor: pawelcmx »

Witam wszystkich. Kupiłem na allegro:( Dianę 23. Coż opis był "działa":) no i kupiłem. Po wyjęciu z kartonu wszystko niby ok. Niestety po próbie do tarczy okazało się że śrut lata Panu Bogu w okno- dosłownie!! Lufa okazała się zakrzywiona do góry!!!:( Na boki jest ok ale naprawdę lufa ma "zadarty nos". Po dokładniejszych oględzinach wydaje mi się że któryś z poprzednich właścicieli próbował czyścić sprzęt z rdzy palnikiem i podgrzał lufę przy kostce - właśnie w tym miejscu zaczyna się lekkie "zadarcie" do góry. Czy jest ktoś - najlepiej w okolicach Poznania lub Zielonej Góry kto jest wstanie to skorygować? No i ile to może kosztować? Dałem za nią razem z przesyłką 182,50- plus 2,50 wpłata - ot kwoty ku przestrodze innych. Dlatego nie chciałbym juz za dużo wkładać w ten nabytek z drugiej strony jednak prawie 200 zł piechotą nie chodzi. Macie koledzy może jakąś radę co można z tym zrobić? Lub kto może się tego podjąć? Może ktoś z Was podejmie się naprawy tego wynalazku? Z góry mówię, że rady typu opchnij na allegro nie wchodzą w grę. Ja przełknę w najgorszym wypadku ten nieudany zakup ale dla innego może to być ostatnia kasa na wiatrówkę:(. Dlatego nie puszczę jej w obieg jako całej. A może ktoś z Was ma podobne cudo - uszkodzone ale lufę z kostką mające w porządku i zechce mi ją sprzedać lub odkupić moją jako uszkodzoną- nie zaglądałem jeszcze do środka co oznacza że nie wiem w jakim jest stanie dopiero dziś ją dostałem. Poradźcie coś jeśli możecie. Z góry przepraszam jeśli ten post nie powinien trafić do tej kategorii.
Paweł
Awatar użytkownika
onichimor
Posty: 608
Rejestracja: 2007-10-08, 11:07
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: onichimor »

Wygięta lufa to prawdopodobnie efekt banana, czyli komuś puścił zaczep przy ładowaniu śrutu, lufa skoczyła i gotowe. Skontaktuj się z nieuczciwym sprzedawcą i domagaj zwrotu kasy - w razie odmowy wal negatywny komentarz i info do allegro. "Działa" w przypadku wiatrówki powinno oznaczać nie tylko wylatywanie śrutu z lufy, ale również prostą lufę, bo w strzelaniu czasami jednak chodzi o trafianie w cel.

Jeżeli się nie uda odzyskać kasy pozostanie reanimacja maleństwa. Krzysiek być może coś Ci doradzi. Sądzę, że trudno będzie znaleźć oryginalną lufę, ale pewnie da radę dosztukować ją z innego karabinka.
HW-80ksd + DOT 4-16x42AO, QB78 Deluxe - UKRADZIONY PRZEZ MACIEJA BAJKOWSKIEGO Z PSEUDO SERWISU WIARUS, Crosman 1077 + Leapers Mini 4x32, a Swawolna uber alles!
Awatar użytkownika
forestkorsze
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2430
Rejestracja: 2007-11-01, 00:54
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE

Post autor: forestkorsze »

może będzie można wykręcić lufę z kostki i dobrać inną.
[scroll]# GAMO FALCON # SLAVIA 634#[/scroll]
pawelcmx
Posty: 3
Rejestracja: 2009-04-18, 06:22
Lokalizacja: Poznań, Ziemin

Post autor: pawelcmx »

Nie będę się z gościem kłócił szkoda mojego zdrowia. Mam nauczkę szkoda, że tak kosztowną.
Jak można wykręcić lufę z kostki? Oczywiście tak żeby nie pogorszyć sytuacji?

[ Dodano: 2009-09-10, 18:07 ]
Może macie koledzy namiar na Krzyśka? Jak się z nim skontaktować?
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Takiego bana przecież można wyprostować kostkę w imadło i próbować przywrócić do pierwotnej pozycji. Z tego co wiem to takie awarie się zdarzają często i każdy sobie z nimi radzi.
guntuning.com
pawelcmx
Posty: 3
Rejestracja: 2009-04-18, 06:22
Lokalizacja: Poznań, Ziemin

Post autor: pawelcmx »

Hmm - banan- mi się nie zdarzył nigdy. Coż strzelam tylko 3 lata ale często i również z wynalazkow typu Hatsan gdzie nie można mieć dużych wymagań biorąc pod uwagę cenę detaliczną.
A czy każdy sobie radzi? Zapewne każdy, ale co do swojej osoby mam wątpliwości.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez pawelcmx, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Posłuchaj DARASA , dobrze prawi.
Na 100% twoja lufa według opisu jest po t.z. BANANIE i można ją wyprostować bez problemu .
Zasada jest taka że możesz to zrobić jeden (1) raz . Przy następnym ..........nawet szkoda marzyć ;)
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
pięknyzadek
Posty: 236
Rejestracja: 2008-09-23, 13:37
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: pięknyzadek »

Tak się składa, że obserwowałem z ciekawości tą aukcję. Ta wiatrówka co ją kupiłeś była po dużej reanimacji. Na korpusie są widoczne wżery. Tak to wyglądało, jakby reanimator :| usunął rdzę, ale już przed oksydowaniem nie chciało mu się jej wypolerować na zero (co też trudno się dziwić bo najprawdopodobniej usunął by też oznaczenie modelu i logo producenta a wtedy kto by uwierzył, że to Diana :D ). Osada też jest odnowiona.
Tak jak piszą przedmówcy, wyprostujesz bez problemu z tym, że jak już to masz to robić, to zrób bez wykręcania lufy z kostki.
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Wyprostować się da. Ale nie wykręcaj lufy z kostki. Kostkę między dwie deseczki w imadło, na lufę rurkę, pomiędzy lufę i rurkę kawałek filcu lub chociaż grubszą szmatkę. Delikatnie z wyczuciem. Lufa jest dość elastyczna więc, żeby wyprostować trzeba dość mocno przegiąć w drugą stronę :evil: Tak prostowałem lufę slavki.